zamknij

Biznes

W nowym spocie telewizyjnym Wodzisław promuje prezydent i ... kosmita! [video]

2012-10-22, Autor: igra
Nowy spot reklamowy Wodzisławia, który jest emitowany w ogólnopolskiej telewizji, niejednego zaskoczy. Tereny inwestycyjne promuje sam prezydent w towarzystwie… kosmity.

Reklama

Reklama terenów inwestycyjny ma 30 sekund długości, ale nie pozwala pozostać widzom obojętnym. Z pewnością wielu zaskoczy obecność kosmity. - Przygotowując scenariusz spotu, przeglądaliśmy materiały promocyjne innych miast i województw. Zależało nam, aby wśród wielu, właśnie nasz spot został zauważony. Chcieliśmy wymyślić coś czego wcześniej nie było, a jednocześnie podeszliśmy do tematu z dystansem. Stąd naszym głównym bohaterem jest fantastyczny gość - mówi Marcin Sieniawski, kierownik Biura Promocji i Informacji.

Jednocześnie dodaje, że sam spot terenów inwestycyjnych nie sprzedaje. Czas – 30 sekund – to niewiele na promocję terenów Wodzisławia. Zdecydowano się więc na scenariusz, który ma zaskakiwać i przyciągnąć uwagę. – Jest wiele kolorowych, pięknych spotów promujących inne miasta. Kto na tym tle zauważyłby Wodzisław? Bronimy się oryginalnością pomysłu, bardzo dobrymi zdjęciami i montażem – dodaje Marcin Sieniawski.

 

 Zobacz zdjęcie z planu zdjęciowego >

 

Spot promujący Wodzisław wykonała firma „Exa Studio” z Katowic. Przez trzy dni ekipa filmowców przygotowywała materiał zdjęciowy. Zdjęcia lotnicze wykonano z pomocą robokoptera, zaś reszta materiału została przygotowana na Balatonie i Olszynach, największym terenie inwestycyjnym promowanym przez miasto.

 

Głównymi bohaterami są kosmita i prezydent miasta Mieczysław Kieca. – Wykorzystanie osoby prezydenta do promowania miasta nie jest pomysłem nowym. To takie gospodarskie podejście – mówi Marcin Sieniawski.

 

Zobacz nowy spot promujący Wodzisław >

 

 

 

 

A co Wy sądzicie o niecodziennym pomyśle na promocję terenów inwestycyjnych? Czekamy na Wasze opinie

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (34):
 • ~maly.wariat 2012-10-22
  13:39:25

  1 0

  Opinia ogólna może być tylko jedna, kogoś zdrowo popier...ło. Dynamiczny rozwój? Gdzie? Powstała jakaś fabryka? Centrum logistyczne? Mamy może 100-piętrowe budynki w mieście? Wystarczy wyjść na miasto w weekend i zobaczyć jak wiele się w mieście dzieje ;-) Nazywanie mieszkańców tubylcami jest wielce niestosowne i niewiele wspólnego ma to z poczuciem humoru. Spot na pewno nie przekonuje to inwestycji, ale jak już będą wszystkie spoty to można się wypowiadać. Póki co kiepsko.

 • ~toomann 2012-10-22
  13:47:09

  0 0

  Rozumiem, że kosmitą jest ten w garniturze ;) Ale podobny trochę do gumisia...

 • ~ 2012-10-22
  15:11:01

  0 0

  Wygląda to na akt rozpaczy. Może choć nieświadomi kosmici się skuszą... Następna radosna twórczość pod hasłem: "jest kasa, trzeba ją rozwalić" .

 • ~Rychu 2012-10-22
  15:33:45

  1 0

  Kilka dni temu leciała w TVN24. Zwróciłem na nią uwagę dopiero w momencie jak powiedzieli Wodzisław. A jedyny przekaz tej reklamy to dla mnie, że trzeba być kompletnym kosmitą, żeby inwestować w Wodzisławiu.

 • ~ 2012-10-22
  16:23:59

  0 0

  e tam nie jest tragicznie, mnie ta reklama się nawet podoba :) najłatwiej jest krytykować i nic nie robić ....

