zamknij

Wiadomości

Uważajcie! Fatalny stan dróg w powiecie, kolizja radiowozu

2019-01-02, Autor: szuM

W całym powiecie warunki drogowe są coraz gorsze i przybywa kolizji. Stłuczki nie ustrzegli się nawet policjanci.

Ok. godz. 21:00 w Pszowie na ul. Kościuszki doszło do kolizji. Przy wyjeździe z biedronki seat zderzył się czołowo z radiowozem.

Reklama

To kolejna z wielu kolizji jakie miały dzisiaj miejsce. Przed paroma godzinami informowaliśmy o >>>dachowaniu hondy na ul. Czyżowickiej<<<.

Jak czytamy na facebooku, w całym powiecie sytuacja jest dramatyczna, a drogi zamieniły się w "szklanki".

- Wróciłam z trasy Wodzisław-Radlin-Rybnik-Gliwice-Rybnik-Rydułtowy-Pszów-Wodzisław. Nie mogłam skręcić na skrzyżowaniu obok Carrefoura, bo samochód leciał jak kostka lodu po szkle. Wystarczyło opuścić Wodzisław, a droga przez Radlin już była przejezdna, bliżej Rybnika jeszcze lepsza, w Gliwicach idealna - pisze Marlena Toman.

Jak się okazało, w powrotnej drodze nie było lepiej. - Myślałam, że wracając już się uporają z tym lodem na asfalcie ale pomyliłam się. Rybnik odśnieżony przejezdny, Rydułtowy słabe, Pszów i Wodzisław to dalej jedno wielkie lodowisko i ślizgawica. W Pszowie odśnieżarka się ślizgała na wjeździe do rynku i nie mogą podjechać pod górę, był wielki korek. Dalej było tylko gorzej, bo Pszowska jest nieprzejezdna, można jechać 25 km/h i odmawiać zdrowaśki, żeby nie wpaść do rowu. Samochody stały na poboczach i chyba czekały na jakiś piasek - dodaje.

Inni kierowcy również zauważyli, że służby nie radzą sobie z dzisiejszymi warunkami. - Służby dały ciała - jak informuje nas Łukasz - zamknięty jest odcinek drogi wojewódzkiej między Rzuchowem a Krzyżkowicami. Powód ? Lodowisko..., uważajcie na siebie... - pisze Marek Fibic.

Przy okazji zachęcamy Was – Czytelników do przesyłania zdjęć lub filmików na nasz ALERT. Pokażcie, jak wygląda teraz Wasza okolica i czy drogi są odśnieżone!

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~pietruch 2019-01-03 08:56:58

  No warunki wczoraj były ciężkie. Z opadów +1stC w opady na -1stC. Nie ma się co dziwić, oczywiście ludzie plują na drogowców, ale pewne drogi mają większy priorytet. Po zimie będzie wiosna...

  6 2
 • ~ 2019-01-03 14:34:42

  Pani Marlena jak zwykle byle by tylko na kimś psa zawiesić norma. Ja również jechałem z Gliwic do Wodzisławia przez Rybnik i nie zgadzam się z Panią Marleną. Rybnik wcale nie był odśnieżony dobrze. z samego rano jadąc do pracy Wodzisławska na "Popielowskich górkach" w obu kierunkach stała ponieważ Tiry ją zablokowały. Na powrocie również nic się nie zmieniło. Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że im bliżej Gliwic warunki były lepsze ponieważ atak zimy nie był tak ostry jak w naszym regionie. Proszę zobaczyć co działo się bardziej na południe od Wodzisławia za naszą granicą.

  4 17
 • ~Wojciech Kotyla 2019-01-04 10:19:28

  niesamowity zbieg okoliczności też ktoś jechał z gliwic i jak na złość całkiem w drugą stronę opinia. nie porównuj kolego górki popielowskiej do skrzyżowania obok Carrefoura bo to zupełnie inna bajka.

  4 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy język śląski powinien zostać uznany za język regionalny?
Oddanych głosów: 137