zamknij

Wiadomości

Wodzisław: Chcesz płacić mniej za śmieci? Złóż nową deklarację

2013-08-19, Autor: mk
Mniej mogą zapłacić wszyscy ci, którzy zadeklarowali chęć zbierania i odbierania odpadów sposób selektywny. Urząd Miasta przypomina jednak o konieczności złożenie nowej deklaracji.

Reklama

Jak już informowaliśmy, radni zdecydowali o obniżeniu stawka opłaty za odbiór śmieci segregowanych oraz jej zróżnicowaniu w zależności od rodzaju zabudowy. Obecnie stawka opłaty, w przypadku gdy odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny wynosi dla zabudowy jednorodzinnej 8,30 zł oraz dla nieruchomości zabudowanych budynkami wielolokalowymi 7,60 zł. miesięcznie od mieszkańca.

Oznacza to, że mniej mogą zapłacić wszyscy ci, którzy zadeklarowali chęć zbierania i odbierania odpadów sposób selektywny. Nie uległa natomiast zmianie stawka opłaty w przypadku gdy odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny, która nadal wynosi 14,00 zł miesięcznie od mieszkańca.

 

Jak tłumaczą urzędnicy, obniżona stawka obowiązywać będzie z datą 1 lipca 2013 roku, co oznacza, że całość opłaty regulowanej do 15 października będzie naliczana zgodnie z nową stawką. Jednak aby zapłacić mniej, każdy właściciel nieruchomości segregujący odpady musi złożyć nową deklarację.

 

W treści deklaracji należy, oprócz pozostałych wymaganych danych, w części A zaznaczyć pozycję "Zmiana danych zawartych w deklaracji" (oraz wpisać w miejscu data zmiany: 1 lipca 2013 roku). Wyliczając wysokość opłaty powinno się uwzględnić obecnie obowiązujące stawki (uzależnione od rodzaju zabudowy) i liczbę mieszkańców zamieszkałych na danej nieruchomości.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~patton 2013-08-19
  12:15:38

  0 1

  I po co tyle zamieszania? komu to było potrzebne? chyba tylko urzędnikom!

 • ~nixxon 2013-08-19
  12:19:44

  0 0

  wiecie co ? ja podziękuje za segregacje i wole zaplacic 7 zeta więcej od mieszkania niż: odzierać słoiki z etykiet + trzeba je umyć, rozdzielać wieczko od plastikowego kubka + umycie kubka + zrywanie papierowych etykiet z innych opakowań i inne tegoo typu bzdury... taniej wyjdzie nie segregować niż segregować (woda na mycie, czas). dziękuję

 • ~wodzislaw_anka 2013-08-19
  12:31:27

  0 0

  Ja też uważam, że bardziej opłaca mi się niesegregować śmieci. Co najśmieszniejsze, segregowałam je przed wejściem tej całej rewolucji. Teraz wrzucam wszystko jak leci do kubła, zapłacę parę złoty więcej i już o nic nie muszę się martwić. Jeśli to miało nas nauczyć ekologii to u mnie odniosło przeciwny skutek.

 • ~gumiboy 2013-08-19
  12:54:50

  5 0

  Jeśli ktoś woli płącić więcej za odpady to proszę bardzo ale śmieszą mnie tutaj takie wypowiedzi że ktoś zdziera etykiety itd, ktoś kto jest totalnie odcięty od rzeczywistości chyba... Wystarczy że troszeczkę przyjrzycie się wywózce śmieci przez Transgór w domach prywatnych. 2 razy w miesiącu biorą pojemniki (nie zależnie czy segregujecie czy nie) - więc wkładacie co Wam się podoba do kosza... a oprócz tego raz w miesiącu jest zbiórka segregowanych , czyli starczy że chociaż 1 worek z plastikowymi butelkami wystawicie i jest ok. Ludzie którzy wrzucają na auto nawet nie patrzą z jakiego numeru biorą worki - na worku nie ma nr domu a worki lądują na jednej przyczepie... nikt worka nie otwiera i nie sprawdza czy są etykietki zdjęte. No ale , jak kogoś stać żeby w błoto wyrzucać 14 zł na osobę ! miesięcznie ;) to pozdrawiam . DOM z 5 osobami (8zł na miesiąc x 5 os = 40zł x 3 miesiące = 120zł , nie segregowane 14zł x 5 os x 3 mies = 210zł) Więc może lepiej raz w miesiącu zakupić 2 worki za 40 groszy i powrzucać plastikowe butelki. Takie małe spostrzeżenie :) Niestety/stety w PL jest wszystko na "pół gwizdka" tak samo i segregacja :) Jeden plus tej ustawy że może mniej śmieci będzie lądować w lasach , na polach i przy ścieżkach rowerowych :)

 • ~mala_lady 2013-08-19
  12:59:44

  1 0

  Ciekawe jak długo firmy będą przymrużać oko na takie niechlujstwo, bo myślę, że to są dla nich dodatkowe koszty, a sądząc po tym, że zawsze najtańsze oferty wygrywają w przetargach to już najprostsza droga do ogłaszania przez firmy bankructwa. I znowu gminy zostaną z problemem.

 • ~ 2013-08-19
  13:51:30

  0 0

  Ja nie segreguję bo to jest jakiś absurd żeby myć i zdzierać etykiety ze słoików. Gdzie koszty wody, gdzie koszty worków, gdzie czas? Poza tym wywóz raz w miesiącu, raz na dwa tygodnie to za mało a co dopiero raz w miesiącu.
  Ale tak czy tak, chwali się UM że obniżyli opłaty.

 • ~ 2013-08-19
  14:26:31

  4 0

  "Jeden plus tej ustawy że może mniej śmieci będzie lądować w lasach, na polach i przy ścieżkach rowerowych" @gumiboy, mam dziwne wrażenie, że teraz będzie tego niestety jeszcze więcej. Druga sprawa, że całe to zamieszanie jest przez Was - mieszkańców domków jednorodzinnych! Bo przecież to nie mieszkańcy bloków i kamienic wyrzucają śmieci do lasu - my i tak zawsze płaciliśmy tyle samo za wywóz, śmieciarki zawsze do nas na osiedla przyjeżdżały i brały wszystko, więc nam to zwisało. Przy okazji: to nie my wylewamy szamba na okoliczne łąki czy swoje ogródki. Więc wszelkie pretensje możecie mieć tylko i wyłącznie do siebie i swoich sąsiadów.
  Ja segreguje. Segregowałem od zawsze. Tylko trochę wkurza mnie to, że to co wrzucało się kiedyś do worka dajmy na to zielonego, teraz musi lądować w worku żółtym.

 • ~gumiboy 2013-08-19
  17:36:19

  0 0

  Ktoś się orientuje czy każdy musi się sam zatroszczyć o podpisanie nowej deklaracji i udać się do Urzędu Miasta czy będą jakieś powiadomienia wysyłane ? :)

 • ~morrjim 2013-08-19
  17:49:22

  0 0

  Najpewniej trzeba będzie samemu się tam udać.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 397

Prezentacje firm