zamknij

Wiadomości

Wodzisław: jedenaście godzin na izbie przyjęć! Pacjent zmarł

2019-04-01, Autor: ig

Problemy wodzisławskiej izby przyjęć. 35-letni pacjent wożony od szpitala do szpitala zmarł. O tragedii opowiedział radny Alojzy Szymiczek. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności sprawy.

Reklama

Podczas ostatniej sesji rady powiatu jednym z szeroko omawianych tematów była sytuacja wodzisławskiego szpitala. Przy tej okazji radny, Alojzy Szymiczek, zwrócił uwagę na jakość usług medycznych wodzisławskiej placówki. Opowiedział tragiczną historię swojego siostrzeńca, który wożony od szpitala do szpitala zmarł. Sytuacja miała miejsce 19 marca.

- Został na izbę przyjęć przesłany pacjent w wieku 35 lat. W trakcie pobytu na izbie kilka razy robiono mu ekg , pobierano krew itd. Ciągle leżał na izbie przyjęć. W pewnym momencie, około godz. 17/18 zdecydowano przewieźć go do Rydułtów, mając informacje, że są dwa miejsca wolne. Zajeżdżają karetką do Rydułtów i tylko został poinformowany, że nie ma miejsca - opowiada radny.

- Więc co dalej? Z powrotem do Wodzisławia. W Wodzisławiu dalej się zastanawiano, nie wiedziano co robić. Później zadecydowano o tym, żeby zadzwonić  do Raciborza, więc z Raciborza czekano na pogotowie, które przyjedzie, aby go zabrać. O godz. 22.27 dojechał do Raciborza. A droga jego wożenia zaczęła się o 11:55 w południe – dodaje Alojzy Szymiczek.

Ostatecznie pacjent zmarł. Stanowisko dyrekcji wodzisławskiej placówki nie jest jeszcze znane.

- Na chwilę obecną jest prowadzone wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, które ma na celu ustalenie okoliczności udzielania przez personel lekarsko-pielęgniarski świadczeń medycznych pacjentowi. Po wyjaśnieniu całego zdarzenia przedstawimy stanowisko dyrekcji - tłumaczy rzecznik wodzisławskiego szpitala, Sławomir Graboń.

Radny podkreślał, że jest to niesamowity problem. Nawiązał również do skandalicznych informacji dochodzących z innych SOR-ów województwa śląskiego.

- Więc chcę tu podkreślić czas i szybkość działania naszych służb medycznych, bo wiemy głośna sprawa z sosnowieckiego szpitala, gdzie pacjent czekał 9 godzin. Myśmy pobili niechlubny rekord – 11 godzin! - zaznaczał radny.

Przypomnijmy, że w związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami medialnymi, dotyczącymi nieprawidłowości w funkcjonowaniu szpitalnych oddziałów ratunkowych, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko zleciła wojewodzie śląskiemu przeprowadzenie kontroli szpitalnych oddziałów ratunkowych. Czy znany jest już termin kontroli wodzisłwskiej izby przyjęć?

- Nie, nie mam takich informacji. Wiem tylko, że takie kontrole będą prowadzone, ale kiedy dokładnie w wodzisławskim szpitalu, takich informacji obecnie nie posiadam - mówił rzecznik wodzisławskiego szpitala.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 75

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Rychu 2019-04-01 15:36:45

  Dlaczego wcale mnie to nie dziwi... Miałem w marcu nieprzyjemność odwiedzenia izby przyjęć. Nie dość, że lekarz narzekał, że rodzinny powinien pacjenta z ostrym bólem odesłać do przychodni, to w końcu postawił błędną diagnozę, przepisał leki przeciwbólowe i tyle. Pełen "profesjonalizm". A samo umiejscowienie tej izby przyjęć to też jest jakaś kpina! Klitka przy drzwiach do wwożenia pacjentów na noszach, gdzie drzwi ratownicy podpierają kamieniem, żeby się nie zamykały, obok toaleta i składzik, gdzie non stop kursuje obsługa szpitala trzaskając skrzypiącymi drzwiami...

