zamknij

Biznes

W tym roku odbędzie się Wodzisławski Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorzy czekają na pomysły mieszkańców

2015-10-07, Autor: mk
Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze daleko, ale już pomyślano o przygotowaniach do Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Impreza będzie się odbywać na płycie Rynku. Teraz organizatorzy czekają na pomysły mieszkańców na atrakcje towarzyszące.

Reklama

W tym roku mieszkańcy bawili się już na Wodzisławskim Jarmarku Wielkanocnym. Okazał się strzałem w dziesiątkę, więc organizatorzy - Izba Gospodarcza wraz z partnerami - zachęceni sukcesem szykują jarmark na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W dniach od 12 do 23 grudnia na płycie wodzisławskiego Rynku będzie można nie tylko nabyć świąteczne prezenty, ozdoby czy smakołyki, ale i wziąć udział we wspólnym kolędowaniu czy konkursie malowania bombek.

 

W ramach Jarmarku odbędą się również imprezy towarzyszące:

 

12 grudnia - konkurs malowania bombek

13 grudnia – rodzinne kolędowanie z zespołem Duo Coral

19 grudnia – inscenizacja spalenia Wodzisławia Śląskiego

20 grudnia – festiwal moczki zakończony miejską Wigilią.

 

- Zachęcamy mieszkańców i organizacje do składania propozycji imprez dodatkowych - mówi Krzysztof Dybiec, prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu.

Jarmark jest imprezą wystawienniczo-handlową dla wytwórców regionalnych przedmiotów artystycznych i wyrobów sztuki użytkowej, naturalnych produktów spożywczych oraz asortymentu świątecznego. Odbywać się będzie na płycie wodzisławskiego rynku w godzinach od 10.00-18.00 .

 

Osoba, bądź firma chcąca wystawiać swoje produkty, zobowiązana jest do przesłania wypełnionej karty zgłoszenia. Kartę należy przesłać najpóźniej do dnia 31 października 2015 roku. Z Regulaminem jarmarku można zapoznać się tutaj.

 

Więcej informacji: [email protected], tel. 607313550.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2015-10-07
  12:07:03

  0 20

  jeśli jarmark wielkanocny był strzałem w 10 to mam obawy o bożonarodzeniową 10 ;) na początek warto jednak porozmawiać o budżecie by można cokolwiek zapodać.

 • ~ 2015-10-07
  12:50:35

  30 0

  Wojtku , jak się ma budżet to nie szuka się pomysłów tylko wydaje pieniądze :D, Miasto zapewnia reklamę i pomoc biura promocji, WCK nagłośnienie i pomoc organizacyjną pozostali partnerzy prace, doświadczenie i chęci. Już włączyło się do Jarmarku kilku sponsorów, przedsiębiorców z Izby dlatego też pewne są opisane powyżej imprezy towarzyszące. Planowane są atrakcje opisane na wydarzeniu na Facebooku, ale może ktoś będzie chciał się przyłączyć z ciekawą atrakcją lub konkursem i wtedy wspólnie poszukamy środków finansowych. Jak pokazał Jarmark Wielkanocny przy zaangażowaniu różnych grup może wyjść całkiem fajna impreza. Może tym razem i ty zaangażujesz się w imprezę ?!

 • ~ 2015-10-08
  10:21:38

  0 25

  Dyrektor IG Wodzisław Śląski w rozmowie nt angażowania się w różne tego typu akcje o jakich tutaj mowa odpowiedział mi wprost - nie płacą mi za to, zatem odpowiedz na twoje pytanie jest chyba oczywiste. Wracając do budżetu to jeśli miasto nie sypnie konkretnym groszem to będzie kompletna prowizorka, a czasy prowizorki wg mnie dawno się skończyły. Festiwal Reggae kosztuje ok.150 tys i skierowany jest może do 5tys osób bo raczej więcej osób w tym czasie na tą imprezę nie przyjeżdża. Sam sobie odpowiedz czy za takie pieniądze można zorganizować jarmark bożonarodzeniowy czy wielkanocny lub może nawet oba.

 • ~janjanek 2015-10-08
  16:04:13

  0 16

  "19 grudnia – inscenizacja spalenia Wodzisławia Śląskiego" ??
  co to niby znaczy?

 • ~may 2015-10-08
  19:58:31

  0 16

  ja też mam wątpliwości co do tego 19.12. Wiem, że chcą zachęcić ludzi do przyjścia i część militarna i w ogóle, ale… inscenizacja spalenia miasta, serio?! Wiem, że w tym dziwnym kraju uroczystości obchodzi sie dość specyficznie, jak np. wybuch wojny, zamiast jego zakończenia, ale…

 • ~ 2015-10-09
  08:56:25

  0 17

  dlaczego "spalenie wodzisławia" was dziwi? to jest właśnie prowizorka - nie ważne co byle by było. całkowity brak wyczucia smaku. dobrze, że dzień później mieszkańcy pocieszą się moczką podczas festiwalu. ciekawi mnie jednak kto do tego festiwalu przystąpi. koła gospodyń czy kucharze z lokalnych restauracji?

 • ~janjanek 2015-10-09
  15:46:07

  0 17

  Czyli za rok można się spodziewać inscenizacji pt. "Wojna religijna?" albo "Gwałty i rozboje"? Ktoś tu chyba ma nie równo pod sufitem.

 • ~Maja 2015-10-17
  10:04:37

  0 11

  Jarmark Bożonarodzeniowy jest dobrym pomysłem , mam nadzieję ze w końcu Urząd Miejski powiesi jakieś bombki w centrum, bo ta mizeria którą musimy od lat tolerować chyba już wszystkim wychodzi bokiem. Co do pomysłu inscenizacji spalenia Wodzisławia do chyba nie te miejsce i nie ta okazja .... wpychanie na siłę wszystkiego co się tylko da nie jest dobrym rozwiązaniem.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 112