zamknij

Wiadomości

\"W Wodzisławiu nic się nie dzieje!\" Urzędnicy chcą przełamać stereotyp

2013-09-24, Autor: mk
Życie kulturalne w Wodzisławiu? Przecież tutaj nic nie dzieje! To zdanie wielu mieszkańców. Urzędnicy chcą ich przekonać, że jest inaczej i szykują kampanię "Miasto Wodzisław Śląski wspiera kulturę".

Reklama

- Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ofertę kulturalną Wodzisławia Śląskiego. W myśl powiedzenia "cudze chwalicie swego nie znacie" próbujemy mieszkańców zachęcić do śledzenia oferty przygotowanej przez wszystkie jednostki kultury i inne podmioty. U nas sporo się dzieje, oferta jest bogata i adresowana do różnych grup wiekowych oraz zainteresowań - przekonuje Barbara Chrobok, rzeczniczka prasowa wodzisławskiego magistratu.

Urzędnicy przekonują, że na przestrzeni ostatnich lat kultura w Wodzisławiu przeżywa znaczny progres. Zawiązało się wiele stowarzyszeń o profilu społeczno-kulturalnym jak np. Stowarzyszenie Baszta, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne UFF!, Stowarzyszenie Fotobalans, Stowarzyszenie Nasz Wodzisław itp.

 

Inicjatywą w organizacji imprez kulturalno–rekreacyjnych od dłuższego czasu wykazują się lokalni przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie Gospodarczej oraz Młodych IG. Nie sposób także pominąć wodzisławskich lokali i restauracji, w których nierzadko odbywają się fantastyczne koncerty.

 

Ciekawą ofertą dysponuje również biblioteka, muzeum oraz Wodzisławskie Centrum Kultury, które organizuje rocznie około 130 wydarzeń. - Jednostki miejskie realizują wiele projektów kulturalnych z zaangażowaniem środków z budżetu miasta. Pozyskują również na ten cel dodatkowe granty – podkreśla Barbara Chrobok, rzecznik Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

 

Informacje o tym, co dzieje się w Wodzisławiu można znaleźć m.in. na stronie kulturalnywodzislaw.pl oraz w infokioskach. A my zachęcamy do zapoznawania się z ofertą kulturalną całego powiatu w dziale "Kultura i rozrywka" oraz "Kalendarzu imprez" portalu tuWodzisław.pl

 

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy korzystacie z oferty kulturalnej Wodzisławia? Czekamy na Wasze opinie i komentarze! Zapraszamy też do udziału w naszej sondzie.

Jak często uczestniczysz w życiu kulturalnym Wodzisławia?


Oddanych głosów: 314

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (59):
 • ~ 2013-09-24
  09:45:05

  4 0

  to teraz pani basiu zejdźmy na ziemię, infokiosk na xxx.leciu nie działa, na statoil to różnie bywa ale też raczej mam pecha. infokiosk w urzędzie miasta czy muzeum czy jak kto woli w centrum informacji turystycznej to nieporozumienie bo nie sposób z niego skorzystać po godzinach funkcjonowania placówki. podobnie nie sposób skorzystać z muzeum w weekendy a wtedy to ono powinno być czynne i zachęcać do zwiedzania wystaw innych niż jedna czy dwie w roku. tak by wyciągnąć ludzi z domu. muzeum potrafi jednak zorganizować imprezę (spotkania z historią) w środę o 15 (hip hip hurra) i pytam dla kogo to niby jest? dla wodzisławian? o wystawie komputery 8/16/32 bit to człowiek dowiaduje się po fakcie. o liczbie imprez w wodzisławskim muzeum świadczy zakładka aktualności ;-) gdzie jest jakiś przewodnik, który oprowadzałby rzekomych turystów po mieście? oczywiście cyklicznie, stale bo jednak człowiek więcej powie niż ulotka. czy zamówienie 10 tys ulotek "dla turystów" to już szczyt możliwości pracowników muzeum i podręcznikowy przykład jak wywalić kasę? gdzie było kino letnie, które to np. w okolicach warszawy świetnie się przyjęło w gminie mniejszej niż wodzisław. poza tym strona kulturalny wodzisław została zarejestrowana w 2010.09 czyli jakieś 3 lata temu. jakie są statystyki odwiedzin? nikłe czy zerowe? można zatem rzec, że to co chcecie zrobić działa już od dłuższego czasu ale ani przedsiębiorcy ani mieszkańcy najwyraźniej nie korzystają z tego serwisu.

 • ~ 2013-09-24
  09:46:16

  0 0

  na koniec mam pytanie bo wyszedł kolejny kwiatek ile kosztuje utrzymanie domeny kulturalnywodzislaw.pl której to miasto nie jest nawet właścicielem?

 • ~2plus2 2013-09-24
  11:19:17

  1 0

  Lepiej niech coś zorganizują, a nie rzucają puste hasła!

 • ~lukaszu 2013-09-24
  13:09:44

  4 0

  Jak to czytam to wyć się chce. Kolejne pieniądze wpakowane w cokolwiek. Czy na zdanie "W Wodzisławiu nic się nie dzieje" wpłynie kilka stowarzyszeń które są już lata, działają społecznie itp? Czy na pewno o to chodzi mnie, sąsiadom i innym? A może owe reggae wodzisław, strach chodzić wkoło nawalonej ekipy

 • ~lukaszu 2013-09-24
  13:17:08

  0 0

  Osoby za to odpowiedzialne nie mają kompletnie pojęcia i doświadczenia w kwestii promocji, reklamy, PR, rozwoju, kultury, rozrywki... klapa. Kiedyś jakaś maniana o wspieraniu rodziny, jakaś brama południowa (tylko logo fajne), 2x billboardy jeden nad drugim, karta tu kupuj... klapa totalna! Jedynie parking po 16 na plus. O co w tym wszystkim chodzi? Zobaczcie, że więcej zjednoczenia mieszkańców ma tuwodzislaw niż Wasze 1000 domen, 1000 akcji, wymysłów i nie wiadomo czego. Jeśli cała opinia kulturalna i to, że się ma dziać w wodzisławiu jest w rękach kilku stowarzyszeń (szacunek) to nie ma na co liczyć. Czyj to jest pomysł? Fakt, mamy reggae i strach iść między ludzi jak nie masz fazy, może dredów, może piwa w puszcze po coli, jak masz wracać zarzyganym autobusem... normalnie czapki z głów. Proponuje wywalić ich wszystkich, bo czy z nimi czy bez nich różnicy nie ma a kasę przeznaczyć na nową fontannę???

 • ~fandango 2013-09-24
  14:20:17

  3 0

  Niech miasto i powiat zrealizują dobrze swoje podstawowe cele, wynikające m.in. z ustaw. Niech jest komunikacja gminna i ponadgminna, nowe lub w miarę nowe autobusy, czyste i zadbane, porządne dworce PKS, linii miejskich i PKP. Niech są dobre szkoły i przedszkola ze stołówkami. Niech jest dobrze wyposażony szpital powiatowy i niech jest bezpiecznie nocą. Niech jest infrastruktura dobra - kanalizacja, energetyka, drogi. Wtedy inwestorzy sami się pojawią, nie najwięksi, bo tacy są w Tychach czy Gliwicach, ale mniejsi, a też całkiem całkiem. A potem zajmiemy się kulturą, zabawą, festynami i imprezami.

