Unia Turza pewnie ograła Polonię Poraj

2018-02-03, Autor: PS, źródło: uniaturza.pl

W trzecim tej zimy meczu sparingowym Unia Turza pokonała 4:1 Polonię Poraj. Rywale Unii obecnie zajmują 6 miejsce w I grupie IV ligi śląskiej i w pierwszej połowie sobotniego spotkania byli równorzędnym przeciwnikiem dla unitów.

Podopieczni Józefa Dankowskiego objęli prowadzenie już w 2 min. , gdy po wrzutce w pole karne Piotra Szymiczka i zgraniu przez Dawida Hanzela z 10 metrów trafił Marek Gładkowski, potem zadowoleni z szybko zdobytego gola, oddali inicjatywę ambitnie grającym rywalom.

Zaowocowało to szybko wyrównującą bramką, którą w 15 min. zdobył głową Sławomir Piwiński. Grający w drużynie Polonii syn trenera Unii Jakub Dankowski dośrodkował w pole karne, piłki nie sięgnął, grający po raz pierwszy tej zimy, Paweł Staniczek i napastnik Polonii z łatwością pokonał Piotra Pasia

W 33 min. Sławomir Musiolik, minął kilku rywali i zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Hanzela, ale ten przegrał pojedynek z Konradem Kołodziejem. Na dwie minuty przed gwizdkiem oznaczającym koniec pierwszej połowy unici wyszli ponownie na prowadzenie. Młodziutki Gaspar Bomba zbyt krótko zagrał do swojego bramkarza, co skwapliwie wykorzystał Hanzel, który przejął piłkę, minął Kołodzieja i praktycznie wjechał z piłką do pustej bramki.

W drugiej części spotkania przewaga Unii była już znaczna, choć to rywale mogli wyrównać w 56 min., ale świetnie strzał Michała Mizgały obronił, wracający po ponad czterech miesiącach do bramki, Marcin Musioł. Unici wyprowadzili z tego zabójczą kontrę, a prostopadłe podanie Dariusza Pawlusińskiego na gola zamienił jego syn Dawid, który w sytuacji sam na sam trafił w „krótki” róg.

W 71 min. na 4:1 podwyższył po indywidualnej akcji Musiolik, który z narożnika pola karnego, plasowanym uderzeniem trafił po „długim” rogu.

LKS Unia Turza - Polonia Poraj 4:1 (2:1)

1:0 -  Gładkowski 2'
1:1 -  Piwiński 15'
2:1 -  Hanzel 43'
3:1 -  Dawid Pawlusiński 57'
4:1 -  Musiolik 71'

Unia: Paś (46` Musioł) – Glenc, Zarychta, Staniczek (53` Dudała), Szymiczek (64`n Chlebik) – Danieluk (46` Dawid Pawlusiński), Kostecki (46` Dariusz Pawlusiński), Polak, Musiolik – Gładkowski (74`Plewka),Hanzel. Trener: Józef Dankowski

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0