Unia Turza: zwycięska passa podtrzymana!

2020-11-09, Autor: mk, źródło: Unia Turza

Unia Turza pokonała wczoraj na własnym boisku Jedność Przyszowice 3:0 notując tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu. Turzanie kontynuują tym samym serię meczów bez porażki, na razie mają ich na swoim koncie osiem.

Wczorajszy mecz rozpoczął się rewelacyjnie dla gospodarzy, bowiem już w pierwszej akcji meczu wyszliśmy na prowadzenie. Dariusz Pawlusiński posłał crossowe podanie do Sławomira Musiolika, ten świetnie „zabrał” się z piłką, dośrodkował w pole karne do Iliasa El Bouha, ten piętą zgrał jeszcze do naszego kapitana, a nieskuteczny ostatnio „Plastik” tym razem trafił i Unia prowadziła 1:0.

Szybko zdobyty gol jakby uspokoił unitów i choć mieliśmy optyczną przewagę, to niewiele z niej wynikało, bo poza „główką” Musiolika w 16 min. podopieczni Marka Hanzela nie potrafili sobie wypracować dogodnej sytuacji bramkowej. Nasi rywale także mieli problemy z przedostaniem się pod nasze pole karne,a najlepszą okazję zmarnował w 18 min. Jakub Par, który próbował zaskoczyć Przemysława Cieślę strzałem z półobrotu, ale nie trafił w światło bramki.

Turzanie w pierwszej połowie zdominowali środek pola i przyszowiczanom pozostały próby grania „długą” piłką, co kilka razy im się udało, ale nasza defensywa w porę zdołała zażegnać niebezpieczeństwo.

Drugą połowę nasi rywale rozpoczęli nieco lepiej, ale w 56 min. zostali skarceni. Dwójkowa akcja Iliasa El Bouha z Dariuszem Pawlusińskim zakończyła się dośrodkowaniem tego pierwszego do Sławomira Musiolika, ten miał trochę problemów z opanowaniem futbolówki, ale zdołał jednak płaskim strzałem pokonać Tomasza Szindlera. 20 minut później nasz pomocnik zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, tym razem na gola zamienił dośrodkowanie spod linii końcowej Macieja Gaszki.

W końcówce golkiper Jedności obronił jeszcze soczyste uderzenie Michała Mazura, a ofensywnie usposobionemu Stanislavovi Shtanence zabrakło precyzji w licznych dośrodkowaniach z lewej strony boiska. Unici tym samym odnieśli zasłużone zwycięstwo, zupełnie niewidoczny był Rafał Hajok, którego obawialiśmy się najbardziej, a on i jego koledzy przez 90 minut nie oddali żadnego celnego strzału.

W środę odrobimy część zaległości, bowiem na własnym boisku zmierzymy się z innym beniaminkiem Orłem Łękawica, który po dobrym początku rozgrywek znacznie obniżył loty i w ostatnich pięciu meczach zdobył tylko dwa punkty.

KS UNIA TURZA – LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE 3:0 (1:0)

1 – 0  Dariusz Pawlusiński 2 min. asysta Ilias El Bouh
2 – 0  Sławomir Musiolik 56 min. asysta Ilias El Bouh
3 – 0  Sławomir Musiolik 76 min. asysta Maciej Gaszka

Sędziował: Mateusz Patla (główny), Marcin Bochynek, Kamil Kubiak (asystenci). Mecz bez udziału publiczności. Żółte kartki: Piotr Szymiczek – Jakub Wylężek

KS UNIA TURZA: Przemysław Cieśla – Bartosz Łyczko (82. Szymon Kunina), Kamil Kuczok, Piotr Szymiczek, Piotr Glenc – Ilias El Bouh (66. Stanislav Shtanenko), Paweł Staniczek, Kamil Tront, Dariusz Pawlusiński (79.Michał Mazur), Sławomir Musiolik (90. Dawid Skrzyszowski) – Maciej Gaszka. Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł. Trener: Marek Hanzel

LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE: Tomasz Szindler – Jakub Wylężek (79. Jakub Szczęsny), Łukasz Pilc (87. Dariusz Widera), Bartłomiej Maciejewski (65. Marcin Paszek), Robert Wolniewicz (44. Michał Szal) – Dawid Mucha (65. Bartosz Kiełbasa), Piotr Szołtysek, Rafał Hajok, Ariel Mnochy, Kamil Przybylski – Jakub Par (46. Adam Tarka). Pozostali rezerwowi: Jan Parchański. Trener: Mateusz Labusek.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 6