 • ~BPM 2013-09-24
  14:34:19

  0 0

  to teraz Panie Wojtku odpowiedź. Na ziemię nie muszę schodzić, bo tutaj jestem, żyję i stąpam. Urząd Miasta oraz jednostki miejskie przygotowują ofertę kulturalną i ta kampania ma tylko na to zwrócić uwagę. Jeśli dzięki niej uda się zainteresować i zwrócić uwagę chociaż kilku osób to będziemy uważali, że było warto. Infokiosk nie działa? Trzeba naprawić. Jak mawia mój syn "takie rzeczy się zdarzają". Nie pierwszy raz i nie ostatni. Może warto się zastanowić dlaczego nie działa? Może kolejny raz jakiś przyjazny, dobry człowiek postanowił zdewastować mienie miejskie? Tak na złość, dla zasady. Zarówno infokioski jak i strona kulturalnywodzislaw powstały w ramach projektu dofinansowanego z UE. Z tego samego projektu został wyremontowany hol w Muzeum. Dzisiaj nikt o tym nie pamięta. Nie będę odnosić się do przewodnika dla turystów, ale jeśli jest potrzebny to nie ma sprawy. W Muzeum pracuje sporo osób, które oprowadzą zorganizowaną grupę. Nie ma jednak się co czarować Wodzisław to nie Kraków czy Kazimierz.
  Mimo tego, że nie jesteśmy wielkim miastem, nie mamy przepastnego budżetu z całą pewnością mamy wielu mieszkańców, którzy chętnie skorzystają z naszej oferty. Prościej narzekać, niż sprawdzić czy jest jakiś koncert, czy jest spotkanie, warsztaty. Nasza oferta jest różnorodna. Każdy kto chce znajdzie coś dla siebie.
  Panie Łukaszu przykro mi, że dotąd nie znalazł Pan nic dla siebie. Polecam jednak dalej analizę oferty. Może jednak coś, kiedyś zaspokoi Pana oczekiwania.

 • ~PimpaLesna 2013-09-24
  14:40:41

  3 0

  @BPM - podoba mi sie ten gornolotny styl na temat kompletnej kupy....

 • ~sidney 2013-09-24
  14:48:00

  4 0

  Jeśli ktoś spędza 3/4 swojego życia narzekając na forach internetowych jak to jest źle w tym Wodzisławiu, to trudno mu w ogóle zauważyć, że coś się dookoła niego dzieje. Jeśli ktoś chce to na pewno znajdzie w mieście wydarzenia, które go zainteresują. A wybierać jest w czym trzeba tylko nabzdyczoną dupę ruszyć sprzed monitora i przestać pluć jadem i żółcią. Pozdrawiam.

 • ~ 2013-09-24
  16:11:30

  3 0

  pani Basiu :-) niesamowicie odkrywcze stwierdzenie z tym infokioskiem, ale to niestety pokazuje tylko, że jest całkowity brak kontroli nad miejskim mieniem. szczególnie, że jest on nieczynny od dłuższego czasu, a może to ja mam takiego pecha. dewastacji nie zauważyłem, po prostu był pozbawiony źródła zasilania :-) szukanie usprawiedliwienia za wszelką cenę o tym, że ktoś jest winny. poniekąd racja bo to pewnie miejscowy tubylec. nie było by problemu gdyby nie było infokiosków, które i tak swojej roli nie spełniają i nigdy nie spełniały jakiejkolwiek filozofii by nie próbowało się stworzyć na tę część. fakt jest jedna - nieśmiertelna - unia dała :-) która pokazuje, że urząd byle coś robił i by nazywało się, że robi. ściągnęliście już z telebimów "lato w mieście" czy znów ktoś musi wytknąć coś co powinno być obowiązkiem pewnych ludzi? kiedy zostanie uzupełniony kanał na yotubie programem wpi, za który pewnie miasto płaci? kiedy zostanie poprawiona pierdółka na stronie głównej "Gazeta Wodzisławska - wydawnictwo miejskie" bo link prowadzi do nikąd podobnie jak NGO's przekaż 1% podatku? biznes.wodzislaw-slaski.pl kolejne błędy (na dole strony coś wam się nie ładuje). super jest na bipie - nieruchomości do wynajmu dzierżawy z 2013-09-06. pozycja jest ale listy brak. wiem, wiem zdarza się ale to już 18 dni tak sobie wisi ;-) takich pierdółek na stronie macie od zatrzęsienia. to świadczy tylko o tym jak "pracuje" urząd. naprawdę trzeba wszystko palcem wytykać?

 • ~ 2013-09-24
  16:13:23

  0 1

  na pocieszenie powiem, że wck się poprawił bo aktualizuje każde wydanie do gazety wodzisławskej z czym kiedyś był problem.

  muzeum to dla mnie porażka, praktycznie zero wystaw, zero informacji, reanimacja jedynie w dni wodzisławia. nie wiem czy kiedykolwiek doczekam czasów by przyjechać w sobotę/niedzielę do wodzisławia i zwiedzić muzeum poza "imprezami miejskimi". nie wiem czy kiedykolwiek była w muzeum wystawa o tym jak to kiedyś obchodzono święta bożego narodzenia, to tak pod kątem tej wigilii którą robi urząd na rynku. dobrze by było coś dla dzieciaków wtedy zrobić. zozolandia pewnie pomoże. marzeniem będzie jarmark bożonarodzeniowy, ale to już wiadomo wina wodzisławskich przedsiębiorców. może wtedy miałoby sens wyprodukowanie 10 tys ulotek bo póki co sensu nie widzę wszak wodzisław to nie kraków czy kazimierz ale widocznie na coś trzeba kasę wydać i wmawiać, że wodzisław jest miastem turystycznym. pytanie tylko czy urząd ma jakiekolwiek dane ilu tych turystów odwiedziło wodzisław? wszak prezydent trąbi na prawo i lewo o turystach :-D

 • ~ 2013-09-24
  16:15:29

  0 1

  reasumując skupcie się nad tym co jest ewidentnie spartolone, uzupełnijcie przy okazji na "biznesie" zakładkę kto zaufał miastu, bo ponoć było tyle przetargów a jakoś tego nie widać. potem dopiero potem bierzcie się za kolejne cuda wianki, bo kto będzie chciał to dotrze do odpowiedniej informacji - wystarczy uruchomić newslewtter - opcja obecna i niewykorzystywana w serwisie kulturalnywodzislaw.pl - to taka kolejna ciekawostka jak to "pięknie jest" bo nie przypominam sobie by cokolwiek coś przyszło a jakiś czas temu tam się zapisałem ;-) czekam zatem na informacje ile kosztuje utrzymanie w/w domeny oraz ilu turystów odwiedziło wodzisław przez ostatnie 5 lat - rok po roku.

 • ~BPM 2013-09-24
  17:24:35

  0 2

  Dziękuję sidney nic dodać nic ująć. mhl999 Twoje wypowiedzi mogą tylko człowieka upewnić, że lepiej nic nie robić i będzie święty spokój.

 • ~Don C. 2013-09-24
  19:26:56

  8 0

  To że nic się nie dzieje to oczywiście bzdura i mogą tak powiedzieć tylko tacy których nic nie interesuje.Z drugiej strony jednak szału nie ma.Ot taka średnia krajowa.Ja tylko zapytam @BPM dlaczego na Dni Wodzisławia nie można wybrać gwiazdy w głosowaniu internetowym?Przecież w 1 roku urzędowania prezydenta Kiecy takie głosowanie na stronie UM było i okazało się sukcesem.Przypominam tylko że wtedy z wielu wykonawców internauci wybrali Kate Ryan i był rekord frekwencji + do dziś wspomnienia.Od kilku lat gwiazdy na dni miasta są coraz mniej znane i coraz bledsze.Co się zmieniło?Za dobry pomysł przed laty czy jak?

