zamknij

Wiadomosci

Wodzisław: blacha z kamienicy zagrażała pieszym? Akcja straży na rynku

2018-05-09, Autor: tora

W niedzielę przed południem na rynek w Wodzisławiu Śląskim przyjechała strażacka drabina. Ktoś zgłosił, że blaszane elementy dachu jednej z kamienic są obluzowane i mogą spaść na dół zagrażając przechodniom. 

Straż pożarna odebrała zgłoszenie o godz. 11.15. Dotyczyło kamienicy przy ul. Rynek 25, w której m.in. jest biuro senatorskie Adama Gawędy.

Reklama

Kilka minut potem na rynku pojawił się pierwszy wóz strażacki, wkrótce dojechała nowa, duża drabina. Akcję zabezpieczali policjanci, którzy przyjechali dwoma radiowozami. - Było podejrzenie uszkodzenia dachu – mówi bryg. Jacek Filas, dowódca JRG Wodzisław Śl.

Strażacy stwierdzili oderwanie się kawałka blachy na murku ogniowym. Zabezpieczyli usterkę, zadzwonili do jednego z właścicieli kamienicy informując o zdarzeniu i odjechali.

- Moim zdaniem aż taka interwencja nie była potrzebna. Jeżeli ktoś coś zauważył, wystarczyło to zgłosić właścicielom – mówi Krzysztof Faba, współwłaściciel kamienicy tłumacząc, że odstająca blacha znajdowała się na ogniomurze od strony podwórza, zatem nie zagrażała pieszym na płycie rynku. W każdym razie Krzysztof Faba zapewnia, że będzie czynił starania, aby blacharz sprawdził dach i usunął usterki, jeśli takowe występują.

Tego dnia – 6 maja - na rynku odbywał się jarmark staroci. Przyjazd wozów strażackich i policyjnych radiowozów wywołał niemałe zamieszanie wśród właścicieli kramów i straganów. - Oceniamy ten jarmark jako rekordowy pod względem liczby wystawców i odwiedzających. Rynek był zapchany. Przyjechała jedna straż, potem większa, z drabiną, wystawcy musieli się przesuwać, żeby drabina mogła się rozstawić. Kupa zamieszania, a w sumie skończyło się niczym. Musieliśmy przepraszać wystawców za zamieszanie – mówi Witold Bornikowski, współorganizator jarmarku.

Zdziwił się przyjazdem strażaków. - Nie zauważyliśmy niczego podejrzanego na dachu. Odstawał kawałek blachy, ale od strony podwórza, więc zagrożenia dla pieszych czy handlujących na jarmarku nie było – Witold Bornikowski potwierdza słowa współwłaściciela kamienicy.

Podejrzewa, że ktoś mógł wezwać straż celowo aby zakłócić przebieg jarmarku. - Była spokojna niedziela, nie było żadnego wiatru, który mógłby naruszyć dach. Uważam, że ktoś chciał nam zrobić na złość – mówi organizator.

Czy waszym zdaniem wezwanie strażaków było zasadne?

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~wodzislawianin1 2018-05-09 13:42:33

  Szopka KODu . Akurat w Jarmark przeszkadzała blacha. hahaha a co do wzywającego to jakiś pajac, straż powinna odmówić mu wykonania tego zadania i tyle.

  12 2
 • ~Don C. 2018-05-09 16:10:00

  Czyli nastąpił atak na jarmark.Dobre jaja!

  5 0
 • ~toomann 2018-05-09 16:10:39

  "Uważam, że ktoś chciał nam zrobić na złość – mówi organizator." Jedyny komentarz tej sprawy.
  A Szanowna Redakcja musiała wyboldować nazwisko posła? Czy jak ktoś wynajmuje lokal, to jest winny tego w jakim stanie jest budynek? Czy jak byłoby tam biuro poselskie kogoś z PO lub z .N, to też o tym tak chętnie informowalibyście. Ale cóż, to taki mały lokalny kamyczek do antyPIS-owskiego ogródka.

  9 2
 • ~Dr Svevo 2018-05-09 22:38:28

  Blacha była z PiS a jarmark z PO i dlatego przyjechała straż i policja...

  4 0
 • ~Tomasz Raudner 2018-05-11 10:16:36

  Do toomann - boldowanie nazwisk jest stałym elementem edytorskim na tuWodzisław.pl. I tak, jeśli kwestia dotyczyłaby parlamentarzysty innego ugrupowania, też jego nazwisko pojawiłoby się w tekście i zostałoby pogrubione.

  0 0
 • ~Mysza 2018-05-11 16:44:17

  A ja patrząc na Jarmark mam wrażenie, że to jest jeden wielki bałagan. Nikt nie ma kontroli gdzie i w jaki sposób rozkładają swoje "dobra" wystawcy. Nie raz, nie dwa widziałam pozastawiane wejścia na chodnik, wejścia do kamienic (żeby się dostać do swojego mieszkania lub z niego wyjść niektórzy musieli czekać aż szanowny wystawca zbierze towar, bo nie pomyślał, że z klatki bądź do klatki ktoś może wchodzić/wychodzić). Sama idea Jarmarku jest jak najbardziej na +, niestety brakuje tu kogoś, kto by miał nad tym nadzór.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy liczysz na dobrą emeryturę?
Oddanych głosów: 190