zamknij

Biznes

Wodzisław: kiedy będzie gotowe centrum przesiadkowe?

2019-03-05, Autor: red, źródło: UM Wodzisławia

W Wodzisławiu Śląskim równolegle do modernizacji dworca kolejowego trwa budowa Centrum Przesiadkowego. Prace powinny zakończyć się do końca kwietnia. Magistrat sygnalizuje, że może być kłopot z realizacją zadania w tym terminie.

Jak informuje Referat Inwestycji Miejskich i Budownictwa Urzędu Miasta, zaawansowanie budowy to już ok. 70 proc. W ostatnim czasie wykonano korektę spadków na chodniku w obrębie zjazdu z ul. Jana Pawła II w kierunku ZUS-u. Wykonawca jest też w trakcie wykonywania instalacji teletechnicznej w obrębie budynku dworca kolejowego.

Reklama

Co pozostało jeszcze do zrobienia? - Kontynuowane będą prace drogowe związane z budową ciągów pieszo-rowerowych, parkingu (dolnego, przy dworcu kolejowym) i miejsc postojowych (Taxi i Kiss&Ride) oraz ukształtowaniem nowej geometrii wlotów/wylotów z ronda Karvina. W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa ul. Dworcowej i jezdni manewrowych w obrębie dworca. Zostaną zabudowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu, tj. nowe oznakowanie pionowe i poziome, a także bariery ochronne. W ramach zagospodarowania terenu zamontowane zostaną: wiata autobusowa, wiata na rowery wraz ze stojakami na rowery oraz system parkingowy (szlabany) – informuje urząd miasta.

Umowny termin zakończenia inwestycji przez wykonawcę ustalony został na 30 kwietnia br. Jak sygnalizuje Referat Inwestycji Miejskich i Budownictwa, może on jednak ulec zmianie ze względu na wynikłe na etapie realizacji prace dodatkowe i zmiany projektowe.

Roboty realizuje firma AWT REKULTIVACE A.S. z siedzibą w czeskim Havířovie.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 33

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Kawa 2019-03-05 11:47:58

  To nie jest centrum przesiadkowe tylko zwykły parking.

  27 2
 • ~Rychu 2019-03-05 13:53:42

  Rozkopali drogi przy rondzie, potem zasypali i nic konkretnego z tym nie robią od kilku miesięcy. Tylko wszędzie żółty syf i maras. Piesi nie mają jak przejść, a kierowcy jeżdżą po dziurach. Taką robotę można normalnie zaplanować i wykonać w sensownym, krótkim terminie. Powinien inwestor o to zadbać...

  28 0
 • ~pietruch 2019-03-05 14:07:52

  Też odnoszę wrażenie, że jest tam rozkopane, naustawiane i większej aktywności nie widać.

  19 0
 • ~odrok 2019-03-05 16:17:35

  To nie jest zwykły parking, to parking za miliony złotych. To taki kolejny MIŚ na miarę naszych możliwości. Im droższy, tym lepszy.

  28 5
 • ~Wojciech Kotyla 2019-03-10 09:30:02

  Nigdy nie będzie gotowe dlatego, ze w takiej formie jakiej to na być trudno będzie nazwać dworzec z parkingiem centrum przesiadkowym. Wodzislawianie lubią jednak gornolotne nazwy dlatego też cieszą się jak dzieci. W Bohuminie jest już chyba więcej miejsc do parkowania niż pod "wodzislawskim centrum". Zupełnie nie wykorzystano miejsc za kauflandem i zusem na duże parkingi. Obawiam się też ze pociągi nie beda zintegrowane z komunikacją autobusową. Czekanie na autobus dłużej niż 15min uważam za porażkę. Czas jednak pokaże jak będzie. Informacji turystycznej też raczej nie będzie choć to naturalny krok w takim miejscu. Ideałem była by opcja zakupu biletu na czeskie polaczenia kolejowe. Tego też pewnie władza nie ogarnie

  7 5
 • ~Mieszkaniec 33 2019-03-11 10:07:10

  Ten parking blisko dworca budowany tak długo to porażka. Kto to wymyślił, że autobusy nie będą podjezdzać pod dworzec? Naprawdę to "geniusz"

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na jaki komitet zagłosujesz w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Oddanych głosów: 1216