 • ~DK 2013-09-24
  19:46:56

  5 0

  To ja może jako dyrektor WCK (podsumowując troszkę tę dyskusję) zaproszę Państwa w piątek na XXI Bieg Gazety Wodzisławskiej na rynek, w sobotę zachęcam do skorzystania z rewelacyjnego koncertu Dawida Podsiadło a w niedzielę zapraszam dorosłych i dzieci na spektakl w ramach Rodzinnych Spotkań z Teatrem:) Fanom kina polecam film "Nieobliczalni" w kinie Pegaz (francuska komedia kryminalna) - bilety tylko 10 zł, w piątek i niedzielę wieczór. Wkrótce w WCK także Kabaret Moralnego Niepokoju, spektakl Single i Remiksy z Anią Muchą, koncert Kaśki Nosowskiej, Kabaret Młodych Panów, Jesienne Koncerty Organowe, warsztaty ALE!BABKI, festiwal teatralny Laboratorium Młodego Aktora czy przegląd Para-buch, teatr w ruch, etc. Drodzy Państwo w kampanii chodzi o to, aby zwrócić uwagę, że w mieście na prawdę sporo się dzieje. Ona ma Państwa zachęcić do uczestnictwa w ofercie kulturalnej Wodzisławia. Po co mówić o negatywach przy tak pozytywnym przekazie? Cieszmy się z tego, co mamy, a nie narzekajmy ciągle. Zachęcam ze swojej strony do odwiedzania strony WCK www.wck.wodzislaw.pl. Smutno tak ciągle marudzić:)

 • ~DK 2013-09-24
  19:56:09

  0 5

  Muszę także odpowiedzieć panu Don C. Plebiscyty to fikcja. Bierze w nich udział niewielki odsetek mieszkańców miasta i nie jest to wykładnia tego, co tak na prawdę chcą ludzie posłuchać. Cytując stare porzekadło: "Jeszcze się tak nie urodził.....". A to, że gwiazdy coraz słabsze...Cóż, to pana opinia. Taki mamy obecnie rynek muzyczny:) W tym roku mieliśmy rekordową frekwencję. Doborem artystów zajmujemy się już na jesieni. 2 główne kryteria to: 1) cena (ona potrafi zdeterminować cały lineup) 2) dostępność gwiazdy (niektóre mają pobukowane terminy z półtorarocznym wyprzedzeniem. Od tego roku doszło jeszcze trzecie kryterium 3) ramy programowe Radia ESKA. W każdym razie jesteśmy otwarci na sugestie. Pozdrawiam Dorota Krawczyk

 • ~redaktor 2013-09-24
  21:10:10

  0 3

  do BPM: To, że dane przedsięwzięcie zostało dofinansowane z UE, nie znaczy, że Miasto nie dołożyło nic od siebie. Miasto też musiało przeznaczyć na to konkretną kwotę. mhl999 przede wszystkim zwrócił uwagę na słabość centrum inf. turystycznej i na zerową aktywność muzeum. WCK wyróżnia się na tym tle pozytywnie. O której godzinie i kto ostatni w poszczególne dni tygodnia "gasi światło" w placówkach miejskich?

 • ~ 2013-09-24
  21:10:56

  2 0

  oj pani Basiu a kto napisał, że najlepiej nic nie robić? wręcz przeciwnie należy poprawić błędy, które są na początek, to buduje wiarygodność, potem będzie już z górki ;-) niedoróbki o których pisałem to 10 min szukania i parę kliknięć. skoro mowa jest o informowaniu to akurat w dziale "biznes" należałoby pokazać tych inwestorów. taki przekaz podprogowy dla kolejnych ;-) dostanę dane nt kosztów domeny i liczby turystów w mieście czy skierować oficjalne pytanie przez kancelarię?

  pani Doroto narzekać niestety trzeba, szczególnie na urzędniczą machinę, która delikatnie mówiąc lekceważy "głos ludu" do tego widzi efekty swojej pracy przez różowe okulary. głosy negatywne znikąd się przecież nie biorą.
  co do plebiscytów i ankiet to proszę zauważyć, że urząd miasta przeprowadził takową w temacie stawek za śmieci :-D

 • ~ 2013-09-24
  21:14:14

  0 0

  cała kampania to wydmuszka działań. jest przecież osoba odpowiedzialna za kulturalny wodzislaw. dlaczego do dziś nie jest uruchomiony newsletter? ten wucekowy leci przecież co tydzień w piątki jak mnie pamięć nie myli. od razu pojawia się pytanie czy ma sens by każda instytucja miała własny newsletter czy może jednak zrobić jeden wspólny? skoro już urząd pozyskuje dane w hotspotów w postaci adresu email to może warto zapytać z automatu czy chcesz otrzymywać informacje o tym jak w mieście możesz spędzić czas wolny? z tego co gdzieś wyczytałem, bo nie sprawdzałem, po zalogowaniu się w hotspocie przekierowani jesteśmy na stronę miejską. może to zmienić i wrzucić lepiej kulturalnywodzislaw.pl - ktoś to korzysta z hotspotu nie jest zainteresowany raczej sprawami urzędu. taka zmiana to przysłowiowe 5 min roboty. wck co jakiś czas robi akcję pt wygraj bilet warto pomyśleć o tych, co zalogują się do w określonych godzinach/dniach i dać im rabaty do kina w wck jeśli - czyli coś co "funkcjonuje" w ramach tukupuj - przyjdziesz w 2 osoby podając hasło "kulturalnywodzislaw" płacisz jak za 1 osobę. wam to w zasadzie rybka bo z kinem w wodzisławiu jest jak jest. o ściągnięciu filmów z festiwalu w gdyni już gdzieś pisałem, zróbcie nocny maraton po 5 filmów w sobotę i niedzielę, póki nie ubiegną was inne miasta :-D pogadajcie z polskim radiem - jedynką, bo oni też kiedyś na antenie mówili o "objazdowym" kinie - tylko nie potrafię sobie nazwy tej akcji przypomnieć :(

 • ~ 2013-09-24
  21:16:14

  0 2

  polecam zajrzeć do biblioteki w białej podlaskiej, bo po prostu jestem tam super :-) mają świetne multicentrum, do biblioteki spokojnie można przyjść z małym dzieckiem o każdej porze dnia i na pewno będzie miało zajęcie. http://multicentrum.mbp.org.pl/ fajne też mają miejsce do odsłuchiwania płyt czy oglądania filmów. pewnie w wodzisławiu takiego nie ma :(
  życzę miłej lektury, bo ja już tak mam, że marudzę i marudzić na urzędników będę, wszak te różowe okulary trzeba czasem ściągnąć :-)

 • ~ 2013-09-24
  21:29:58

  0 0

  zapomniałem dodać najważniejszą rzecz, komentarz jednego z urzędników od promocji co do pomysłu zrobienia dni czeskich w wodzisławiu - kto ci na to przyjdzie ;-) co prawda było to dawno dawno temu, na targach w brnie, ale padło mimo iż paść nie powinno. @redaktor co do centrum inf.turystycznej to bym je zlikwidował, bo jak już pani Basia stwierdziła wodzisław to nie kraków czy kazimierz. oczywiście można się zasłaniać tym, że unia dała i co tam jeszcze kto sobie wyśpiewa ale mnie to po prostu nie przekonuje. inna sprawa, że pani, która tam urzęduje od czasu do czasu zasługuje na pochwałę bo można by rzec nie chce "wypuścić" człowieka. zapewne z powodu niskiej frekwencji turystów.