 • ~matt78 2012-10-22
  16:39:19

  0 0

  Dokładnie zgadzam się z przedmówcą. Najprościej krytykować, ot polska mentalność. A propos prezydenta Kiecy... Nie jestem jego zwolennikiem, ALE nie można mu odmówić starań. Co chwilę czytam w różnych informacjach, że był na różnych targach, sympozjach i innych spotkaniach dotyczących pozyskiwania inwestorów. Zupełnie inną kwestią jest to, że jakoś nie przynosi to oczekiwanych skutków. Fakt, liczy się tylko pozyskanie inwestora, ale nikt nie może mu zarzucić braku inicjatywy, nawet ja, jeden z jego krytyków.
  Polacy, potrafimy tylko narzekać i narzekać.
  @Mariusz Gaca... Jeżeli pozyskano fundusze na reklamę i promocję miasta to rzeczywiście NIE MOŻNA ICH WYDAĆ na nic innego.

 • ~ 2012-10-22
  17:12:57

  0 0

  @matt78, dziękuję że mnie uświadomiłeś, że tych pieniędzy NIE MOŻNA WYDAĆ na nic innego :-). Ciągle się tym w urzędach zasłaniają i tłumaczą. To się ciągnie już od "komuny" . Już wtedy mówiono, mamy kasę na to i na tamto i musimy wydać, bo inaczej będziemy musieli oddać i więcej już nie dostaniemy.Szkoda, że nas nikt nie pyta, na co chcielibyśmy wydać NASZE pieniądze, z NASZYCH podatków.Teraz nie ma już podobno komuny, jest za to eurokomuna i głupota pozostała. Ten spot, to można powiedzieć- kosmiczna głupota.

 • ~ 2012-10-22
  17:47:32

  0 0

  @matt78, dziękuję że mnie uświadomiłeś, że tych pieniędzy NIE MOŻNA WYDAĆ na nic innego :-). Ciągle się tym w urzędach zasłaniają i tłumaczą. To się ciągnie już od "komuny" . Już wtedy mówiono, mamy kasę na to i na tamto i musimy wydać, bo inaczej będziemy musieli oddać i więcej już nie dostaniemy.Szkoda, że nas nikt nie pyta, na co chcielibyśmy wydać NASZE pieniądze, z NASZYCH podatków.Teraz nie ma już podobno komuny, jest za to eurokomuna i głupota pozostała. Ten spot, to można powiedzieć- kosmiczna głupota.

 • ~Kotwbutach 2012-10-22
  17:53:09

  0 0

  @Mariusz Gaca, a jest coś co ci się chłopie w ogóle podoba? Bo to twoje krytykanctwo zaczyna być męczące. I nie mówię tu o tym, czy spot jest dobry czy zły. Nie jestem specjalistą od marketingu terytorialnego. Nie wiem. Wiem, że skrajne krytykanctwo jest chore! Musisz być fest sfrustrowany sądząc po twoich wpisach pod co drugim newsem. Wyluzuj chłopie! ps. Spot jak dla mnie może być. Doceniam, że coś się robi.

 • ~ 2012-10-22
  18:42:11

  0 0

  Kociewbutach, mam wszystko tępo chwalić żeby tobie i innym było lepiej? Mam swoje zdanie i mam do niego prawo.Ty masz prawo mieć inne zdanie
  Śmieszą mnie teksty w stylu "coś ci się w ogóle podoba", "krytykanctwo" itp.Co ma tu do rzeczy moja rzekoma frustracja? Kolejny znawca ludzkich dusz?
  Czytasz bez zrozumienia i później pierdoły wypisujesz . Gdzie napisałem, że spot jest zły, nieprofesjonalny i że mi się nie podoba,czy coś w tym stylu.To sprawa drugorzędna
  Napisałem po prostu,że wywalanie kasy na takie spoty to głupota (oczywiście moim skromnym zdaniem). Stwierdzenie "doceniam że coś się robi" bardzo zapewne spodoba się władzy.
  Coś robi, a że niewiele wychodzi i dużo kosztuje - co tam.