  29 2
 • ~Fred Kalusek 2019-04-01 15:47:39

  brak komentarza na tych pseudo-niby lekarzy , tak to prawda zrobili się teraz ci pajace panami naszego życia i śmierci
  I MYŚLICIE ŻE PONIOSĄ JAKĄŚ KARĘ ????????????????????
  ABSOLUTNIE NIC IM NIE GROZI , BO ZAWSZE ZNAJDĄ JAKĄŚ WYMÓWKĘ np. ŻE PANI SPRZĄTACZKA NIE POSPRZĄTAŁA POKOJU I NIE MIELI MIEJSCA GDZIE GO ZBADAĆ PRAWDA ????????????????????????????????????????
  KIEDY SIĘ SKOŃCZY TEN OKROPNY HORROR KIEDY ?????????????????
  TO TAKIE TERAZ SĄ TAKIE UPADAJĄCE NIVY RZĄDY W SZPITALACH !!!!!!!!!!
  RATUJ SIĘ KTO MOŻE I JEDŹ SIĘ LECZYĆ DO BRATNICH CZECH
  BO W POWIECIE WODZISŁAWSKIM JEST BRAK
  PSEUDO-LEKARZY !!!!
  KIEDY SIĘ TO ZMIENI ???
  JA WIEM KIEDY , JAK ODPOWIEDNIO ZAGŁOSUJEMY NA PRAWDZIWE RZĄDY A NIE NA KABARETY ....

  18 17
 • ~Mariano_Italiano 2019-04-02 14:53:25

  A z jakiego nadania jest dyrektor oraz Starostwo które rządzi szpitalem?

  18 1
 • ~SędziaDred 2019-04-03 07:48:44

  Coś jest na rzeczy. Ostatnio w którąś sobotę, późnym wieczorem miałem wątpliwą przyjemność „skorzystać z pomocy” szpitala zawożąc bliską mi osobę. Na miejscu okazało się, że jest kolejka, a ja jestem jako piąty w kolejności. Przyjmowała nie wypominając wieku starsza pani doktor. Jako, że drzwi do gabinetu pamiętają czasy Gierka, to wszyscy oczekujący na korytarzu wszystko doskonale słyszeli. I tak – na samo wejście jeszcze nie zbadawszy pacjenta pani doktor każdemu z osobna mówiła, że po co tu przyszli, ponieważ od tego jest lekarz rodzinny przyjmujący w poniedziałek! Jedna zbulwersowana pani wytknęła pani doktor, że przychodzi tutaj z konkretnym problemem i nie chce ryzykować do poniedziałku! Na to pani doktor znowu, że najlepiej skorzystać z usług lekarza rodzinnego po czym zaczęła narzekać na służbę zdrowia obarczając za to obecnie panujące nam rządy. Wreszcie po wysłuchaniu narzekań i biadoleń (pacjent nadal cierpi) przystąpiła do nazwijmy to umownie badania. Żeby nie przedłużać to zakończę to tym, że każdy chory wychodził zbluzgany przez „jaśnie panią doktor”, z tym samym lekiem na każdą dolegliwość. Ba, jak się później okazało czytając opis tego leku w działaniach ubocznych wręcz potęgował ową dolegliwość z którą pacjent przyszedł.
  Reasumując – pytam czy takie są standardy obsługi pacjenta, czy taka jedna lekarzyna musi pozostałym lekarzom wypracowywać taką opinię, czy tej pani doktor coś wiadomo o tzw. przysiędze Hipokratesa i wreszcie jakież to wielkie szczęście, że tego wieczora nikt nie zszedł z tego świata!

  14 2
 • ~pietruch 2019-04-03 14:29:58

  Trzeba zacząć sypać nazwiskami, po to jest internet. Druga rzecz, każdy ma komórkę więc może nagrywać, rejestrować dźwięk. Czy to jest zgodne z prawem nie wiem, ale na pewno moralne nie jest traktowanie pacjentów jak bydło (o zgrozo w Wodzisławiu bydło nie ma się najlepiej). Każdego miesiąca kilka stówek z naszych wypłat idzie na to, że owa Pani ma pomóc. Jak się jej niesprawiedliwie dzieje, niech zmieni zawód, wyjedzie itd. Albo jest pomocna, albo nie.

  7 1
 • ~Zbigniew Sowa 2019-04-03 19:08:26

  Jedynym oddanym i z wiedzą lekarzem , który tam pracuje jest doktor Małecki junior.

  10 0
 • ~Mieszkaniec 33 2019-04-06 11:05:06

  Nie można wszystkich lekarzy krytykować, jest dużo lekarzy z powołania, ale jak w każdym środowisku są tkz. czarne owce. Najgorsze jest to że jest duża rotacja lekarzy, odchodzą bardzo dobrzy lekarze poprzez działania dyrekcji. W ich miejsca jest zbierania z całego województwa. Zostało bardzo mało lekarzy którzy są od nas z Wodzisławia czy okolicy. Tacy lekarze, a zwyczaj są związani z naszym regionem i dobrze pracują. Ci co przyjadą odbebnić dyżur na pewno już tyle serca nie wkładają w swoją pracę.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 215