 • ~Don C. 2013-09-24
  21:36:04

  3 0

  @DK-na samą Kate Ryan przyszło ponad 20 tys. osób co stwierdzili kiedyś zgodnie UM i Policja.I jest to rekord galaktyki jak na warunki powiatowe.Skoro mieliście w tym roku rekord frekwencji na koncercie mało komu znanej Eweliny Lisowskiej czyli było 25 tys. ludzi to szczere gratulacje Pani dyrektor! Głosowania to fikcja....LOL!!! Niech mi ktoś odpowie w takim razie dlaczego jak było głosowanie to wybrano gwiazdę dance zza granicy a tak co roku są zespoły rockowe z polski tylko i wyłącznie???!!!Sprawa jest prosta-bo osoby decyzyjne sprowadzają takie zespoły jakich same słuchają!!!Ceny? No widocznie polskie gwiazdy sporo biorą bo każda lepsza dyskoteka sprowadza lepsze zagraniczne gwiazdy niż to co było na ostatnich dniach miasta!

 • ~redaktor 2013-09-24
  21:53:52

  0 2

  Uważam, że choć jest to temat istotny, to jednak obecnie zastępczy. Wrzucony po to, by odwrócić uwagę od sprawy, która jest m.in. na tym portalu obecna od kilku dni, czyli Rodzinnego Parku Rozrywki. Do BPM: dlaczego to nowe ogłoszenie 322298 - 2013 z dn. 09.08.2013 r. znów było, tak jak poprzednie sprzed roku, na "Zaprojektowanie i wybudowanie Rodzinnego Parku Rozrywki w Wodzisławiu Śląskim"? dlaczego znów ma coś być zaprojektowane, skoro już zostało w roku minionym? kto w końcu jest właścicielem tamtego projektu: Miasto czy SATBUD?

 • ~redaktor 2013-09-24
  22:02:33

  0 0

  Pytanie kolejne z innej beczki, szczerze mówiąc, nie wiem komu je zadać: kto naprawdę pisze teksty do artykułów tuwodzislaw.pl i naszemiasto.pl, skoro są one kalką tekstów/komunikatów publikowanych przez Miasto na wodzislaw-slaski.pl? czy np. mk, podający się za autora artykułów na tuwodzislaw.pl, jest pracownikiem BPM?

 • ~redaktor 2013-09-24
  22:17:02

  0 1

  I jeszcze do sprawy projektu. Cytuję za ogłoszeniem z dnia 09.08.2013 r.: "II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie Rodzinnego Parku Rozrywki w Wodzisławiu Śląskim, W ramach umowy przewiduje się: A. wykonanie dokumentacji projektowej Rodzinnego Parku Rozrywki oraz uzyskanie zmiany istniejącego pozwolenia na budowę w razie konieczności oraz wykonanie robót budowlanych. Dokumentację należy wykonać w oparciu o przekazany Wykonawcy program funkcjonalno-użytkowy, Zamawiający dopuszcza wykorzystanie w części lub całości posiadanego projektu budowlanego".

 • ~redaktor 2013-09-24
  22:35:29

  0 1

  Wracając do kwestii autorstwa artykułów, stwierdzam, że redakcyjne kopiowanie przechodzi już wszelkie dozwolone normy. Porównajcie trzy artykuły: "Rodzinny Park Rozrywki: budowlańcy mają wrócić w przyszłym tygodniu" (tuwodzislaw.pl), "Rodzinny Park Rozrywki w Wodzisławiu będzie dokończony" (naszemiasto.pl) i "Jest umowa z nowym wykonawcą parku rozrywki" (nowiny.pl). kto jest autorem tych trzech artykułów? Podpisały je trzy różne osoby, ale autor wydaje się być jeden, szczególnie, że Pan Jacek Bombor DZ napisał w odp. na ten zarzut: "Podobieństwo pewnie wynika z identycznego komunikatu z urzędu miejskiego. Pozdrowienia". W związku z powyższym, nazwy portali powinny brzmieć: tuwodzislaw.um, naszemiasto.um i nowiny.um.

 • ~morrjim 2013-09-24
  23:28:13

  0 1

  Po cholerę kampania "halo! W Wodzisławiu się dzieje!", niech zaczną w końcu to wszystko organizować, a nie wydawać kasę na niepotrzebne reklamy :/

 • ~ 2013-09-25
  06:55:33

  1 0

  doniu już myślałem, że wołga była bezcenna ale widzę, że pierwsza lepsza dyskoteka i zagraniczne gwiazdy przebiły ją bezapelacyjnie :-D pewnie zaraz usłyszysz, że musimy zadowolić każdego choć cytując panią Dorotę jeszcze się takie nie urodził... - interpretację pozostawiam już każdemu z osobna ;-)

 • ~matt78 2013-09-25
  17:29:30

  0 4

  Wszystko ładnie pięknie. Nawet ktoś z WCK pofatygował się napisać co dzieje się w tymże grajdołku. Oho... dyrekcja... Dlaczego zatem żadnej reklamy w mieście nie ma? Nie wszyscy dysponują komputerem i internetem, żeby sprawdzać co dzieje się w WCK? Mam tu na myśli ludzi starszych dla których internet to czarna magia. Niestety w dzisiejszych czasach mamy taką oto sytuację, że do klienta trzeba wyjść, a nie czekać aż klient przyjdzie sam (patrz: muzeum). Co mamy w Wodzisławiu? Baner przed WCK, tablicę świetlną tamże i co jeszcze? No i prasa i internet. Jak dla mnie za mało. Newsletter powinien działać, uruchomić system informacji przez komórkę, to chyba nie są aż takie koszty. Z resztą, dostało miasto kasę, więc pewnie wyda na ulotki jednorazowe i reklamę na słynnych tablicach przy rondach. Tak a propos... Zmieńcie oświetlenie w mieście (godziny), bo dojdzie to wypadku. Jadąc od Matuszczyka na nowe rondo latarnie uliczne nie świecą, ale tablica miejska świetlna tak daje po oczach, że naprawdę może dojść do tragedii...

 • ~ 2013-09-25
  19:25:37

  0 0

  @matt78 twoja wypowiedź jest nielogiczna i niespójna, bo akurat wck to jedna z prężniej działających instytucji. o czym poniekąd świadczy sam fakt włączenia się do dyskusji. pani rzecznik już skapitulowła ;-) wucek zapewnia sobie reklamę w gazecie wodzisławskiej. newsletter też działa u nich wręcz modelowo w przeciwieństwie do kulturalnego wodzisławia. system informacji na komórkę? po co? koszt to ok 12-16 groszy za każdy wysłany sms. kwoty może niewielkie ale ludzie poniekąd muszą nauczyć się szukać informacji bo wtedy ją docenią. newsletter czy strona internetowa w połączeniu z gazetą wodzisławską to jak na wodzisław i tak będzie rewelacja o ile będzie to spójne. nie wiem skąd wniosek, że osoby starsze nie potrafią korzystać z internetu. to hasło było dobre 10 lat temu, ale obecnie rzeczywistość jest zupełnie inna. radzą sobie bardzo dobrze. co do oczojebnych telebimów to faktycznie ktoś ogólnie powinien zająć się tą sprawą, bo stwarzają zagrożenie dla kierowców. w nocy walą po oczach niemiłosiernie.

 • ~ 2013-09-25
  19:34:28

  2 0

  do pani Basi - znalazłem całkiem przypadkowo kolejne kwiatki - BIURO FUNDUSZY EUROPEJSKICH - budynek ZGMiR - po dzisiejszej wizycie w w/w lokalizacji okazuje się, że wydział wrócił na stare śmieci ale informacja na stronie jak wisi stara tak wisi. o "linii ciągłej" przy wyjeździe obok przychodni naprzeciw szpitala wspomniałem Szymczakowi - może jemu się uda coś zrobić z tym fantem, a o którym wspominałem pani dobre 2 miesiące temu ;-) widzę, że szwankuje komunikacja na linii rzecznik - reszta urzędu choć rzecznika za to nie winię, bo raczej mam dobre zdanie a za głupotę pozostałych urzędników rzecznik nie powinien odpowiadać.

