zamknij

Wiadomości

Wodzisław: 18 dróg z szansą na dofinansowanie!

2019-07-26, Autor: ig

- Wszystkie trzy grupy dróg miejskich, zgłaszane przez nas do Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały pozytywną ocenę! - informuje prezydent Mieczysław Kieca. Jest szansa, że wkrótce 18 wodzisławskich dróg przejdzie gruntowny remont.

Jest coraz większa szansa na remonty aż 18 wodzisławskich dróg miejskich. Urząd Wojewódzki pozytywnie zaopiniował wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych.

Reklama

- Z informacji, jakie otrzymałem dziś z Urzędu Wojewódzkiego wynika, że wszystkie trzy grupy dróg miejskich, zgłaszane przez nas do Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały pozytywną ocenę! - informuje prezydent. - Mówimy o remontach i przebudowach, które planujemy przeprowadzić w ciągu najbliższych około dwóch lat. Bardzo się cieszę z takiej oceny specjalistów z UW - dodaje.

Zatwierdzona i zarekomendowana do dofinansowania przez Urząd Wojewódzki lista zadań trafi do ministerstwa infrastruktury, skąd zostanie przesłana do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Premier zatwierdzi ostateczną listę zadań powiatowych i gminnych, z prawem dokonywania w nich zmian.

Które drogi mają szansę na remont?

Przypomnijmy, miasto ubiega się o środki na wykonanie aż 18 inwestycji, których łączny koszt realizacji ma wstępnie wynieść ponad 19,3 mln zł. Wnioski o dofinansowanie zostały złożone w kwietniu.

>> Wodzisław: które drogi mają szansę na remont? <<

Oto zadania drogowe z szansą na dotacje:

- ul. Tysiąclecia- zmiana konstrukcji nawierzchni,

- ul. Daszyńskiego- zmiana konstrukcji nawierzchni,

- ul. Dąbrowskiej- zmiana konstrukcji nawierzchni,

- ul. Sasankowa- zmiana konstrukcji nawierzchni,

- ul. Rolnicza - zmiana konstrukcji nawierzchni,

- ul. Chełmońskiego - zmiana konstrukcji nawierzchni,

- ul. Krupińskiego - zmiana konstrukcji nawierzchni,

- ul. Asnyka - zmiana konstrukcji nawierzchni,

- ul. Orzeszkowej - zmiana konstrukcji nawierzchni,

- ul. Prusa - zmiana konstrukcji nawierzchni,

- ul. Plac Zwycięstwa - zmiana konstrukcji nawierzchni,

- ul. Wańkowicza- zmiana konstrukcji nawierzchni,

- ul. Mieszka – remont,

- ul. Piasta- remont,

- ul. Uśmiechu – przebudowa,

-ul. Leszka i Mieszka przebudowa,

- ul. Osadnicza - modernizacja drogi,

- budowa dróg na terenach po KWK 1 Maja.

Ważne! Ulice Tysiąclecia, Dąbrowskiej, Chełmońskiego oraz budowa dróg na terenach po KWK 1 Maja znalazły się na liście rezerwowej.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Wojciech Kotyla 2019-07-27 12:49:33

  nikt trzeźwo myślący nie wierzy w to, że dokonany zostanie remont 18 dróg w mieście z w/w funduszu - jeśli załapią się trzy to będzie dobrze. pozytywna ocena świadczy tylko o solidnej pracy urzędników ale tak to chyba powinno być zawsze ;-) niestety wydział propagandy w wodzisławskim urzędzie woli sprzedać mieszkańcom informację jakoby 18 dróg się zakwalifikowało co w sumie jest prawdą ale wielu odbierze jako pewnik do remontu drogi a to już po prostu manipulacja faktami. mnie jednak ciekawi coś innego jeśli kieca zaplanował remonty w przeciągu 2 lat w/w dróg to czy zostaną one zrobione w tym terminie w przypadku braku dofinansowań zewnętrznych. ot po prostu z własnych środków, których za wiele nie ma w mieście bo polityka miasta jest taka a nie inna i nie dba się o zwiększanie liczby podmiotów które płaciły by tutaj podatki.warto też przypomnieć, że z własnych środków kieca zbudował drogę do strefy olszyny stosując tam cudowne argumentu o rozwoju tej strefy. lata minęły a strefa stoi w miejscu miliony poszły w kosmos a spokojnie można było zrobić drogi w powyższej listy. wówczas pewnie byłoby taniej i przynajmniej służyły by "na bieżąco" a nie czekały na inwestorów, których po N kongresach gospodarczo-ekonomicznych po prostu nie ma w mieście

  13 5
 • ~siwy 2019-08-08 11:19:24

  ~Wojciech Kotyla
  a czego się spodziewać po tej pacynce PO ?
  Mami ludzi rozwojem i że sprowadzi inwestorów a nie dba o swoich a to co już jest nie dba i doprowadza do ruiny zmuszając mieszkańców do opuszczania miasta. Zgadał się z kolegami z niemiec i innymi platfusami żeby mieszkańcy wodzisławia wegetowali albo inni ludzie nie mieli tu czego szukać. Kiepski gospodarz miasta służy interesom niemieckim kieruje się on wartościami czasów kolonialnych, pańszczyźnianych i leninowskich.

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Wodzisław potrzebuje drugiego wiceprezydenta?
Oddanych głosów: 214