zamknij

Wiadomości

Wodzisław: dlaczego hotel MOSiRu wciąż jest w rękach miasta?

2013-11-26, Autor: M.Krzepina
Już wiele miesięcy temu miasto planowało pozbycie się niewykorzystanego hotelu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dlaczego więc obiekt jest ciągle w rękach miasta i nawet nie został wystawiony na sprzedaż?

Reklama

Przypomnijmy, budynek hotelu od dłuższego czasu nie jest wykorzystywany. Były różne pomysły na jego adaptacje, jednak wszystkie spełzły na niczym. Problem w tym, że standard hotelu jest za niski a miasto nie ma pieniędzy, które musiałoby wpompować w konieczny remont. Miasto próbowało wydzierżawić budynek, ale i z tego pomysłu nic nie wyszło. W styczniu pisaliśmy, że ostatecznie władze miasta podjęły decyzję o sprzedaży obiektu (czytaj więcej).

Okazuje się, że obiekt jest nadal w rękach miasta i ciągle trwa procedura wystawienia go na sprzedaż. - Z uwagi na to, że był on częścią składową całego obiektu należało najpierw nieruchomość wyodrębnić. W zeszłym tygodniu zakończył się II etap podziału, tj wyznaczenie granic po podziale. Czeka nas jeszcze wpis zmian w ewidencji gruntów oraz w księgach wieczystych - tłumaczy Barbara Chrobok, rzecznik Urzędu Miasta w Wodzisławiu.

 

Ta procedura z kolei trwa około 2-3 tygodnie. - W przyszłym roku w pierwszej kolejności, w drodze przetargowej będziemy zlecać wykonanie operatu szacunkowego, który jest niezbędny do rozpoczęcia procedury sprzedaży - dodaje Barbara Chrobok.

 

A może Wy macie pomysły co mogłoby mieścić się w budynku hotelu MOSIRu?

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~wodzislawianin1 2013-11-26
  07:59:03

  6 0

  Dlaczego standard za niski? Byłem w środku, widziałem, jest całkiem ok jak na hostel, obsługa też była miła. Przecież popyt jest nie tylko na hotele * ** albo *** ale również na hostele. Z tego co widziałem to na brak klijentów również nie narzekano. Dlaczego więc hostel Odra nie może być miejski?

 • ~kisi 2013-11-26
  08:40:26

  5 0

  A czy nie można przekształcić budynku coś na kształt tego co Żory zrobiły z hotelem Żory czyli tanie noclegi, które są alternatywą dla drogich ofert hoteli? W Żorach korzystają z oferty noclegowej robotnicy, osoby przyjeżdżające z zagranicy i turyści. Czy nie można pomyśleć o powiązaniu noclegów z atrakcjami w regionie? Inni mogą a my nie? Podejść profesjonalnie, zainwestować więcej na początku to potem to już samo się będzie finansowało.

 • ~ 2013-11-26
  10:16:11

  3 0

  przypominam, ze miasto zaoszczędziło prawie 5mln zł w przetargu na komunikację miejską w latach 2014-2018. pieniądze zatem są, trzeba je tylko przesunąć na mosir. najprawdopodobniej jednak mosir nie ma ochoty zarządzać tym obiektem, bo prościej go sprzedać. pani redaktor polecam odwiedzić obiekt w środku lub skorzystać z własnej fotogalerii http://www.tuwodzislaw.pl/fotogaleria,jak-wyglada-hotel-mosir-u-,fot13-10-271-3.html co prawda bodaj 2 pokoje są w takim standardzie ale to kwestia chęci. problem tkwi w cenach jakie obowiązywały, 50zł za pokój 1.os, 2.os - 75 i 85zł, 3os - 90zł w hotelach robotniczych ceny wahają się na ogół od 20 do 30zł. wyżywienie to nie problem. na ogół każdy sobie z tym radzi. poza tym zawsze pozostaje catering lub zniżki dla klientów w pobliskich lokalach na rynku. problem tkwi także w koszcie ogrzewania, średnio 2-3tys miesięcznie (słowa dyrektora mosir.u) aż prosi się zapytać dlaczego miasto eksmituje do hoteli lokatorów nie płacących czynszów (koszt 2-3tys, słowa rzecznika prasowego http://www.fakt.pl/Dluznicy-pojda-do-hotelu,artykuly,179798,1.html ) przecież to absurd do sześcianu kiedy ma się własny obiekt.

 • ~ 2013-11-26
  10:19:41

  3 0

  mosir narzeka na malejący budżet z roku na rok, ale kiedy ma okazję go podreperować to woli tego nie robić.

 • ~ 2013-11-26
  10:24:10

  1 0

  dobrze by było zapytać na ile mosir/miasto ocenia remont obiektu, bo wyremontowanie ostatni remont w budynku 4B to raptem ok. 0,5 mln zł co nie jest jakąś zabójczą kwotą dla budżetu.

 • ~Don C. 2013-11-26
  16:36:09

  5 0

  Rozsprzedawanie MOSiR-u to hańba dla UM.Zamiast myśleć o postawieniu koło stadionu hali widowiskowo sportowej choćby na biedne 1 tys. wraz z infrastrukturą i parkingami to lepiej po części sprzedać wszystko i z głowy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.