 • ~wodzislawianin1 2013-09-25
  20:28:53

  4 0

  Po pierwsze połowa tutaj się wypowiadających nie ma zielonego pojęcia o niczym, ani o WCK ani o Bibliotece ani o Muzeum. Pleciecie byle co byle tylko gadać w koło jak to źle. WCK ma inne zadania niż Muzeum lub Biblioteka i na odwrót to po pierwsze, jak poznacie jakie instytucje mają jakie zadania i czy z nich się wywiązują to można wtedy cokolwiek z wami dyskutować. Po drugie trzeba spojrzeć na budżety instytucji które są złe, żeby nie rzec bardzo złe, najgorsze od kilku lat, wynagrodzenia podobnie- kiepskie, kryzys uderzył. Wreszcie po trzecie na imprezy które są organizowane w mieście sami nie chodzicie a skoro tak jak piszecie o tym że jest ich za mało to może sami przyjdźcie z pomysłem i chęciami do pomocy, wtedy na pewno w WCK, Bibliotece lub Muzeum się ucieszą. Tylko nie wymyślajcie gruszek na wierzbie bo tutaj znów musielibyście wrócić do punktu pierwszego czyli budżetu i możliwości finansowych jednostek kultury. Reasumując można zaprosić do WCK nawet najdroższy zespół świata w bibliotece kupić 1000 nowych książek a do Muzeum sprowadzić Mona Lisę ale czy nas na to stać!?

 • ~wodzislawianin1 2013-09-25
  20:56:56

  3 0

  Zgodzę się natomiast z redaktorem, że poziom dziennikarstwa na regionalnych portalach osiąga dno. Dno które brzmi kopiuj-wklej ( nie myśl ). Kiedyś podobny styl uprawiała tylko "gazeta miejska" i "wieści regionalne" z wiadomych względów. Swoją drogą to na te wydawnictwa szkoda pieniędzy. Teraz tak już robią prawie wszystkie regionalne portale. Czy jest jeszcze jakiś normalny, niezależny? Mam coraz większe wątpliwości. No więc moi drodzy KOPIUJ/WKLEJ i koniecznie nie myśl - dobranoc!

 • ~ 2013-09-25
  21:54:01

  0 1

  @wodzislawianin1 bądź tak miły i zejdź na ziemię. wymień tych, którzy rzekomo nie mają pojęcia o czym mówią? zarówno budżet wck, biblioteki czy muzeum są finansowane z budżetu miejskiego. co do biblioteki to po prostu jej nie lubię, bo mają problem w czytelni w której to trzeba się wylegitymować i zostawić dowód tożsamości by przeczytać gazetę! niesmak po latach pozostał. muzeum powinno być dla ludzi, a ludzie raczej w tygodniu czasu nie mają. co mnie obchodzą budżety w/w jednostek? podałem ci przykład 10tys ulotek jakie muzeum/miasto bo w sumie nie wiem kto wypuściło dla turystów. to wg ciebie uzasadniony wydatek? imprezy w mieście? wybacz ale przeciętny, pracujący kowalski nie ma możliwości uczestniczenia w cyklu wynalazków, które organizuje muzeum w środy o 15. ktoś wg ciebie ma wziąć urlop z tego powodu? podałem przykłady co można zrobić w bibliotece, muzeum, wck ale jakoś odezwu nie widzę. poczekam z pół roku może się uda. poza tym ktoś za coś bierze kasę by wyciągać wnioski, póki co najlepszy podał doniu z pierwszą lepszą dyskoteką - co jest faktem łatwym do sprawdzenia. nie wiem ile kosztuje najdroższy zespół świata, ale taka metallica w 2008 roku kosztowała 2 mln zielonych, to przerasta możliwości miasta nie mówiąc o jakiś jednostkach mu podległych. Mona lisa to trzykład z dupy wzięty, też lubię ekstrymalne sytuacje, ale pogadaj z kimś w muzeum by dowiedzieć się ile to "eksponatów" nie mają wystawionych bo nie mają możliwości technicznych w postaci miejsca.

 • ~ 2013-09-25
  21:58:53

  0 1

  może zatem wysilili by się i zaczęli udostępniać te zbiory co 2 miesiące by coś się działo? rzecz jasna w weekendy. na początek wystarczy połączyć to z jarmarkiem staroci. jeśli ten poziom osiągnie muzeum to i tak będzie niebywały sukces. piać z zachwytu będzie można kiedy dodatkowo okaże się, że jest przewodnik, który oprowadza po wystawie. jak wucek zrobi pokaz filmów z festiwalu w gdyni w formie maratonu, którego póki co nikt wokół nie organizuje to uwierz na słowo będę w szoku. fakt faktem nie odwiedzę ich bo filmy miałem okazję zobaczyć w ramach festiwalu. ale akcja ta pokaże jak wucek jest ambitny i jak bardzo ambitnych mamy mieszkańców na dobre kino. bibliotekę oleję ze względów osobistych.

 • ~wodzislawianin1 2013-09-26
  11:36:07

  1 0

  mhl999 lepiej nie będe wymieniał ponieważ musiałbym zacząć od Ciebie.

 • ~ 2013-09-26
  11:48:31

  0 0

  @wodzislawianin1 podaj choć jeden przykład jakichkolwiek działań kulturalnych które finansowane były z miejskiej kasy a w które byłem zaangażowany bezpośrednio.

 • ~Zyczliwy 2013-09-26
  13:40:54

  0 0

  Dzień dobry!
  Drogi mhl999 na początek chciałbym Pana poinformować, że poza znakami przestankowymi istnieje coś takiego jak WIELKIE LITERY. Stosuje się je m.in. rozpoczynając zdanie jak i wymieniając kogoś z imienia i nazwiska. Teraz przejdźmy do meritum. Otóż od dłuższego czasu krytykuje Pan wszystkich i wszystko związane z kulturą i Urzędem Miasta. Choć w niektórych kwestiach się z Panem zgadzam to muszę przyznać, że coraz częściej pisze Pan kompletne bzdury. Infokioski rzeczywiście czasami nie działają. Często bawią się nimi dzieci, ale cóż, nie można za wszystko obwiniać innych. Co do Muzeum to zainspirował mnie Pan. Wszedłem na stronę internetową, spisałem nr tel. i zadzwoniłem. W ten oto prosty sposób można się dowiedzieć szczegółów na temat tego co nas interesuje. Szkoda Panu pieniędzy? Na pewno bywa Pan na mieście - warto zajrzeć. Co do imprez i wystaw, jak się ktoś nie interesuje to nie wie. Nikt do Pana nie zapuka z zaproszeniem w ręku. Warszawa? Może jeszcze poda Pan liczbę galerii w stolicy i wypowie się jej budżecie. Strona internetowa? Brak mi sił! Gdyby jej nie było, rozpaczałby Pan, że jej nie ma! I jeszcze uwaga do innego forumowicza odnośnie Reggae Festiwal.
  Jeśli nie lubi Pan tego typu imprez niech przez ten jeden dzień w roku zostanie w domu i poogląda TV. Osobiście też mam inne gusta muzyczne. Ale na litość boską - szanujmy się wzajemnie, a z pewnością będzie nam łatwiej żyć.

