zamknij

Wiadomości

Wodzisław: Migalski z poparciem Kiecy

2019-09-07, Autor: ww

Prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca udzielił poparcia kandydatowi Koalicji Obywatelskiej do Senatu – Markowi Migalskiemu.

Reklama

Prezydenta Wodzisławia uważa, że izba senacka jest niezwykle ważna z punktu widzenia samorządu. Jego zdaniem to tam powinna być właściwa kontrola przyjmowanych przez parlament aktów prawnych.

- Wszyscy widzimy jaką mamy w ostatnich latach - mówiąc kolkwialnie - „bieżączkę” legislacyjną. W parlamencie uchwalane są nieprzemyślane, niedopracowane, zmieniane z dnia na udzień ustawy. Powodują one wiele utrudnień dla mieszkańców i wzrost kosztów działaności dla samorządów. Wierzę, że Marek Migalski będzie w Senacie rzecznikiem naszych spraw – powiedział Mieczysław Kieca.

Mieczysław Kieca wśród najważniejszych spraw, które wymagają rozwiązania na poziomie parlamentu wymienił kwestie ochrony zdrowia, edukacji i reformy oświaty, walki o czyste powietrza oraz utrzymania dotychczasowych kompetencji samorządu.

Podczas sobotniego briefingu prasowego Marek Migalski podkreślał, że w okręgu nr 72 jest nie tylko kandydatem Koalicji Obywatelskiej, ale wszystkich „którzy nie mają ochoty głosować na PiS”, czyli – jak tłumaczył - również Lewicy i PSL-u.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej odniósł się też do kontrowersyjnego wpisu na Twitterze. W piątek Migalski napisał o obecności polityków Koalicji na antenie Telewizji Polskiej tak:

Dziś polityk przyznał, że był to niewłaściwy język i zwrócił uwagę, że w kolejnym Tweecie wycofał się z wcześniejszych słów:

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 49

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Wojciech Kotyla 2019-09-08
  23:27:02

  24 8

  Prezydent Kieca który stroni od politykowania w samorządach daje dobitny przykład jak nie należy tego robić. Zamiast poprzeć wszystkich kandydatów chętnych do działania na rzecz regionu, co było by bardziej obiektywne ze względu na piastowane stanowisko. Jeszcze lepiej nie popierać nikogo i podjąć współpracę z wybranymi

 • ~Wodzisławianin 2019-09-10
  15:44:32

  17 3

  Panie Migalski serca, ale przede wszystkim głosy wyborców zdobywa się spójnym programem i kulturą osobistą. Niestety u pana obu tych elementów brak !!! Zatwardziałej Koalicji Obywatelskiej wydaje się, że tylko chamstwem i agresją uda się przekonać do siebie wyborców!? Oj chyba nie tędy droga, ale ciasne umysły tego nie pojmują...

 • ~Loslauer 2019-09-11
  11:07:59

  3 17

  Popieram pana Prezydenta i pana Migalskiego. Wpisy moich poprzedników delikatnie mówiąc są oderwane od rzeczywistości. Odnośnie chamstwa polecam wysłuchanie wystąpień panny Pawłowicz i pana Jarosława Aleksandra.

 • ~Wojciech Kotyla 2019-09-11
  12:14:22

  10 7

  ~Loslauer co jest oderwane od rzeczywistości? Od kiedy to Kieca jako prezydent ma prawo wypowiadać się w imieniu mieszkancow? Z których to zadań ustawy o samorzadzie wynika, że prezydent ma takie uprawnienia?

 • ~pietruch 2019-09-11
  14:39:57

  12 0

  Ja mam wrażenie, że ogólnie kandydatami zawsze są obiboki, nieszczęśliwcy, życiowi nieudacznicy. Rzadko się zdarza, aby ktoś kto ma biznes i dobrze zarabiał miał czas na takie pierdoły. Z drugiej strony na listach zawsze jest tyle ludzi krzaków na odleglejszych pozycjach z wiarą w elekcję, z marzeniami 4-5 lat stałej pensji, że to aż przykre. Ja wiem demokracja i każdy może kandydować :)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 867

Prezentacje firm