Ważna wygrana Odry

Piłkarze Odry Wodzisław pokonali na wyjeździe Czarnych Otmuchów 3:0! Drużyna Grzegorza Jakosza wszystkie bramki strzeliła po przerwie. Wysokie zwycięstwo jest ważne zwłaszcza dla układu tabeli.

Wynik meczu w 47. minucie otworzył Artur Gać. Najlepszy strzelec odry w tym sezonie, dzięki dobrej postawie Marka WalczakaMarka Sobika zaczął ten sezon na ławce. Również w meczu z Czarnymi Gać nie wyszedł w podstawowym składzie. Kiedy jednak w przerwie zmienił Łukasza Sella zanotował prawdziwe wejście smoka.

Inny rezerwowy - Mateusz Balcer w 77. minucie podwyższył na 2-0. Jeszcze przed końcem meczu, Sebastian Markiewicz ustalił wynik meczu na 3-0 dla przyjezdnych z Wodzisławia.

Dzięki zwycięstwu w Otmuchowie, drużyna Odry zrealizowała cel jaki zakładał sobie na początku roku trener Jakosz. Nic już nie zabierze wodzisławskiej ekipie miejsca w pierwszej "ósemce" sezonu zasadniczego III ligi. To stawia Odrę w lepszej sytuacji przed kolejną fazę rozgrywek. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki. Za tydzień drużyna Jakosza zmierzy się u siebie z liderem - Nadwiślanem Góra