zamknij

Wiadomości

Wodzisław: prace przy dworcu kolejowym zbliżają się do końca

2019-04-24, Autor: ig

I choć zakończenie prac planowane jest na połowę maja, już dziś podróżni korzystają z nowopowstałego parkingu. Oko mieszkańców cieszy wyremontowana elewacja oraz przeszklony szyb windowy. Zgodnie z projektem na budynku pojawiła się już także pierwsza zieleń.

Reklama

Prace przy remoncie wodzisławskiego dworca kolejowego wchodzą już w końcowy etap. Ostatnie szlify czekają jeszcze dolny parking znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca. Postawiono już wiatę na rowery. W najbliższym czasie ustawione zostaną stojaki oraz system parkingowy (szlabany). Powstają nowe miejsca postojowe (Taxi i Kiss&Ride).

Trwa również budowa ciągów pieszo-rowerowych w obrębie Centrum Przesiadkowego. W najbliższym czasie możemy spodziewać się zamontowania urządzeń bezpieczeństwa ruchu tj. nowego oznakowania, a także barier ochronnych. W trakcie realizacji są także prace przygotowawcze pod wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej i jezdni manewrowych w obrębie dworca.

Początkowo umowny termin zakończenia inwestycji przez wykonawcę ustalony został na 30 kwietnia. Termin ten uległ jednak zmianie ze względu na wynikłe na etapie realizacji prace dodatkowe i zmiany projektowe. Ostatecznie zakończenie inwestycji ma nastąpić 17 maja. Roboty realizuje firma AWT REKULTIVACE A.S. z siedzibą w czeskim Havířovie.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Piotrek 2019-04-24 11:03:49

  Nie nazywajmy tego centrum przesiadkowym, tylko po imieniu- kolejny parkingiem. Poza tym, do czego się przesiadać? Komunikacja miejska nie jest skorelowana z rozkładem pociągów, zwykle trzeba czekać 30-40 minut na autobus, od przyjazdu pociąg. W 30 minut można dojść piechotą w dowolny zakątek Wodzisławia. Najkrócej czeka się na autobusy MZK wywożące ludzi z Wodzisławia.
  Na marginesie, co z przystankiem Jana Pawła II? Oba są zlikwidowane i od ponad roku stoi rozkład i krzywa ławka, ludzie mokną, marzną, a zatoka autobusowa jest zamieniona na... parking.

  17 5
 • ~Wilchwer 2019-04-24 12:38:15

  Budynek sam w sobie ok, ale co z sąsiednimi budynkami, barakami, nawet nie wiem co tam jest. Czy to zostanie wyburzone?Wjeżdzając do Wodzisławia sam dworzec przysłaniają brzydkie obdrapane kamienice.

  12 1
 • ~ 2019-04-24 17:05:12

  Loża malkontentów już na posterunku. Co tam pięknie odrestaurowany dworzec, wyremontowane tory, wyremontowane perony, nowe parkingi jak jest sto metrów dalej krzywa ławka. No i jeszcze trzeba czekać na autobus, a obok baraki PKP. Wszystko do d....

  8 11
 • ~Piotrek 2019-04-24 18:54:01

  @vladislav ok, budynek dworca wyszedł fajnie, ale głupio byłoby nie widzieć, że prezydent zlikwidował dworzec autobusowy i postawił w jego miejsce centrum handlowe, a rolę dworca pełni chodnik i kilka wiat, a autobusy mają postoje gdzie popadnie bo nie ma dla nich nigdzie miejsca. Głupio byłoby też nie widzieć, że jak była szansa na prawdziwe centrum przesiadkowe przy dworcu PKP to prezydent wolał przeforsować obłożenie Jana Pawła samymi parkingami. Cóż, przystanek Jana Pawła miał być zlikwidowany, po jednej stronie jest zlikwidowany, po drugiej stronie został przesunięty, wiata przystankowa została zlikwidowana, a zatoka zaadaptowana pod parking. Gdzie tu logika? Przykro mi, centrum przesiadkowe to niewypał. Jedyny plus, że odremontowano dworzec kolejowy.

  11 3
 • ~Piotrek 2019-04-24 18:57:45

  Nie jestem hura optymistą przy każdym pomyśle Miecia, wydaliśmy 19 milionów na komunikację miejską, która miała być zsynchronizowana z rozkładem kolejowym. Nie jest. 19 milion też nie ma. Za to po mieście bujają się NOWE autobusy, które aż proszą się o zbadanie głośności wewnątrz. Ostatnio jak nimi jechałem, to nie słyszałem nawet własnych myśli. Ale przecież SĄ NOWE!

  12 2
 • ~Mieszkaniec 33 2019-04-25 22:55:56

  vladislaw vel honoratka? Czy ty nie widzisz rudery 4 metry od budynku dworca? Twoim zdaniem ta rudera obok dodaje blasku nowemu budynkowi? Weź popatrz na trzeźwo, a nie oczami prezydenta.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w wyborach 10 maja?
Oddanych głosów: 2227