Unia Turza zgarnia trzy punkty z Falubazem

2018-04-15, Autor: PS

W słoneczne popołudnie w Turzy Śląskiej doszło do pojedynku drużyn z nizin tabeli III ligi. Szesnasta Unia mierzyła się z siedemnastym Falubazem. Gospodarze okazali się niezbyt gościnni i wygrali 3:1.

Emocji nie brakowało od samego początku, dwa razy przed szansą na zdobycie gola stanął Dawid Hanzel. Oba strzały okazały się jednak niezbyt celne i powędrowały wysoko nad poprzeczką. Kibice licznie zgromadzeni na trybunach boiska przy ul.Bogumińskiej na bramkę musieli zaczekać do 37 minuty. Z lewej strony urwał się obrońcom Falubazu Sławek Musiolik i mierzonym strzałem w długi róg pokonał bezradnego Kubasiewicza. Przed przerwą rezultat nie uległ zmianom i to gospodarze schodzili do szatni z przewagą jednej bramki.

10 minut po zmianie stron do remisu doprowadził Rafał Ostrowski. Obrońca Falubazu świetnie odnalazł się w polu karnym i uderzył w same okienko bramki Piotra Pasia. Radość gości trwała zaledwie 5 minut.

Wrzutkę z rzutu rożnego na bramkę zamienił Arkadiusz Lalko, stoper Unii trafił do siatki gości z 5 metra. Po 5 minutach kibice mogli obserwować kolejne trafienie dla gospodarzy. Tym razem w krótki róg przymierzył Marek Gładkowski. Po bramce na 3:1 drużyna Józefa Dankowskiego kontrolowała przebieg spotkania i dowiozła wynik do końca meczu.

Kolejny mecz Unia rozegra w najbliższą środę, w zaległej kolejce zmierzy się ze Stalą Brzeg.

Unia Turza Śląska – Falubaz Zielona Góra 3:1 (1:0)

1:0 – Musiolik 37min.

1:1 – Ostrowski 55min.

2:1 – Lalko 60min.

3:1 – Gładkowski 65min.

Unia: Paś – Zarychta, Kuczok, Lalko, Glenc – Trąd, Kostecki, Dariusz Pawlusiński, Musiolik, Gładkowski – Hanzel. Trener Józef DANKOWSKI

Falubaz: Kubasiewicz – Ostrowski, Jasiak, Góski, Kobusiński – Mycan, Athenstadt, Ekwueme, Cipior, Ziętek – Okińczyc. Trener Andrzej SAWICKI

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1