zamknij

Wiadomości

Wodzisław: nowe atrakcje w Parku Miejskim już w maju

2014-02-07, Autor: mk
Do maja tego roku w Parku Miejskim w Wodzisławiu mają się pojawić nowe atrakcje dla maluchów. Inwestycja pochłonie ponad 230 tys. zł.

Reklama

Przetarg na wykonanie placu zabaw w parku wygrała firma LURKA z Makowa Podhalańskiego. Ze zleconego zadania ma wywiązać się do 15 maja 2014 roku.

 

Projekt nowej atrakcji dla maluchów, zawiera nowoczesne elementy wzorowane na tradycyjnych urządzeniach podwórkowych. Główną atrakcją będzie sporej wielkości piaskownica. Na jej środku zlokalizowana będzie ręczna koparka do piasku. Na wzór podwórkowego trzepaka zaprojektowano specjalne pierścienie, które zachęcać będą do wykonywania fikołków.

Dodatkową atrakcją będzie wzgórze, w którego wnętrzu umiejscowione są dwa tunele. Te około 4-metrowej długości przeszkody będą idealnym miejscem do zabaw w chowanego i gonionego. Na placu posadowione zostaną również urządzenia grające wydobywające dźwięki o różnych tonach.

 

– Nasz plac zabaw nie będzie typowym parkiem sensorycznym, jednak poszczególne urządzenia będą oddziaływać na niektóre zmysły czyli: wzrok, słuch, dotyk – informuje Barbara Chrobok, rzecznik wodzisławskiego magistratu.

 

Na placu nie zabraknie huśtawek dostosowanych do dzieci w różnym wieku. Będą więc tradycyjne kładki dla starszych dzieci i kosze dla tych młodszych. Z myślą o opiekunach maluchów powstanie również kącik rekreacyjny.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~maw2be 2014-02-07
  13:09:38

  3 0

  A w czerwcu już wszystko będzie zniszczone

 • ~ 2014-02-07
  13:57:35

  17 0

  Więc może warto do tych wszystkich atrakcji dorzucić jeszcze kamerę monitoringu SM?

 • ~Don C. 2014-02-07
  19:02:58

  8 0

  Kiedyś plac zabaw był placem zabaw a ostatnio modne słowa - park sensoryczny...Pani rzecznik to mam pytanie-jak babka przychodzi do faceta i działa na jego wzrok,słuch i dotyk to znaczy że jest też parkiem sensorycznym?I typowym czy nietypowym?

 • ~ 2014-02-08
  08:14:55

  3 0

  Apeluję również do zarządców o zakaz wpuszczania psów na teren parku. Nie chciałbym by moje dziecko biegało po odchodach

 • ~ 2014-02-08
  10:56:23

  7 0

  @Kula Bąbelków: Wystarczyłoby postawić więcej koszy z torebkami i pilnować tego, żeby ludzie zaczęli po swoich psach sprzątać. Pies zrobi co ma zrobić, a oni się rozglądają czy nikt nie widział i odchodzą. Skoro ja po swoim sprzątam to wymagam tego też od innych. A spróbujcie zwrócić takiemu uwagę - nie ważne czy to gość lat 40 czy babcia lat 70. Usłyszycie taka wiązankę, że uszy więdną. Nie wspominam już o podkradaniu przez ludzi bez psów tych torebek. Przykładem niech będzie pewna pani, która ze stojaka obok kwiaciarni na rynku zabrała wszystkie. Na moje pytanie czy jej pies robi aż tyle kup, że potrzebuje CAŁEGO pliku, powiedziała, że nie ma psa… ale na pewno jej się na coś przyda. I uciekła. Baba lat 40-50. Wow. Polska!

 • ~ 2014-02-08
  14:22:02

  0 3

  noe- jak ju z sam napisałeś, ludzie nie są nauczeni sprzątać po swoich pupilach i nie zmieni tego choćby setka postawionych obok siebie koszy z torebkami. Przyjdzie 10 takich co "im się te torebki po prostu przydadzą", a trawniki będą obsarne od krawężnika do krawężnika.
  Wiązankę było mi dane usłyszęć 3 krotnie po zwróceniu uwagi, że wypadało by posprzątać, więc - moim zdaniem- najlepiej będzie jeśli w parku będzie zakaz wprowadzania zwierząt.

