zamknij

Wiadomosci

W weekend odpust w Pszowie. Zobaczcie wyjątkowe filmowe zaproszenie

2017-09-07, Autor: tora

W sobotę i w niedzielę 9 i 10 września w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie odbędzie się odpust. Proboszcz parafii w oryginalny sposób zaprasza wszystkich na to wydarzenie.

Odpust w pszowskim sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej od lat jest wyjątkowym wydarzeniem na lokalnego kościoła katolickiego. Ściągają tu wierni z wielu parafii. W tym roku odpust będzie szczególny, na co zwraca uwagę ks. Andrzej Pyrsz, proboszcz parafii NNMP w Pszowie.

Reklama

- Spośród różnych, licznych spotkań w życiu człowieka zawsze najbliższe sercu jest spotkanie z matką, matką która wszystko rozumie, kocha. Dlatego nie dziwi fakt, że tak licznie pielgrzymujemy do licznych sanktuariuw maryjnych. Każde spotkanie z matką kochającą pozwala wznieść się ponad nasze codzienne problemy. W tym roku w sposób szczególny pielgrzymujemy do Fatimy, do Częstochowy.

I w sposób szczególny przychodzimy do Pszowa, do Matki Bożej Uśmiechniętej, bo to miejsce też ma swoje rocznice. W tym roku świętujmy 295. rocznicę przybycia obrazu tu do Pszowa i 285. rocznicę pierwszej koronacji. Przychodzimy, aby uczcić matkę, która uczy nas uśmiechu. Przychodzimy po uśmiech, a w tym roku przychodzimy w sposób szczególny po mądrość. Bo w tych rocznicach szukamy wskazówek. Tak jak historia jest matką, tak chcemy przez rocznice uczyć się tego, co Maryja chciała nam przez te dziesiątki lat powiedzieć - mówi ks. proboszcz w filmowym zaproszeniu.

Film zawiera piękne ujęcia pszowskiej bazyliki oraz miasta.

Odpustowe uroczystości rozpoczną się w sobotę na kalwarii. Suma odpustowa odbędzie się w niedzielę o godz. 11.00. Odprawi ją ks. arcybiskup Wiktor Skworc. O godz. 14.00 w bazylice odbędzie się koncert Power of Winds. Orkiestrą dyrygować będzie Klaudiusz Jania.

Oceń publikację: + 1 + 49 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~bagienko 2017-09-07 11:26:15

  Fajny pomysł, więcej takich księży, a kościół się poprawi

  6 5
 • ~francik 2017-09-09 17:43:55

  oczywiście super księżulo naprawdę , zezwala parkować wypasionym gablotom na CMENTARZU podczas niedzielnych mszy ponad setka autu tu parkuje , naprawdę super ksiądz !
  nawet obok grobu powstańca E. Łatki parkujemy a co mi tam nie mogę kto mi zabroni ??
  a parkingi w niedzielę obok OSP , obok BIEDRONKI , obok FONTANY i POCZTY PUSTE !!!!!!!
  TAK TAK TO JEST TERAZ NAPRAWDĘ SUPER KSIĄDZ ........

  1 5
 • ~denim 2017-09-09 21:50:15

  Francik po pierwsze głupoty piszesz, bo setka samochodów w życiu by tam się nie zmieściła. Po drugie samochody nie stają tu za tego księdza ale od zawsze, wiec szkoda, że poprzednim nic z tym nie robił. Za tego proboszcza była próba zamknięcia tego terenu przed samochodami. Miałeś widzieć opór pszowików... Tak więc jak się nie orientujesz Francik, to nie nie pisz bzdur!

  5 2
 • ~francik 2017-09-10 11:57:57

  do ~denim - jesteś mniej niż zero !
  naucz się czytać , ja pisałem że podczas wszystkich mszy jest taka ilość a nie na jednej mszy !
  a że piszesz że tu stały zawsze samochody to jesteś gorolem albo mieszkasz tu dwa lata , jesteś w klubie moherowych beretów ?
  rozmawiałem z jednym starszym Panem i opowiedziałem mu o tych parkowanych samochodach na poświęconej ziemi i powiedział mi : wiesz co francek ja przed laty oparłem swój rower na tablicy ogłoszeń która jest na placu kościelnym , przechodziła akurat siostra zakonna i zaraz mi zwróciła uwagę , jak Pan śmie tu stawiać tutaj swój rower PRZECIEŻ TO JEST ZIEMIA POŚWIĘCONA TO JEST ŚWIĘTE MIEJSCE CMENTARZ!!!!
  i widzisz baranie jeden z moherowych beretów jak było przedtem ?
  a nie ze były tu stawiane samochody , w twojej głupiej moherowej głowie
  no tak ale przedtem to tu byli naprawdę proboszczowi z krwi i kości

  0 3
 • ~francik 2017-09-10 13:00:03

  do ~denim - jeszcze dwa słowa do ciebie młody człowieku
  ja zaczynałem pracę na naszej kopalni " ANNA " w latach
  60-tych , nie wiem czy jżz byłeś na świecie przeżyłem i strajki na naszej kopalni , tydzień na dole i strajk na powierzchni i co nam to dało wielkie gów...........
  ALE NIGDY CHŁOPCZE PRZENIGDY NIKT ALE TO NIKT NIE OŚMIELIŁ SIĘ ZAPARKOWAĆ NA POŚWIĘCONEJ ZIEMI SWOJEJ GABLOTY !!
  ZAPAMIĘTAJ TO SOBIE MŁODY CZŁOWIEKU !
  I TERAZ TO CZYNIĄ KATOLICY WSPÓŁCZEŚNI ?
  TAKI JEST SZACUNEK DO ZIEMI NA KTÓREJ JEST CMENTARZ ?
  NIE JEST ICH WSTYD ŻE SĄ KATOLIKAMI I TAK CZYNIĄ ?
  TO KTO TU RZĄDZI ? CHYBA PROBOSZCZ DAM BARIERKĘ I ZAKAZ WJAZDU NA TEREN CMENTARZA !
  A MOŻE CI WSPÓŁCZEŚNI KATOLICY PSZOWA NALEŻĄ DO NOWEJ SEKTY " sekta świętego ojca rydzyka " ??????
  WSTYD MI ZA TAKICH KATOLIKÓW W PSZOWIE NAPRAWDĘ ..

  1 3
 • ~denim 2017-09-10 16:51:33

  Francik tyn pył z gruby Ci fest zaszkodził. Lycz się i to za wczasu! Poziom Twoich wypowiedzi wszystko mówi o Tobie i Twoim poziomie myślenia. Bez komentarza...

  3 0
 • ~bagienko 2017-09-13 15:44:34

  oświećcie mnie bo na kerchofie nie byłem. Jest tam gdzie parkować, że sie ludzie cisną między groby?

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na którego wykonawcę podczas Dni Wodzisławia czekacie najbardziej?


Oddanych głosów: 337