 • ~Don C. 2013-09-26
  15:56:42

  3 0

  @wodzislawianin1-ciemnocie dalej wciskajcie że jest kryzys i zaciskanie pasa. @mhl999-nie ulega wątpliwości że Dni Wodzisławia staczają się z roku na rok.Sam już drugi rok nie byłem bo nie miało to sensu.Już niedługo zaczną pewnie zapraszać cudaków z "Mam talent" żeby zagrali drewnianymi pałeczkami na zardzewiałym płocie stadionu. I powiem ci mhl999 że nie tylko co lepsza dyskoteka zaprasza ciekawsze gwiazdy zza granicy ale ciekawsza muza w tym roku była też w Turzy czy na dożynkach w Mszanie!Ot takie czasy...

 • ~ 2013-09-26
  16:05:42

  0 2

  @zyczliwy jest takie powiedzenie: uczymy się na błędach :-) zawsze możemy udawać, że jest świetnie wszak dzieci korzystają z infokiosków choć zupełnie nie taki był cel ich postawienia. spokojnie mogły by sobie pograć w bibliotece co np. ma miejsce w wspomianej wcześniej białej podlasce. mnie się zawsze wydawało, że jeśli coś nie spełnia swojej funkcji to po prostu rezygnuje się z tego. niestety unia dała i miasto pewnie z infokioskami męczyć się musi.

  idei muzeum najwyraźniej nie zrozumiałeś, ale zadzwoń sobie za miesiąc i zapytaj o jakąś nową wystawę ;-) obecna wisi od dobrych paru miesięcy, ale to pewnie przez te tłumy turystów napierających do wodzisławia. reasumując nie rzecz w tym, że coś tam jest ale, że częstotliwość zmian jest znikoma. poza tym "na mieście" bywam jak czas pozwala w weekendy. by dostać się do muzeum musiałbym pewnie z jakimś taranem przyjechać. postępem jest uruchomienie muzeum w dni kiedy odbywa się jarmark staroci ale te godziny ze sobą nie współgrają. w tygodniu również proszę spróbować dostać się do tej placówki po godzinach swojej pracy. obawiam się, że będzie to problematyczne skoro muzeum czynne jest do 15.
  dlaczego wck nie wyświetla filmów o 11 czy 15? bo nie ma ludzi? to jak w muzeum mają być? czy nie można połączyć tego, że bilet do kina to automatycznie bilet do muzeum? przy niskiej frekwencji każdy sposób jest dobry. niech tworzy się pewien "ciąg kulturowy" a nie każdy w swoją stronę.

 • ~ 2013-09-26
  16:06:46

  0 3

  masz przewodnika po mieście czy starym mieście, lekcje muzealne czy spotkania z historią ale wynika z tego, że wszystko jest dla grup. nie tędy droga, powinno być tak, że przyjść może każdy i z tego tworzy się grupę. łatwiej przecież zebrać się przypadkowym osobom niż osobie zebrać grupę. ktokolwiek próbował kiedyś zorganizować grupę wie jak to bywa problematyczne. rodzi się pytanie kto na kogo powinien czekać? wg mnie muzeum na ludzi, a nie człowiek na grupę, którą jeszcze sam musi zorganizować. w takim toruniu jak mnie pamięć nie myli właśnie na tej zasadzie zbierano grupę do muzeum chleba i jakiś cudem komplet był zawsze, a jak paru sztuk brakowało to nie robiło to organizatorom różnicy. suma suma rum oferta wodzisławskiego muzeum jest wciąż o kant dupy. jednego im odmówić nie można, że dla grupy, która się zgłosi są w stanie otworzyć muzeum po godzinach funkcjonowania - sprawdzone w praktyce :-D "Co do imprez i wystaw, jak się ktoś nie interesuje to nie wie. Nikt do Pana nie zapuka z zaproszeniem w ręku." po to jest newsletter na stronie kulturalnywodzislaw żeby działał, taka forma zapukania z zaproszeniem. niestety stworzono coś z czego się nie korzysta, za to wymyśla się kolejną cudaczną akcję, której efekt łatwo można przewidzieć zamiast skorzystać z czegoś co już jest. co do strony internetowej to po to ona jest by była aktualna i znajdowały się na niej informacje użyteczne.

 • ~ 2013-09-26
  16:08:19

  0 2

  chyba, że ktoś lubi biegać od biura do biura czy budynku do budynku bo jakiś urzędas nie dopilnował czegoś co powinno być w jego zakresie obowiązków. oczywiście zawsze można się tłumaczyć, że nie wiedział. może tobie takie partactwo nie przeszkadza ale mnie akurat bardzo drażni dlatego wytykałem i wytykać wszelkie niedoróbki będę dalej. szczególnie, że wcześniej zostały ustnie zgłoszone pani rzecznik. @don.c a jak płot rozbiorą to co wtedy będzie? ;-)


 • ~ 2013-09-26
  16:15:10

  0 0

  żeby nie było, że pani rzecznik jest wszystkim niedoróbkom winna to podam tylko przykład WPI (wodzisławskiego programu informacyjnego), który to sobie od czasu do czasu oglądam ale jakoś ciągłości zabrakło. były urlopy, wakacje, inne duperele ale wakacje się skończyły a postępów brak. w związku z tym trzeba dowalić z grubszego kalibru i poczekać kiedy będą efekty.

 • ~Zyczliwy 2013-09-27
  10:21:04

  2 0

  Ojojoj! Drogi mhl999! Infokioski są i mają swoje wady, często nie działają, służą dzieciom do zabaw i gier. Ale czy to jest powód żeby od razu je likwidować? Są przeznaczone do pewnych celów i nie można wykluczyć, że przynajmniej w części tej roli nie spełniają. Też uważam, że powinny działać sprawniej, ale jak się Panu samochód zepsuje to go Pan wyrzuca? Trochę optymizmu i wiary!
  Muzeum... Hmmm... Ekspozycje zmieniane co miesiąc to podejrzewam koszty nie małe (mówiąc o wystawach wypożyczonych), a jak wystawa ciekawa to niech będzie te parę miesięcy, bo ktoś napisze, że nawet nie zdążył jej zobaczyć bo od razu ją "zwijają".
  Kolejna rzecz.... Byłem na jarmarku staroci ostatnio i Muzeum otwarte było i nawet można było je zwiedzić. No chyba, że otwarte jest tylko dla wybranych.
  Ciąg kulturowy? Cóż... Do kina rzadko chodzę, ale pomysł może i dobry.
  Ciąg dalszy coraz bardziej mnie męczy. Jak mówiłem dzwoniłem, zapytałem. Przewodnika można wynająć indywidualnie, Spotkania - w środy indywidualne. Proszę Pana warto się doinformować zamiast obrażać kogoś, i to bezpodstawnie. To nie ładnie! i to bym właśnie nazwał partactwem!
  Dziękuję i pozdrawiam! Zawsze życzliwy - Zyczliwy!

 • ~ 2013-09-27
  17:47:10

  0 1

  właśnie życzliwy "ojojoj", zejdź na ziemię i włącz trzeźwe, racjonalne myślenie. infokioski służą dzieciom? zapewne tak, szczególnie te w UM, muzeum, amadeusie, gościńsu wodzisławskim i na xxx.leciu który wiecznie nie działa. zainspirowałeś mnie jednak i zapytam w urzędzie o ilość odwiedzin z infokiosków - w zasadzie powinni mieć takie dane, jeśli nie to kolejny przykład na to, że postawiono je dla parady. postaram się też w niedzielę przejechać po wszystkich i sprawdzić ile z nich naprawdę działa. na urzędniczą głupotę pt "unia dała" nie pomoże żaden optymizm i wiara.