 • ~ 2012-10-22
  19:49:56

  1 0

  To może i ja się wypowiem, bo widzę, że niektórzy chcą koniecznie lizać tyłek władzy. Dodam, że x-lat temu odwiedziłem stoisko Wodzisławia na targach w Brnie i ku mojemu zaskoczeniu oceniłem je bardzo dobrze. Tym razem jednak mogę powiedzieć, że powyższa reklama jest chybiona, nie trafiona i wywalono pieniądze w błoto. Szczerze to nie bardzo wiem co ów reklama miałaby przekazać. Gdyby była nakręcona na przełomie lat 80/90 ubiegłego wieku mogła by imponować jakością grafiki. [PIERWSZA SEKUNDA] Takie efekty (grafika wektorowa) były osiągalne na scenie komputerowej już na C64 czy 8.bit Atari, ale żeby nie dobijać autorów reklamy to niech będzie, że efekty graficzne są rodem z Amigi 500 czy AtariST. Oprawa dźwiękowa to już niestety poziom 8bitowych maszynek. [DRUGA SEKUNDA] 400tys tubylców? Popieram wariata - rzeczywiście chybione określenie [03-15.SEKUNDY] pustkowia pustkowia i jakaś dzicz nic więcej [16-17.SEKUNDA] Powalające hasło dynamiczny rozwój? Rzeczywiście należy zapytać gdzie ten rozwój? W panoramie miasta czy pokazanym wcześniej pustkowiu? Wg mnie to się przeczy całkowicie. Rozwój kojarzy się z budowami, inwestycjami a jedyne co widzimy i co się "utrwala" przez ponad 50% spotu to szczere pola z różnych perspektyw :) [25-30.SEKUNDY] Jeśli ktoś uważa, że koparka jest symbolem rozwoju to zestawienie "kosmity" z koparką jest żałosne. Pokażcie mi jakąkolwiek budowę na której "majster" nadzoruje w taki sposób "koparkę" - BHP się kłania.

 • ~ 2012-10-22
  20:06:31

  1 0

  Może się mylę, ale kogut na "pracującej" koparce powinien być włączony. Jeśli kosmonauta miał przypominać kosmitę to krótko mówiąc wyszło tandetnie i kiczowato. Kosmonauta w żaden sposób nie kojarzy mi się w kosmitami. "Z każdym znajdziemy wspólny język" - to przerost formy nad treścią, wystarczy zadać włodarzom miasta proste pytanie, która z zachodnich firm zainwestowała znaczny kapitał w mieście w ostatnich 3 latach - odpowiedź może być druzgocąca. Wystarczy również przytoczyć właściciela Sachs, który chciał nabyć teren od miasta i nie umiał się dogadać z miastem w sumie wydawać by się mogło w oczywistej sprawie. O niebo lepiej było by stwierdzić "Jesteśmy otwarci na współpracę w biznesie - 125ha w pobliżu autostrady A1". Dążenie do budowy Drogi Południowej, która prędzej czy później powstanie oraz plan budowy łącznika na strefę Olszyny świadczy o aktywności miasta. Pokazałem reklamę znajomej z Warszawy, jej opinia: "Macie sporo miejsca, szczególnie jak ktoś chce ryż sadzić :D bo tam jakieśpodmokłe tereny tak ładnie wyeksponowane zostały - szczerze, reklama beznadziejna". Osobiście dodam, że taką reklamę mogli wymyślić tylko tubylcy z urzędu miasta. Nie dociera do mnie argumentacja, że coś robią. Jeśli coś chce się robić to najlepiej z głową, niekoniecznie w chmurach. Dla mnie ta reklama to pośmiewisko z miasta, kiepski wzór do naśladowania. Dynamiczny rozwój to po prostu nieporozumienie, wszak tutaj nawet kolej nie dociera, kadry "technologicznej" prawie zero.

