zamknij

Wiadomości

Wodzisław: referendum to już sprawa polityczna. PiS wkracza do akcji

2013-06-05, Autor: I.Grela
Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie poparło referenda w Wodzisławiu.

Reklama

Rybnicki PiS udzielił poparcia inicjatywie mieszkańców zmierzającej do odwołania prezydenta Wodzisławia i tutejszej Rady Miejskiej. Zachęca też do wzięcia udziału w referendum  i wyrażenia swojej opinii na temat władz miasta.

 

Taka decyzja, sygnowana podpisem prezesa rybnickiego okręgu PiS Bolesława Piechy, nie jest zaskoczeniem. Nie od dziś wiadomo, że w gronie referendystów jest wielu zwolenników Prawa i Sprawiedliwości a także ludzie związani z Gazetą Polską.

 

Czy referendum w Wodzisławiu to sprawa polityczna?

Partii PiS-u udało się już odwołać prezydenta w Elblągu. Do tego samego dążą warszawskie struktury. Z kolei w organizację wodzisławskiego referendum zaangażował się także poseł PiS-u Grzegorz Matusiak pochodzący z Jastrzębia. – Mieszkańcy przyszli do mnie z prośbą o pomoc. Prawo i Sprawiedliwość jest przeciwko likwidacji szkół. Wobec drugiej już próby likwidacji szkół w Wodzisławiu nie mogłem pozostać obojętny – tłumaczy poseł, odnosząc się do decyzji władz miasta o rozpoczęciu wygaszania naboru do Szkoły Podstawowej nr 28.

 

 

Taka argumentacja może budzić wątpliwości w świetle publikacji zdjęcia, na którym poseł Grzegorz Matusiak wraz z jednym z głównych inicjatorów referendum oraz radnym Ryszardem Zalewskim prezentują się na tle zakładu fotograficznego rodziny prezydenta Wodzisławia Mieczysława Kiecy. Tym bardziej, że zostało ono opublikowane na profilu FB posła Matusiaka, tuż po zebraniu wystarczającej ilości głosów pod wnioskiem o referendum.

 

Poseł jednak odżegnuje się od takiej interpretacji. – Zdjęcie zostało zrobione w jednej z najpiękniejszych uliczek Wodzisławia prowadzących do urzędu miasta. Każdy może tam zrobić sobie zdjęcie – tłumaczy.

 

Nieudana próba likwidacji Straży Miejskiej jest mimo wszystko dla niego dobrą prognozą przed 9 czerwca. – Referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej pokazało, że niewiele brakuje, by odwołać prezydenta. Tym bardziej, że było ono organizowane w długi weekend i podczas Dni Wodzisławia – argumentuje Grzegorz Matusiak.

 

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (26):
 • ~wbasia1 2013-06-05 11:47:05

  Powstańców ładniejsza !!!

  7 0
 • ~ 2013-06-05 12:23:38

  widzę, że trzeba się wesprzeć elektoratem PiS by spróbować obalić kiecę i radę. Rybnicki PiS jest tak doskonały, że nie dba w ogóle o swoją stronę internetową http://www.pis-rybnik.com.pl/ wynika z niej, że prezesem jest niejaki janik :-D nic tylko pogratulować poparcia przez ugrupowanie, które nie potrafi zadbać o własne sprawy. Matusiakowi polecam rozpędzić się mocno i przywalić głową w mur na opamiętanie bo najwyraźniej nie zna sytuacji w wodzisławskiej oświacie. poparcia udzielić to i owszem każdy głupi, do tego populista udzielić może, ale do rozwiązania problemu już nie chce się zaangażować. dlatego właśnie polecam bliskie spotkanie z murem :-) może matusiak jest typem pokoju siedlaczka, który olał mieszkańców gminy pod raciborzem, w sprawie szkoły społecznej. jak widać nie ma znaczenia czy popierający jest z pis czy po bo metoda działania ta sama. póki nic nie trzeba robić to poprę każdą inicjatywę :-D o gustach się co prawda nie dyskutuje, ale jeśli najpiękniejszą uliczką jest konstancji to ja jestem kretynem, bo zawsze kubsza wydawała mi się najbardziej reprezentatywną. pech tylko, że fotokieca nie mieści się na kubsza. poza tym zdjęcie na tle prywatnej kamienicy jak jest możliwe do zrobienia tak w kontekście politycznym jest przynajmniej chamskie - tak panie pośle matusiak, dla mnie jest pan chamem i ignorantem i nikim więcej. zrozumiałbym zdjęcie na tle obiektu "miejskiego" jako pierwszoplanowego (fontanna, muzeum, park, muszla) ale prywatnej kamienicy.