 • ~ 2013-09-27
  17:49:04

  0 0

  muzeum w wodzisławiu ma wystarczającą ilość eksponatów własnych by je wystawić, to zmniejsza koszty. jeśli twierdzisz, że to co jest obecnie w muzeum to wszystko to idź i zapytaj, albo zadzwoń bo lubisz dzwonić :-D im większa rotacja wystaw tym większa szansa na odwiedzających. problem jednak w tym, że nie sztuka jest zrobić wystawę ale poinformować o niej mieszkańców, dać im możliwość jej odwiedzenia np. w wspomnianym już przeze mnie "ciągu kulturowym". prościej jednak zamknąć muzeum o 15:00 i po sprawie. wciąż nie rozumiesz idei grupowego zwiedzania, muzeum widocznie ma podobny do ciebie punkt widzenia i "przypadkowych" zwiedzających tam praktycznie brak. może ja jestem ograniczony albo za dużo wymagam, ale chcę zwiedzić muzeum to po prostu do niego przychodzę i miło by było dowiedzieć się, że za godzinę czy o godzinie x jest zwiedzanie z przewodnikiem. dzwonić za każdym razem? bzdura! to muzeum na dbać o klientów/zwiedzających a nie zwiedzający prosić się o to czy owo. Wnioskuję, że na ostatnim jarmarku staroci byłeś też w muzeum - jaka wystawa była na lewo i na prawo od wejścia w pierwszych pomieszczeniach do których wchodzisz? w czym problem by w czasie jarmarku staroci muzeum wysiliło się i zorganizowało zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem? ekipa z muzeum jest wystarczająco pozytywnie zakręcona (czyt.pasjonaci) by takie zwiedzanie mogło chwycić. można by do tego wykorzystać gwardzistów, którzy swego czasu biegali po mieście.

 • ~ 2013-09-27
  17:50:25

  0 0

  fajnie by było gdyby jeszcze można było poznać poszczególne stulecia wodzisławia w jakieś prezentacji po spacerze. wodzisław ma ponad 700 lat z pewnością można przedstawić kolejne stulecia w ciekawy sposób. pasjonaci to potrafią. sezonowo mogą wykorzystywać święta wielkanocne czy bożegonarodzenia o czym już wcześniej pisałem. teraz odpowiedz sobie co jest ciekawsze - pewien roczny cykl czy wystawy od czasu do czasu? wyjątkiem są wakacje dla dzieciaków bo to im wyszło w tym roku. naprawdę wiele nie trzeba by zrobić coś niskim kosztem, ale to wiąże się z przesunięciem godzin otwarcia placówki tak by były to godziny dla ludzi, a nie godziny w których funkcjonują urzędy. dlatego póki co oferta muzeum to partactwo czy to ci się podoba czy nie.

 • ~ 2013-09-27
  17:54:38

  0 1

  byłbym też zadowolony gdybyś rzucił jakąś koncepcją co może zrobić muzeum, bo dzwonienie to żaden sposób na rozwój i wsparcie kultury w mieście :-)

 • ~Zyczliwy 2013-09-28
  14:06:54

  1 0

  Dzień dobry mhl999! Podoba mi się Twój ostatni wpis. Moja propozycja co można zrobić w Muzeum. Na pewno coś zaproponuje, a póki co mam pytanie. Czy zamiat wytykania wszystkim błędów jakie popełniają i tego co mogliby zrobić, a nie robią zrobił Pan coś sam w tym zakresie? Czy coś Pan zorganizował? Choćby jakieś spotkania o charakterze polityczno-kulturalnym, bo tym się Pan chyba interesuje. I proszę nie pisać, że tylko instytucje są od tego. Jeśli chcemy coś zmieniać na lepsze, zacznijmy od siebie.
  W temacie Muzeum chyba się nie dogadamy, jednakże wierzę, że znajdziemy jeszcze jakiś ciekawy temat do rozważań i dyskusji.
  Kruciutko już. Jest Pan pełen krytyki dla władz miasta. Czemu nie starał się Pan zostać radnym. Chyba, że chciał Pan, ale nie wyszło – to przepraszam! Pozdrawiam i życzę miłego weekendu! Zyczliwy!

 • ~ 2013-09-28
  17:41:53

  0 1

  czekałem aż padnie nieśmiertelny argument "zrób coś sam". powiem, krótko nie płacą mi za to, a społecznikiem nie jestem. chyba, że w wytykaniu jak to ujmujesz błędów. taki jednoosobowy audyt :-D twierdzę jednak, że to żadne wytykanie czy krytyka ale mówienie tego co mi się nie podoba i pokazanie jakiś możliwych alternatyw. czasem to wytykanie ma sens, bo taka komunikacja miejska, która miała nie jeździć 1.stycznia 2013 roku, "bo i po co" (super argumentacja) jakimś cudem została uruchomiona. miasto jakiś cudem nie zamówiło 200 filiżanek z logotypem wodzisław śl południowa brama polski podając naprawdę durną argumentację dlaczego odstąpili. nie wydali pieniędzy na aplikację mobliną, która miała śledzić online autobusy miejskie. aplikacja moim zdaniem i tak jest o dupę roztrzaść bo w wodzisławiu kursuje raptem 7 autobusów i śledzenie ich mija się z celem, bo i tak za wiele na wioskach się nie zmieniło. autobusy jak jeździły co godzinę tak jeżdżą. poza tym powinny jeździć punktualnie. aplikacja ta jest wymogiem w nowym przetargu na komunikację więc suma sumarum miasto i tak za to zapłaci ale koszt przerzucony jest na firmę obsługującą komunikację. większość rozgarniętych firm takie aplikacje posiada więc to koszt pozorny. pokazuje jednak, że szymczak myśli. sukcesem będzie wdrożenie ebiletu, dzięki któremu w poczekalni każdy posiadający ekartę będzie mógł do niej wejść poza godzinami jej oficjalnego otwarcia (zamek elektroniczny). na ile to zostanie zrealizowane to czas pokaże.

 • ~ 2013-09-28
  17:43:24

  1 0

  niestety do biletu tygodniowego szymczak nie chce się przekonać, szuka po prostu dziury w całym :) poza tym miasto (p.rzecznik) często reagowała na moje uwagi, dzięki czemu słupy ogłoszeniowe nie przypominają już napęczniałych reklamami. odnoszę wrażenie, że są systematycznie co jakiś czas czyszczone. swego czasu przy budowie karuzeli pewna osobówka zablokowała wyjazd autobusów - reakcja straży miejskiej była można by rzecz błyskawiczna. takich pierdółek było więcej i dla mnie nie mają znaczenia jeśli widzę poprawę. kiedy jednak nie widać zmian na lepsze to sięgam po cięższy kaliber. tobie może się to nie podobać, a mnie to wali kto co z tym zrobi. po prostu wypowiadam swoje zdanie. dyskusje polityczno-kulturalne? z kim? :-D może z radnymi, którzy na pytanie w temacie oświaty w 2/3 nie odpowiedzieli i nadal chowają głowę w piasek mówiąc bezczelnie czy dosadnie, jak wolisz, że nie muszą mi odpowiadać. fakt, może gdybym się zameldował w wodzisławiu to poczuliby się bardziej zmobilizowani. problem w tym, że przypomnę "oświatę" przy wyborach.