 • ~ 2012-10-22
  20:12:47

  1 0

  Reklama może jest inna ale nie wyróżnia się niczym, brakuje w niej dynamizmu, który powinien iść z "dynamicznym" rozwojem miasta, dźwięku który przykułby uwagę, czy słów wartych zapamiętania. Mamy za to nudną reklamę, z dreptającym po pustkowiach miasta kosmonautą imitującym kosmitę. Jedyne co można zapamiętać z reklamy to Wodzisław Śląski ale trudno do niej coś przykleić, może tylko to, że jest smutno, szaro i ponuro w tym mieście czyli to akurat było by zgodne z prawdą :)

 • ~roy 2012-10-22
  20:19:39

  0 0

  nie jestem z Wodzisławia... ale materiał krótki, rzeczowy i na temat, forma bardzo dobra a z serii samorządowej zajebistości i przyciągania inwestementu ten klip ma 1sze miejsce ;) nie ma sie czego wstydzić... no może poza blachami na samochodzie.. ;p (żart)

 • ~ 2012-10-22
  20:25:06

  0 0

  Inne proste hasło "Wodzisław Śl - Miejsce dla twojego biznesu/inwestycji"

 • ~ 2012-10-22
  20:37:34

  0 0

  dla porównania inna reklama: http://youtu.be/t8gWBX3trrE która o jest o niebo przyjemniejsza w odbiorze.

 • ~Maja 2012-10-22
  20:43:02

  0 0

  Mnie sie podoba, nawet mnie rozmieszyla:) Jest troche " glupawa" wiec wpisuje sie w modny trend reklamowy. Jesli reklama ma irytowac i zwracac uwage to chyba osiagnie sukces, zwlaszcza czytajac wpisy powyzej :)

 • ~MisBialy 2012-10-22
  23:21:25

  0 0

  Kazda akcja wyciagniecia miasta z zapasci wydaje sie byc dobra, popieram, choc boje sie czy aby nie za pozno prezydent zaczyna dzialac . Zycze miastu aby powrocilo do lat swojej swietnosci. Odpowiedzialnych za upadek tego miasta nalezy postawic przed sadem i surowo ukarac!

 • ~ 2012-10-23
  08:14:19

  0 0

  Misiu słyszałeś takie powiedzenie, że tonący brzytwy się chwyta? Miasto nie wróci do swojej świetności, bo jest za biedne, chyba że za 100 czy 200 lat kiedy Rybnik czy Jastrzębie może paradoksalnie Ostrava będą szukały nowych terenów do rozwoju i wchłonięcia. Wszak zawsze może powstać dzielnica "Wodzisław Śląski". Daruj sobie z tym stawianiem przed sąd bo twoje zapędy są pozbawione sensu. Była zgoda na podział miasta, była zgoda na likwidację zakładów pracy - mamy tego rezultat.

 • ~kisi 2012-10-23
  08:24:03

  0 0

  Podstawowe pytanie jaki jest cel spotu. Wydaje mi się, że przede wszystkim chodzi o wzbudzenie zainteresowania miastem. I tu wydaje mi się, że to się udało. Kolejna reklama w stylu piękni ludzie w pięknych biurowcach z pięknymi teczkami zachwalają miasto - to by utonęło w gąszczu takich właśnie reklam innych miast. Co do hasło "Diagnoza dynamicznego rozwoju"? Można dwojako rozumieć i faktycznie dla niektórych może być iście MontyPythonowska. Wydaje mi się, że lepsze słowo to Potencjał, a nie Diagnoza.

 • ~kisi 2012-10-23
  08:35:24

  0 0

  Podstawowe pytanie jaki jest cel spotu. Wydaje mi się, że przede wszystkim chodzi o wzbudzenie zainteresowania miastem. I tu wydaje mi się, że to się udało. Kolejna reklama w stylu piękni ludzie w pięknych biurowcach z pięknymi teczkami zachwalają miasto - to by utonęło w gąszczu takich właśnie reklam innych miast. Co do hasło "Diagnoza dynamicznego rozwoju"? Można dwojako rozumieć i faktycznie dla niektórych może być iście MontyPythonowska. Wydaje mi się, że lepsze słowo to Potencjał, a nie Diagnoza.

 • ~odrok 2012-10-23
  14:46:38

  0 0

  Spot jest niczego sobie jak na nasze realia, ale niech urząd zastanowi sie nad zmianą osoby która obsługuje profil na youtube. Cenzurowanie negatywnych wypowiedzi mieszkańców jest karygodne. Jak Danone albo Lays zaczął cenzurować nieprzychylne uwagi klientów to mieli przerypane a firma obsługująca profil od strony PR została wypieprzona zbity pysk.

