zamknij

Wiadomości

Wodzisław: podróżni doczekali się biletomatu na dworcu kolejowym

2017-10-26, Autor: mk

Koniec ze staniem w długich kolejkach po bilet u konduktora. Właśnie trwa montaż biletomatu w poczekali dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim.

Problem braku kasy biletowej czy chociaż biletomatu podróżni w Wodzisławiu Śląskim zgłaszali już w ubiegłym roku. - Frekwencja w pociągach ciągle rośnie. Do osobówki w Wodzisławiu potrafi wsiąść nawet 50 osób. Często stoi się w kolejce aż do Rybnika, a po drodze dosiadają się kolejni pasażerowie. Często są problemy z wydaniem reszty, a pasażerowie zamiast siedzieć wygodnie, stoją w kolejce po bilet – zwracał uwagę mieszkaniec, Artur Klimek.

Reklama

>>czytaj więcej: Mieszkańcy Wodzisławia coraz chętniej dojeżdżają pociągiem. Po bilet w długich kolejkach

Biletomat właśnie się pojawił. Urządzenie montowane jest w poczekali dworca kolejowego. Można będzie w nim zakupić bilety Kolei Śląskich, a za przejazd zapłacić gotówką lub kartą.

>>czytaj również: Centrum przesiadkowe i rewitalizacja dworca kolejowego. Inwestycja wchodzi w fazę realizacji

Warto dodać, że bilety przewoźnika można też kupić drogą elektroniczną poprzez stronę e-KŚ internetowy system sprzedaży biletów Kolei Śląskich.

Podróżujecie pociągiem z Wodzisławia? Cieszy Was montaż biletomatu? Komentujcie!

Oceń publikację: + 1 + 43 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~wodzislawianin1 2017-10-26 13:50:21

  NARESZCIE!!! Brawo dla miasta. Teraz proszę o montaż świetlnych tablic informacyjnych dla podróżnych z systemu PKP PLK. Wyświetlacze powinny czym prędzej pojawić się na peronach, a później w wyremontowanym budynku. Naciskać na to PKP PLK i także na mijankę w Czyżowicach!

  15 0
 • ~wodzislawianin1 2017-10-26 14:05:32

  O tablice świetlne z informacją dla podróżnych trzeba się starać i słać pisma do PKP PLK i dzwonić do nich. Co rok robią przetargi jak zapowiadane tutaj: https://radioplus.com.pl/radom/tablice-na-radomskim-dworcu-coraz-pozniej-21887

  Obecnie z Wodzisławia jeździ już 22 pociągów osobowych na dobę, a niebawem dojdą następne. Tablice są koniecznością. Miasto niech naciska na PKP PLK w tej i innych sprawach - mijanka, podwyższenie prędkości, oddanie i remont kolejnych torów w stacji Wodzisław. A Pan Szymczak to do PLK powinien się udać na pilne rozmowy, tyle spraw jest do załatwienia.

  12 0
 • ~mwh 2017-10-26 14:37:42

  @wodzislawianin1 dopisz panu Szymczakowi i Kiecy nowe zadania - przystanek Wodzisław Śląski - Centrum, niwelację łuków, poprawę prędkości i przepustowości.

  Listę do rozmów z PKP PLK ma więc długą:
  1) mijanka w Czyżowicach
  2) drugi tor do Turzyczki
  3) podwyższenie kiepskiej prędkości z 60 do 80 i z 80 do 100 km/h
  4) remont kolejnych torów towarowo-postojowych na stacji w Wodzisławiu
  5) niwelację łuków i przebudowę linii do 130 km/h bo za 5 lat PKP Intercity nie będzie chciało jeździć linią z prędkością 60 czy 80 km/h
  6) przystanek Wodzisław Śląski Centrum

  15 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy zrobisz zakupy na Jarmarku Świątecznym? :
Oddanych głosów: 323