Wicelider lepszy od Unii. Porażka Czarnych w Ustroniu

2022-05-10, Autor: KB

W sobotę odbyła się 24. kolejka rozgrywek IV Ligi. Drużyny z naszego regionu, Unia Turza Śląska i Czarni Gorzyce przegrali swoje mecze. Unia nie dała rady wiceliderowi z Bełku, natomiast Czarni polegli w Ustroniu z Kuźnią.

Zarówno Unia, jak i Czarni swoje mecze w ramach 24. serii gier rozgrywać musieli na wyjeździe. Weekend w wykonaniu obu ekip nie należał do udanych. W meczu na szczycie tabeli, KS Decor Bełk pokonał Unię 1:0, a Czarni ponieśli porażkę z wyżej notowanym zespołem Kuźni Ustroń.

KS Decor Bełk – Unia Turza Śląska 1:0

Ten mecz był szansą dla Unii na zajęcie miejsca wicelidera, ale porażka spowodowała, że strata do drużyny z Bełku powiększyła się do 4 punktów. W początkowej fazie meczu spotkanie było wyrównane, a swoje okazje miały obie drużyny. W 18. minucie rzutu karnego nie wykorzystali goście. Jeszcze przed przerwą jeden z zawodników zespołu Unii otrzymał czerwoną kartkę. Chwilę po przerwie jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobyła drużyna Decoru Bełk. Grający w osłabieniu przyjezdni całą drugą połowę mierzyli się z atakami gospodarzy, ale wynik nie uległ zmianie. Decor Bełk pokonał Unię Turza Śląska 1:0.

Następny mecz zespołu z Turzy Śląskiej już w sobotę o godzinie 17:00. Rywalem znów będzie drużyna z najwyższej półki. Do Turzy przyjedzie LKS Czaniec.

Kuźnia Ustroń - Czarni Gorzyce 4:0

Drużyna Czarnych Gorzyc nie będzie miło wspominać weekendowej wycieczki do Ustronia. Poza ładnymi widokami goście mogli podziwiać głównie grę drużyny gospodarzy. Zajmująca szóste miejsce w ligowej tabeli Kuźnia bez kłopotów rozprawiła się z Czarnymi. Pierwsza połowa gry była jeszcze w miarę wyrównana. Do przerwy Kuźnia prowadziła tylko 1:0, ale w drugiej odsłonie gry otworzył się worek z bramkami. Gospodarze dołożyli jeszcze trzy trafienia, a mecz zakończył się ich zwycięstwem 4:0.

W następnej kolejce zespół z Gorzyc na własnym stadionie zmierzy się z sąsiadem z ligowej tabeli, drugą drużyną Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ten mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17:00.