Ważne zwycięstwo młodzików młodszych MKS-u Wodzisław

W drugim meczu rundy rewanżowej w ramach rozgrywek koszykówki młodzików młodszych MKS Wodzisław Śląski pokonał w wyjazdowym spotkaniu sąsiada z ligowej tabeli drużynę UKS SP 27 Katowice 78:60.

Początek spotkania nie przebiegał po myśli wodzisławskiej drużyny i pierwsze punkty zdobywała wyłącznie drużyna z Katowic. Po pierwszych paru minutach gry wicemistrzowie rozgrywek z ubiegłego sezonu prowadzili 9:0. Zespół MKS-u Wodzisław Śl. popełnił dużo prostych błędów, natomiast drużyna z Katowic była bardzo skuteczna. Efektem tego było dziewięciopunktowe prowadzenie katowiczan po pierwszej kwarcie. Druga kwarta to już lepsza gra zawodników trenera Mirosława Pielorza. Zawodnicy MKS-u zagrali lepiej zwłaszcza w obronie oraz na tablicach. Pierwsza połowa meczu kończy się prowadzeniem UKS SP 27 Katowice stosunkiem 38:33.

Drugą połowę meczu młodzi koszykarze z Wodzisławia Śląskiego rozpoczęli bardziej skoncentrowani. Poprawiła się  skuteczność, dzięki czemu trzecia kwarta to zwycięstwo wodzisławskiej drużyny różnicą ośmiu punktów. Ostatnia część spotkania to już duża przewaga MKS-u i wysoka wygrana w tej kwarcie 19:4. Cały mecz zakończył się zwycięstwem młodzików młodszych MKS Wodzisław Śl. różnicą osiemnastu punktów.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Bartosz Banasik, który zdobył 33 punktów dla wodzisławskiej drużyny. Na słowa pochwały zasłużył także Iwo Rybiński, który jest zawodnikiem o rok młodszym od swoich kolegów z drużyny.

To zwycięstwo znacznie przybliżyło drużynę MKS-u Wodzisław do awansu do grupy finałowej, do której awansują po cztery najlepsze zespoły z dwóch grup. Młodzi koszykarze z Wodzisławia Śl. plasują się obecnie na drugim miejscu w swojej grupie, mając na koncie sześć zwycięstw i jedną porażkę.

UKS SP 27 Katowice – MKS Wodzisław Śl. 60:78 (23:14, 15:19, 18:26, 4:19)

MKS Wodzisław: Wutke Sebastian 0, Wilk Bartosz 10, Banasik Bartosz 33, Wodecki Tomasz 0, Prochasek Robert 0, Syska Kamil 14, Paryło Jan 5, Adamczewski Amadeusz 4, Wieczorek Jakub 0, Rybiński Iwo 10, Szałek Jan 0.
Trener: Mirosław Pielorz

Na zdjęciu w przysiadzie od lewej: Robert Prochasek, Bartosz Wilk, Jakub Adamczyk, Karol Pawliński, Jan Paryło. W pierwszym rzędzie od lewej stoją: Adam Ochodek, Jan Szałek, Sebastian Wutke, Tomasz Wodecki, Iwo Rybiński, Adrian Adamczyk, Mirosław Pielorz (trener zespołu). W drugim rzędzie od lewej stoją: Jakub Wieczorek, Kamil Syska, Amadeusz Adamczewski.