 • ~matt78 2012-10-23
  17:53:01

  0 0

  Takie wieczne narzekanie nie jest męczące? Nie od razu Rzym zbudowano. Wszystko chcecie "od razu", "natychmiast". Nic bardziej mylnego. Kraje zachodnie rozwijały się przez 40-50 lat, żeby zapracować na to, co mają, a niektórzy z forumowiczów chcą by ten zachodni styl stał się już... Tłumaczenie, że to wszystko ciągnie się "od komuny" jest chybione. Ja szczerze mówiąc chciałbym by wróciła komuna, chociaż jeszcze ją pamiętam, jej schyłkowy okres. Wtedy przynajmniej kibole i innej maści degeneraci bali by się policji (a nie na odwrót), pracę by miał każdy kto chce (a nie ma wygórowane wymagania). Owszem wszystko ma swoje wypaczenia, zarówno komuna, jak i demokracja. Upadek miasta spowodowały zarówno włodarze, jak i ta przytoczona demokracja. Każdy chciał swojej "własności", no to teraz niech się z nią męczy. W Hiszpanii małe gminy łączą się w większe, czyli zupełnie odwrotnie jak w nas, ludzie uśmiechają się do siebie, są przyjaźnie nastawieni (mimo kryzysu). A co mamy w Polsze? Jeden na drugiego patrzy wilkiem, strach wyjść wieczorem na ulicę, żeby w gębę nie dostać. Trochę optymizmu szanowni forumowicze. Musi minąć jedno lub dwa pokolenia, żeby w mieście (i w Polsce też) coś się zmieniło.

 • ~matt78 2012-10-23
  17:58:26

  0 0

  Takie wieczne narzekanie nie jest męczące? Nie od razu Rzym zbudowano. Wszystko chcecie "od razu", "natychmiast". Nic bardziej mylnego. Kraje zachodnie rozwijały się przez 40-50 lat, żeby zapracować na to, co mają, a niektórzy z forumowiczów chcą by ten zachodni styl stał się już... Tłumaczenie, że to wszystko ciągnie się "od komuny" jest chybione. Ja szczerze mówiąc chciałbym by wróciła komuna, chociaż jeszcze ją pamiętam, jej schyłkowy okres. Wtedy przynajmniej kibole i innej maści degeneraci bali by się policji (a nie na odwrót), pracę by miał każdy kto chce (a nie ma wygórowane wymagania). Owszem wszystko ma swoje wypaczenia, zarówno komuna, jak i demokracja. Upadek miasta spowodowały zarówno włodarze, jak i ta przytoczona demokracja. Każdy chciał swojej "własności", no to teraz niech się z nią męczy. W Hiszpanii małe gminy łączą się w większe, czyli zupełnie odwrotnie jak w nas, ludzie uśmiechają się do siebie, są przyjaźnie nastawieni (mimo kryzysu). A co mamy w Polsze? Jeden na drugiego patrzy wilkiem, strach wyjść wieczorem na ulicę, żeby w gębę nie dostać. Trochę optymizmu szanowni forumowicze. Musi minąć jedno lub dwa pokolenia, żeby w mieście (i w Polsce też) coś się zmieniło.

 • ~is 2012-10-24
  10:05:21

  0 0

  Jeśli ktoś myśli że to telewizyjne reklamy ściągają biznes to jest bardzo naiwny... To faktycznie promocja, ale osoby pana Kiecy i medialne dowartościowanie się adresowane do mieszkańców. Czy ktoś dziś potrafi wymienić efekty wycieczki urzędników (za publiczne pieniądze) do Chin???

 • ~ 2012-10-24
  13:06:19

  0 0

  Wg. informacji Biura Prezydenta Miasta, za wypad do Chin zapłacili Chińczycy. Widać i tam mają kasę na pierdoły.