 • ~ 2014-02-08
  16:59:38

  3 0

  Równie dobrze można ten plac ogrodzić jakimś płotkiem i to byłoby najlepsze rozwiązanie. Nikt niepowołany by tam nie wchodził, a i dzieci byłyby w jednym miejscu. Może w ten sposób dałoby się uniknąć problemów drących się młodych matek, które zajęte plotkami nie zwracają uwagi na swoje potworki, a potem jedyne co słyszę to: "Kuba, k***a, chodź tu! Gdzie Ty łazisz!" "Nie właź do tego jeziorka" "Nie jedz tego głupi dzieciaku", etc.

 • ~ 2014-02-08
  18:02:33

  3 0

  Też jestem przeciwniczką, za przeproszeniem, obesranych trawników (niestety inaczej się tego nazwać nie da), ale jeżeli nie do parku - to gdzie z psem? Noe ma w tej kwestii całkowitą rację. Ogrodzenie było by dobrym rozwiązaniem, najlepiej gdyby jeszcze było kolorowe, bajkowe. Było by wiadomo, że to miejsce dla dzieci, a nie dla rozhukanej młodzieży (mówię o tej młodzieży, która nie szanuje niczego). Do tego monitoring i może zamykanie placu na noc? Miasto mogłoby też w jakiś sposób wpłynąć na mieszkańców, żeby dbali o jakby nie patrzeć wspólne dobro. Przede wszystkim wprowadzić nakaz sprzątania po psach, poinformować o tym mieszkańców, a potem ten nakaz egzekwować: karać, karać i jeszcze raz karać. Swoją drogą byłam raz świadkiem sytuacji (choć nie w Wodzisławiu), kiedy to pan szedł z pieskiem po chodniku, piesek zatrzymał się na kupkę, po czym obaj poszli dalej, jak gdyby nigdy nic. Więc z dwojga złego wolę iść czystym chodnikiem i omijać trawniki w parku, niż mieć czysty trawnik, a chodzić slalomem po mieście ;)

 • ~nixxon 2014-02-08
  18:38:26

  0 4

  A co da wam ogrodzenie? Tylko tyle ze pies nie wejdzie i nie narobi. A wiecie kto uwielbia 'robic' do piasku ? Myslicie ze dla niego smieszny płotek to przeszkoda nie do pokonania ???

 • ~ 2014-02-08
  20:44:09

  0 5

  absurd goni absurd, polecam zaminować teren wokół placu zabaw z parametrem nacisk na cm^2. założyć, że dziecko ma wagę z przedziału x-y jeśli wejdzie ktoś poniżej/powyżej danej wagi to pierdut!! rzecz jasna wpisać w regulamin żeby nie było problemu. wyeliminujecie w ten sposób starszą młodzież czy bezpańskie psy. cała wasza dyskusja gównem zalatuje. bo co złego stanie się, że dzieciak wdepnie w gówno? oprócz tego, że właściciel czworonoga powinien posprzątać po nim, co nie zawsze się sprawdza, to są jeszcze służby "oczyszczania miasta" i od nich zacznijcie wymagać by park był parkiem - czystym niezależnie kto w nim zostawił nieporządek. chcecie by ludzie byli dla siebie przyjaźni a jednocześnie dajecie zgodę na płotki i tworzenie enklaw od małego. pozwólcie ludziom myśleć i pozwolić docenić to co mają wokół siebie a nie tylko kary, monitoringi i bóg wie co jeszcze.

 • ~maw2be 2014-02-09
  09:48:23

  4 0

  Dla mnie to jest chore że właściciele nie sprzątają po swoich psach. U nas są smycze z miejscem na woreczki. Ale to świadczy tylko o mieszkańcach. Wstyd. Należy to piętnować, miasto by mogło zacząć tego uczyć dzieci w podległych szkołach. Poza tym staż miejska bez skrupułów powinna karać mandatami tych którzy nie sprzątają.
  Co do ogrodzenia placu zabaw to chyba oczywiste. Już się przyzwyczaiłem że place zabaw są ogrodzone, to wymóg bezpieczeństwa.

 • ~ 2014-02-09
  12:01:59

  2 0

  oddać im (SM i Policji) trzeba, że zdarza im się sprawdzać - sam byłem kontrolowany już ze 3 razy (raz nawet z rozpędu wypisali mi już mandat) - gdzie we wszystkich 3 razach zaskoczyłem ich wyciągając torebkę ;) Szkoda tylko, że biorą na cel tą niewłaściwą grupę wiekową tj. do lat 30. Bo pytając znajomych czy sąsiadów - nikomu nie zdarzyło się być skontrolowanym.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.