Wodzisław: dobry start w Pucharze Karkonoszy

2011-02-01, Autor: Krzysztof Skorupa
21 i 22 stycznia br. w Jakuszycach został rozegrany Puchar Karkonoszy w biegach narciarskich zaliczany do Pucharu Polski. Świetnie rozpoczęły starty zawodniczki z Wodzisławia.

W pierwszym dniu zostały rozegrane sprinty techniką klasyczną. Biegi sprinterskie polegają na tym, że w pierwszej części rozgrywane są eliminacje na dystansie 1 km. Następnie do rywalizacji awansuje 16 najlepszych zawodniczek, które już czwórkami rywalizują w bezpośrednim pojedynku systemem pucharowym. Do dalszej rundy awansują po 2 zawodniczki z każdego biegu ćwierćfinałowego następnie półfinałowego, aż do wielkiego finału.

W biegu eliminacyjnym juniorek B Sabina Śpiewak zajęła 2 miejsce, a Dominika Bielecka 4 miejsce. Tym samym w dalszej części biegów nasze zawodniczki były rozstawione. W biegach ćwierćfinałowych i półfinałowych nasze zawodniczki wygrały swoje biegi i awansowały do wielkiego finału najlepszych zawodniczek w Polsce. W biegu finałowym 3 miejsce zajęła Dominika Bielecka, a 4 miejsce zajęła Sabina Śpiewak.

W drugim dniu zostały rozegrane biegi techniką dowolną na dystansie 7,5km i tutaj kolejny dobry występ zanotowała Sabina Śpiewak zajmując 4 miejsce tuż za podium. Dominika Bielecka skończyła bieg tym razem na 10 miejscu.

W kategorii juniorek C wystartowała Sonia Fulneczek. Na dystansie 3 km stylem klasycznym zajęła 27 miejsce. W biegu na dystansie 5km stylem łyżwowym zajęła 28 miejsce.