 • ~amigamedia 2012-10-25
  12:47:27

  0 0

  Ciekawi mnie kto i z czyjej kapsy płaci za to dzieło?Ludzie!opamiętajcie sie!Spot promujący Wodzisław?to jakiś dowcip...Widać że Pan Kieca promuje Wodzisław,widział ktoś dworzec PKS i PKP?to jest wizytówka każdego miasta,odwiedzonego przez przyjezdnych...No ale prezydent takiego miasta pewnie ma szofera i limuzyne...Bawcie się dalej,szanowni Państwo!Jak w filmie Alternatywy 4... Zdaje sobie sprawe,że w dzisiejszych czasach ludzie mają w większości samochody i mają w dupie PKS,czy PKP...Ale jak widze jak dzisiaj wygląda moje miasto,to wstyd i tyle,postawić kolejną biedronkę 2112 sklep i będzie praca na kasie,czy na widlaku...Brawo

 • ~PimpaLesna 2012-10-26
  11:54:02

  0 0

  Nazywanie mieszkancow "tubylcami" wzielo sie stad jak wladza traktuje i jakie ma podejscie mieszkancow. Jak do "tubylcow" w Afryce. To tak podswiadomie/nieswiadomie wylazlo. :D

 • ~ 2012-10-27
  12:12:43

  0 0

  Matt tu nie chodzi o narzekanie, ale racjonalne wydawanie pieniędzy. To, że zachodnie cywilizacje rozwijały się przez 40-50lat nie oznacza, że obecne również mają iść tą samą ścieżką. Wiedza i technologia poszły do przodu i należy po nie sięgać, czerpać na doświadczeniach innych, ale nie w taki sposób jak robi to Wodzisław w powyższym spocie. Zresztą trochę się zagalopowałeś bo co innego rozwój kraju a co innego lokalnych gmin. O spocie może się mówi, ale tylko lokalnie i to na forach dyskusyjnych. Realnego przełożenia na zainteresowanie biznesu miastem nie widzę i zapewne nie zobaczę. To kolejna laurka dla władzy, żeby pokazać jak pięknie jest. Wodzisław nie jest miastem ani znanym ani wyróżniającym się w skali ogólnopolskiej by potrzebna była mu reklama w TV. Liczy się praca u podstaw. Rozpoznawalność "marki miasta" jest wręcz znikoma, a już na pewno nie ma jej na płaszczyźnie gospodarczej o czym świadczy brak realnych inwestycji za rządów Kiecy. Owszem reklama wyróżnia się, ale w moim odczuciu to ZWYKŁA TANDETA Z DOMIESZKĄ KICZU z lat 90 ubiegłego wieku. Dlaczego? Bo to reklama dla reklamy. Mamy 125ha, które sobie leży i to wszystko co można wyczytać z tego przekazu.Tereny inwestycyjne ma praktycznie każda gmina, większe czy mniejsze, ale ta wielkość nie ma większego znaczenia o ile nie cierpi się na gigantomanię. Pytanie czy promowanie czegoś co jest oczywiste jest słuszne? Wg mnie nie, wg tubylców z UM jak widać tak.

 • ~ 2012-10-27
  12:20:20

  0 0

  Marzy mi się, że ktoś kiedyś podsumuje solidnie rządy Miecia i to ile kasy poszło bokiem na tak durne promocje jak powyższy spot i temu podobne cuda wianki. Jeszcze najlepiej zrobić to w zestawieniu na co można było wydać te pieniądze - np. stołówki, które spokojnie by funkcjonowały i nie musielibyśmy słuchać o jednodaniowych obiadach, które są nieznacznie, ale jednak, droższe od dwudaniowych dań. Obecna władza nie jest zła, bo stara się i coś tam powoli idzie do przodu, ale nie może to być równoznaczne z tym, że jej poczynania są bezbłędne. Na głupotę należy reagować! Niestety najwyraźniej radni miejscy zapominają o tym czyje interesy reprezentują, dzięki temu nowoczesny i medialny prezydent ma wolną rękę do wyrzucania pieniędzy na ko(s)miczne projekty.

 • ~is 2012-10-30
  20:30:48

  0 0

  Galeria Odra, Focus, spoty w TVN... "Zamki na piasku, gdy pełno w szkle"

 • ~kiax 2012-10-31
  09:37:59

  0 0

  W TV MÓWILI, ŻE KOSZT PRODUKCJI TEGO SPOTU TO 25TYŚ ZŁ ! japierdole

 • ~maly.wariat 2012-10-31
  11:22:34

  0 0

  koszt produkcji to pikuś w porównaniu z kosztem emisji :)

 • ~PimpaLesna 2012-10-31
  12:49:23

  0 0

  Ktos jednak na niego glosowal, hihihihihi....

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 116