Unia wygrywa na wyjeździe

Unia Turza Śląska wygrała na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli - Podlesianką Katowice i awansowała na 8. miejsce w tabeli IV ligi.

Piłkarzom Unii te punkty były bardzo potrzebne. Wygrana 3:2 na boisku ostatniej drużyny w tabeli powinna podbudować morale zespołu. Tym bardziej, że jest to drugi wygrany wyjazdowy mecz z rzędu.

Gole dla Unii strzelali Paweł Kulczyk, Arkadii Herasymov i pozyskany z Odry Wodzisław Łukasz Sell. Unia prowadziła już 3:1 do przerwy. W drugiej połowie gospodarze zdobyli gola kontaktowego. To sprawiło, że końcówka meczu nie była łatwa dla ekipy Jana Adamczyka. Ale ostatecznie turzanie wyjechali z Katowic z kompletem punktów.

LGKS 38 PODLESIANKA KATOWICE - LKS UNIA TURZA 2:3 ( 1:3 )

0 - 1 Paweł Kulczyk 10min

. 0 - 2 Arkadii Herasymow 12min.

1 - 2 Daniel Jacenik 14min.

1 - 3 Łukasz Sell 34min. asysta Paweł Kulczyk

2 - 3 Dawid Brehmer 47min.

Sędziował : Krzysztof Knop ( główny ), Adam Wąsala, Jarosław Gazda ( asystenci ).

Widzów : 100.

Żółte kartki : Paweł Kulczyk, Adam Ucher, Dawid Skrzyszowski, Bartłomiej Sikorski, Arkadii Herasymov ( wszyscy Unia )

LGKS 38 PODLESIANKA: Kamil Bartkiewicz - Maciej Niesyto, Mateusz Sowa, Marcin Łoboda, Mateusz Warzecha ( 42` Radosław Szpiech ) - Bartosz Niesyto ( 86` Paweł Koźniewski ), Dawid Brehmer (kpt), Józef Gębczyk, Dawid Jurowicz ( 76` Bartosz Gruszczyński ) - Radosław Kaczmarczyk ( 81` Artur Muszalik ), Daniel Jacenik. Pozostali rezerwowi : Mateusz Gniadek, Tomasz Gąsiorek. Trener : Jakub Musioł.

LKS UNIA TURZA: Beniamin Jastrzębowski - Jan Krupiński, Gabriel Szkatuła, Grzegorz Jakosz, Adam Ucher ( 54` Daniel Gojny ) - Dawid Skrzyszowski (kpt), Tomasz Stolarski ( 54` Mirosław Pawlusiński ), Arkadii Herasymov, Bartłomiej Sikorski ( 66` Przemysław Pawliczek ), Łukasz Sell ( 81` Kamil Smal ) - Paweł Kulczyk. Pozostali rezerwowi : Marcin Musioł, Denys Miroshnychenko. Trener : Jan Adamczyk.