zamknij

Biznes

We wrześniu stopa bezrobocia idzie w górę

2012-09-18, Autor: igra
Chociaż od początku roku stopa bezrobocia w powiecie wodzisławskim powoli, ale konsekwentnie spadała, we wrześniu Powiatowy Urząd Pracy odwiedziło już sporo nowych klientów. Rejestruje się wielu absolwentów szkół, którzy po okresie wakacyjnym ruszają na poszukiwania pracy.

Reklama

Tylko w sierpniu zarejestrowało się 796 nowych bezrobotnych. Większość to kobiety. Było ich aż 495.

W tym samym czasie 249 bezrobotnych znalazło zatrudnienie. W gronie tym były też kobiety. Pracę znalazły 132 z nich. W sumie w sierpniu zarejestrowanych było 4968 bezrobotnych w tym 3427 kobiet. – We wrześniu obserwujemy zwiększoną liczbę osób, które przychodzą do nas. To głównie absolwenci, którzy po wakacjach postanowili szukać pracy. To naturalny proces i w tym roku zjawisko zwiększonego rejestru bezrobotnych w niczym nie różni się od poprzednich lat – mówi dyrektor PUP Anna Słotwińska-Plewka.

 

 

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim wprowadzono numerowaną kolejkę, aby usprawnić procedury zapisu. Numery są wydawane w godz. od 7.30 do 13.00, po okazaniu w punkcie informacyjnym kompletu dokumentów.

 

To nie oznacza, że bezrobotnych jest więcej niż w latach poprzednich. – Chcieliśmy uporządkować kolejkę, by nasi klienci nie mieli powodów do niezadowolenia – dodaje dyrektor PUP.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~mala_lady 2012-09-18
  18:58:04

  0 0

  To chyba oczywiste, że we wrześniu zawsze jest więcej bezrobotnych, bo kończą się sezonowe wakacyjne prace. Tyle się trąbi o kryzysie, bezrobociu a jakoś wśród moich znajomych nikt nie ma problemu ze znalezieniem pracy.

 • ~kaliope 2012-09-19
  07:57:43

  0 0

  Problem ze znalezieniem pracy mają przede wszystkim osoby z wyższym wykształceniem, które nie mają żadnych konkretnych umiejętności i kalifikacji. Młodzi studenci często robią ten sam błąd, czyli w czasie studiów nie zdobywają doświadczenia zawodowego. Później szukając pracy są zaskoczeni, że właśnie tego potencjalny pracodawca oczekuje.

 • ~gregor 2012-09-20
  08:03:40

  0 0

  Proste pytanie jak student studiujacy dziennie ma zdobyć doświadczenie zawodowe?? Z góry dziękuję za konstruktywną i merytoryczną odpowiedź, bo chyba żyjemy w różnych światach. Jeżeli ktoś przywołuje argument związany z doświadczeniem to jest nie doinformowany, ponieważ żadna umowa tzw śmieciowa nie liczy się do żadnego doświadczenia zawodowego. Więc koło się zamyka. Potencjalny pracodawca ma tak wygórowane kryteria kwalifikacji, że nie warto nawet się w to wgłębiać studia, 2 języki obce biegle i co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego. Oferuje przy tym szalone wynagrodzenie 1.500 brutto nic tylko się cieszyć ale nie tędy droga.
  Faktycznie problemu ze znalezieniem pracy nie mają osoby po zawodówkach ale i też nie zawsze. Tak poza tym gratuluję elokwentnych znajomych mala-lady.

 • ~kiax 2012-09-20
  18:46:23

  0 0

  Studiuj zaocznie ;) 2 języki obce i 3 lata doświadczenia za 1500zł ;p to, że pisze 1500 na ogłoszeniu, to nie znaczy że ktoś tyle oferuje ;] zamiast narzekać radzę robić dośw., nawet za 1500 brutto, aby potem móc zmienić pracę na lepszą

 • ~gregor 2012-09-25
  14:44:59

  0 0

  studiować zaocznie pewnie jeszcze w tzw collegu na Wilchwach, dzięki bardzo. pewnie nie oferuje nawet 1500 bo nikt nie chce zatrudnić na umowę o pracę ewentualnie umowy śmieciowe, które do doświadczenia zawodowego się nie liczą. jakie to piękne polskie podejście jakoś to będzie i zmienić pracę na lepszą. proszę o wyjaśnienie czy pracując jako typowy fizol mam szansę zmienić pracę na lepszą. gratuluję poczucia humoru. można być totalnym matołem aa mieć znajomości i pracować za grube tysiące a nie mając znajomości to zarobki na przywoite życie można między bajki włożyć.

 • ~maly.wariat 2012-09-26
  09:48:28

  0 0

  gregor nie mów, że nie można na studiach dziennych zdobyć doświadczenia. jakiekolwiek doświadczenie jest lepsze od jego braku. wyjaśnij mi dlaczego umowa śmieciowa nie wchodzi w doświadczenie zawodowe? jeśli chodzi o zarobki to już inna bajka, na szczeblu rządowym - pracodawcy tylko to wykorzystują. równie dobrze możesz zapytać dlaczego ceny produktów potrzebnych człowiekowi do codziennego życia są podobne w całej europie, a pensje różnią się diametralnie.

 • ~gregor 2012-09-26
  13:27:12

  0 0

  to proste pytanie odnośnie doświadczenia zawodowego, po której umowie śmieciowej dostaniesz jakieś zaświadczenie, że to i tam to robiłeś????? po żadnej. ii tu się koło zamyka. jakiekolwiek dobrze powiedziane ale doświadczenie np. abstrahując od czegokolwiek w kelnerowaniu na pewno nie pomoże w znalezieniu innej lepszej pracy.
  tak nawiasem mówiąc polska to dziwny kraj z nieudolną władzą, która cenami i aspiracjami chce nadążyć za zachodem ale pozostałą infrastrukturą nie odstaje od zaściankowego wschodu.

 • ~maly.wariat 2012-09-26
  16:48:19

  0 0

  mylisz się kolego, bardzo łatwo zweryfikować jakość twojej pracy nawet na umowie śmieciowej. jakakolwiek wykonywana praca jest lepsza od żadnej, normalny pracodawca to zrozumie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1245