 • ~ 2013-09-28
  17:44:27

  0 0

  reasumując nie możesz mi zarzucić, że nie zmieniam wodzisławia na lepsze. podam ci jeszcze inny przykład gazety wodzisławskiej w formacie gazetowym a nie katalogu na papierze kredowym w formacie a4. ten pomysł wyszedł m.in. gdzieś kiedyś ode mnie. może ktoś kto mnie zna to pamięta to, może ktoś inny powie, że fantazjuję ale wiem co powiedziałem. nie wiem skąd wniosek, że jestem pełen krytyki dla władz miasta, niektórzy twierdzą wręcz odwrotnie, że świata poza nimi nie widzę :-D co do muzeum zacytuję 2 osoby, z którymi dziś rozmawiałem 1) (pracuje za granicą) że dziwi go muzeum czynne do 15. normą w świecie jest, że muzea czynne są "dla ludzi a nie tylko dla dzieci". 2) muzeum może pracować pt-niedziela po 8h a 2 pozostałe dni to już kwestia dogadania. problem moim zdaniem jest w mentalności. to tak jakby właściciele ośrodków wypoczynkowych powiedzieli latem jadę na urlop i zamykam interes a potem będą biadolić, że ludzi nie ma. również życzę miłego weekendu. jeśli muzeum zrealizuje w mniejszym czy większym stopniu jakikolwiek z moich pomysłów powyżej to będę w szoku.

 • ~ 2013-09-28
  18:04:34

  0 1

  odwiedziłem też infokioski, [shell] - pracownik zdziwiony, że działa, bo bardzo często się wiesza, [wck] - działał, ale zdechł po ok.5 min użytkowania [gościniec] nie działa, problem rzekomo zgłoszony od dobrego tygodnia [statoil] wersja dla wielkoluda, poza tym upierdolony na amen, umiejscowienie pożal się boże, niewiele widać na ekranie w słońcu [amadeus] - można by rzec jako jedyny działał prawie bez zarzutu [xxx.lecia] - działał, ale wirtualna klawiatura odmawiała posłuszeństwa w dolnej części ekranu [muzeum, um] - nieczynne. [bluetooth] podobno każdy info kiosk go posiada, ale nie udało mi się w ten sposób pobrać czegokolwiek z 3 z nich [wyślij mail] poza shellem wysłałem z każdego i jakoś do mnie nie dotarły. poza tym [nagana] dla obsługi kulturalny wodzislaw za "Pensjonat u Darii" - niby wrzucone dla testów, ale projekt ruszył parę lat temu i takie wodotryski powinny zniknąć dawno

 • ~Zyczliwy 2013-09-29
  15:08:55

  0 0

  Drogi mhl999! Dziękuję za tak obszerną odpowiedź. Prosiłbym jedynie o nieużywanie wulgaryzmów - forum mogą też czytać dzieci. Poza tym sprawia to wrażenia jakby się Pan miał poirytować. Nie o to tu jednak chodzi - chyba się Pan ze mną zgodzi.
  Co do reszty wypowiedzi imponuje mi Pana wiedza na temat bieżących wydarzeń. O niektórych szczegółach, przyznam szczerze, sam nie wiedziałem. Obiecuję, że prześledzę aktualności! Co do infokiosków też nie dojdziemy do porozumienia, w kwestii Gazety - gratulacje (jeśli to rzeczywiście Pana zasługa).
  Na razie żegnam - niedziela!

 • ~ 2013-09-30
  08:04:27

  0 0

  @zyczliwy irytuje mnie głupota i to jak miasto wywala niepotrzebnie kasę w imię "czegoś bliżej nieokreślonego". gazeta - gratulacje bo papier zmienili? to był zwykły ekonomiczny czynnik oraz to, że gazeta ma być gazetą a nie katalogiem wydawniczym. Irytuje nie to, że gazeta wodzisławska nie porusza tematów trudnych, tak jakby w wodzisławiu ich nie było. pierwszy z brzegu to oświata, drugi to malejące lub niezmieniające się budżety wck, muzeum, mosiru. to poniekąd klucz do upadku kultury. potężne pieniądze mogłyby pozostać w tym mieście, ale niestety uciekają, a leżą one w zasadzie na ulicy. problem w ich ściągnięciu leży w przeanalizowaniu obecnego prawa i dostosowania się w przepisach by je pozyskać. nie mam obecnych danych, ale delikatnie mówiąc od 700 tys do miliona można wyszarpać przy "odrobinie" zaangażowania. żeby nie było tak różowo to jednak proces długoletni, od 3 do 5 lat. inna ciekawostka gazeta odmawia nawet publikacji niektórych artykułów, bo te są niewygodne dla władzy. wiesz co mnie jeszcze irytuje, że na proste zapytanie o listę lokali na wynajem czekam już n-ty dzień a odpowiedź powinna być natychmiastowa. n-ty dzień czekam również na odpowiedź z biura ds funduszy unijnych czy jak tam ono się zwie. parę miesięcy czekam na odpowiedź z skm czy wck. nie wierzę w to, że urzędnicy są tak zawaleni robotą i nie potrafią odpisać do 3 dni na zapytanie mailowe, w prostych sprawach.

 • ~ 2013-09-30
  08:05:31

  0 2

  znów zapewne problem jest w mentalności czyli 14 dniach albo i dłużej. są jednostki, które odpowiadają błyskawicznie czyli da się jak się chce albo robota jest tam dobrze zorganizowana. niezmiernie ciekaw jestem czy urzędnicy poprawili już wniosek o dostępie do inf.publicznej, który wyciąga więcej danych niż prawo wymaga. nie wiem skąd wniosek, że mam jakąkolwiek wiedzę nt bieżących wydarzeń? w mojej opinii nie mam żadnej. chcesz śledzić aktualności to śledź ja wolę pytać o niewygodne sprawy i wytykać niedoróbki, przy okazji, których to czegoś się tam dowiaduję.

 • ~ 2013-09-30
  09:52:42

  0 1

  uderz w stół, nożyce się odezwą http://wodzislaw-slaski.pl/aktualnosc,18952,pl.htm niestety zapomniała pani rzecznik napisać, że muzeum jest czynne w pierwszą niedzielę miesiąca, czyli jak na "złość" już w najbliższą niedzielę. nie podano linka do strony muzeum - taka pierdółka ale nie wszyscy znają adres www.muzeum.wodzislaw.pl odkryto również tajemnicę kim są "turyści" w wodzisławiu (delegacje bądź wymiany szkolne). jeśli już tak walimy w ten stół to może muzeum zorganizuje zwiedzanie starego miasta w najbliższą niedzielę o 9:00, 11:00 i 13:00 promocyjnie niech to będzie symboliczna złotówka na zachętę, na zasadzie każdy może przyjść i przyłączyć się do zwiedzania, a jak będzie za dużo osób, czego muzeum życzę to zaprasza się ich na wystawy, a reszta spaceruje. po czym wymiana. koszt zorganizowania czegoś takiego praktycznie zerowy a będzie można sprawdzić zapotrzebowanie. żeby nie było, iż jestem tak okrutny to polecam jeszcze na jarmarku staroci megafon i zaproszenie zwiedzających jarmark do udziału w wycieczce po starym mieście z przewodnikiem. do zobaczenia w niedzielę :-)

 • ~Zyczliwy 2013-10-01
  07:45:09

  0 1

  Panie mhl999! Cała ta polemika mam wrażenie, do niczego nie prowadzi, zakończmy więc już ten "kabaret". Na koniec powiem Panu tylko szczerze: Żal mi Pana!

 • ~ 2013-10-24
  15:51:02

  0 0

  naprawdę uważasz, że ta polemika do niczego nie prowadzi? nie wiem komu gratulować, sobie bo raczyłem się doczepić i odniosło skutek czy "urzędniczej strefie" bo zauważyli po 3 latach pewien brak - ruszył właśnie newsletter na kulturalnywodzislaw.pl mam nadzieję jeszcze, że pani rzecznik odpuści sobie teraz tworzenie całego zestawu imprez na weekend bo w zasadzie jest od tego odpowiedzialna osoba.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.