zamknij

Wiadomości

W tym roku na stadionie Odry nowy telebim?

2019-10-04, Autor: JP

Sstadion Odry przejdzie drobny lifting. Dyrektor MOSiR-u zapowiada m.in. zakup i montaż telebimu.

Reklama

Od lat wodzisławski stadion popada w ruinę. Wypłowiałe, popękane krzesełka. Niewielka ilość zadaszonych miejsc. Brak odpowiedniego zaplecza socjalnego. Zegar, który przypomina muzealny eksponat...

Jednak już w połowie tego roku z postulatem rozpoczęcia przygotowań do modernizacji stadionu wyszli radni – Mariusz Blazy i Łukasz Chrząszcz. W imieniu swoim i kibiców złożyli wniosek na ręce dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Bogdana Bojki.

– W rozmowie z dyrektorem zasugerowaliśmy, aby zlecenie wykonania projektu poprzedziły konsultacje społeczne. Czy ma to być stadion lekkoatletyczny czy stricte piłkarski? Sugestia została odebrana pozytywnie, dlatego mam nadzieję, że na początku 2020 roku środowisko sportowe i mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się co do kształtu stadionu miejskiego

– tłumaczy radny Blazy.

Prezydent Wodzisławia – Mieczysław Kieca pomysłom modernizacji stadionu nie mówi „nie”. Ale...

– Patrząc na szacowane ubytki w budżecie miasta, wynikające ze zmieniających się stawek podatkowych m.in. PIT, CIT oraz zwolnienie z podatku osób do 26 roku życia, zostanie przeprowadzona analiza, czy taka inwestycja jest możliwa do wykonania

– zapowiada prezydent.

Dyrektor MOSiR-u zapewnia, że jeszcze w tym roku uda się zamontować nowy telebim.

– Chcemy, by urządzenia miało funkcję telebimu oraz funkcję zegara stadionowego. Niestety ze względów technicznych nie możemy wykorzystać zaplecza, które teraz działa nad bramą stadionową, więc wcześniej będziemy musieli to rozebrać – mówi Bogdan Bojko.

Obecnie na instalację telebimu zabezpieczono w budżecie miasta 70 tys. zł, ale podczas najbliższej sesji Rady Miasta dyrektor chce wnioskować o zwiększenie tych środków do 100 tys. zł.

Na 2020 r. zaplanowana jest wymiana krzesełek oraz wykonanie kilku najpilniejszych napraw. Także w 2020 r. MOSiR ma nadzieję wykonać dokumentację techniczną związaną z generalną modernizacją stadionu.

Być może elementy pozostawione po remoncie uda się jeszcze gdzieś wykorzystać.

– Telebim będzie miał charakter mobilny. Jeśli z prac planistycznych i projektowych wyniknie, że da się go wykorzystać także po remoncie, to dobrze. Ale jeśli nie, to wtedy możemy przenieść go na inny z naszych obiektów. Wydaje nam się też, będziemy mogli wykorzystać wymienione krzesełka

– wyjaśnia dyrektor MOSIR-u.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Don C. 2019-10-05
  02:17:37

  21 3

  Ten tekst jest tak debilny że nawet najwięksi wodzislawscy wiochmeni nie są w stanie napisać 1 zdania. Nie wiadomo czy ten telebim będzie się przemieszczal niekiedy reklamując towarzyszy PO czy te plastiki będą wykorzystane na amfiteatr w Dziupli? Dziadostwo jakich mało. Ch** d** i kamieni kupa jak to oni mawiają...

 • ~Dr Svevo 2019-10-05
  14:48:23

  18 1

  To się wypowiem nawet więcej jak jednym zdaniem. Marna to jest wizytówka ul. Boguminskiej 100 metrów od UM. Logika jednak podpowiada że nie po to robi się lifting żeby za kilka lat robić coś całkiem na nowo. Zapewne w przyszłym roku dowiecie się że chęci i owszem były ale budżet z powodu rządów PiS-u jest w tak opłakanym stanie że nie ma na ten cel pieniędzy. Na ostatnich sesjach zresztą już można bylo czytać między wierszami z wypowiedzi prezydenta.

 • ~Rychu 2019-10-05
  19:25:44

  12 0

  Marną wizytówką to są te rozwalające się stragany na targu pamiętające PRL. Stanu stadionu to przynajmniej z głównej drogi nie widać.

 • ~Piotrek 2019-10-06
  11:54:40

  7 0

  Choć raz się zgadzam z Donem C.

 • ~Pati_ 2019-10-06
  23:16:01

  16 1

  Ściema i nic więcej przed wyborami . Prezydent ma w d*sport w mieście i widać to przez 13 lat . Całe PO w swojej krasie. Prosty przykład jak można wymieniać siedzenia/plastiki skoro wszystkie są do wymiany.Na dzień dzisiejszy nie spełniają norm swojej wysokości np. I teraz wymienią 100 siedzeń i jedno będzie stare i niskie a inne wyższe. Jak to wygląda?Większość będzie stare a rodzynki wstawione nowe. Przecież to kpina. Jest ok 4 tys siedzących i wszystkie się rozlatują. Te co nie są na krytej to już kompletny szrot. Trybuny są jedne zarwane a inne pokruszone.Co tu liftingowac? Bramy z wejściem na sektory wiszą na 1 zawiasie tworząc zagrożenie.Wieza z zegarem sypie się ogrodzenia są tak zardzewiałe że żadna farba tego nie pokryje. Trzeba pozyskać środki i zrobic coś całkiem na nowo a nie wyrzucać pieniądze w błoto! Jaki lifting pytam? Co tam chcecie liftingowac? Nie róbcie z ludzi kretynów!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1071