  24 0
 • ~ 2013-06-05 13:12:07

  To oczywista oczywistosc, ze cala ta zadyma z referendum jest inspirowana przez PiS. Oni nie maja nic do stracenia a wiele do zyskania stad ten niczym nie ograniczony potok demagogii bo coz za finansowe konsekwencje ich czekaja? Zadne - za wszystko zaplaci i tak rzad skladajacy sie z PO a schodzac nizej to my za to zaplacimy - strategia dzialania pelna hipokryzji. PiS dzieli nasze spoleczenstwo jak zadna inna partia w historii PL - nie dajmy sie oglupic bo konsekwencje beda fatalne w naszym Wodzislawiu i naszym kraju. Pytanie jest tylko jedno : czy lepiej jest zbojkotowac referendum czy lepiej jest isc i glosowac za utrzymaniem obecnego stanu?

  22 0
 • ~ 2013-06-05 13:18:15

  zbojkotować albo żeby było zabawniej urządzić happening ;-)

  9 0
 • ~kaliope 2013-06-05 14:43:48

  Zdjęcia publikowane przez Matusiaka oraz jego zachowanie najlepiej pokazują jakim naprawdę jest człowiekiem. Ludzie, którzy oddali na niego swój głos raczej powinni się wstydzić.

  22 0
 • ~adamo 2013-06-05 18:21:14

  No co darmowa reklama zakładu fotograficznego Foto Kieca :)

  0 0
 • ~adamo 2013-06-05 18:22:42

  No co darmowa reklama zakładu fotograficznego

  1 0
 • ~ 2013-06-05 19:39:17

  @adamo czy poseł powinien reklamować prywatny biznes? bo mnie się wydaje, że nie. może poseł bierze w łapę i potem musi reklamować? ;-)

  2 0
 • ~adamo 2013-06-05 20:22:36

  Nie no poseł czy inny senator nie powinien brać udziału w reklamie, a tym bardziej brać w łapę, ale tak z przymrużeniem oka darmowa reklama jest :D

  0 2
 • ~Podziekowanie 2013-06-05 20:54:00

  W referendum za likwidacją straży miejskiej wzięło udział prawie 7 tyś
  mieszkańców. To bardzo dużo! SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i zapraszamy na
  referendum za odwołaniem prezydenta i Rady. Brakuje tylko 900 głosów aby
  referendum było ważne! Wodzisławianie – Czas na zmiany! Referendum za
  odwołaniem prezydenta Kiecy i Rady Miasta już w niedzielę 9 czerwca.
  Głosujemy 9 czerwca w stałych lokalach wyborczych. Głosujemy 2 razy TAK
  za odwołaniem prezydenta i Rady. Głosujemy, żeby uratować Wodzisław
  Śląski. Przyszłość Wodzisławia Śląskiego zależy także od Ciebie!
  Przyjdź na Referendum i oddaj swój głos!!!

  Grupa Mieszkańców Miasta Wodzisław Śląski, Inicjatorzy Referendum

  1 20
 • ~GruBas 2013-06-05 21:05:30

  A czy baner nawołujący do Referendum nie wychodzi z okna, gdzie biuro ma Radny Ganita ? to PJN POpiera referendum ?
  To chyba w oknie biura Ganity wisi baner !

  3 0
 • ~pudzian28 2013-06-05 21:09:38

  a ja się pytam kto zapłaci za referendum o odwołaniu SM? kto my a kto inny...., powiem więcej niech płaci ze swojej kieszeni pan Zalewski jak ma tak wspaniałe pomysły. A co do ~Podziękowanie~ chłopie capisz pis-em na odległoś i czytaj NW i artykuł ze zrozumieniem musi być 7900głosów , a nie 900 za odwołaniem Kiecy i RM..... pozdrowienia dla durni i gamoni

  4 0
 • ~adamo 2013-06-05 21:18:31

  ~pudzian28 żeś mnie zdenerwował. A niech płaci kto chce. Wolę aby kasa z moich podatków poszła na referendum niż na pensje dla strażników miejskich.

  0 4
 • ~pudzian28 2013-06-05 21:25:19

  do ~adamo słuchaj jak źle zaparkujesz jak palisz śmieci to do kogo masz mieć pretensje że SM wystawiła ci mandat? no do kogo.....? sam do siebie miej. A najlepiej by odwołano SM Policję Policje drogową i niech się dzieje co chce......

  2 0
 • ~adamo 2013-06-05 21:37:09

  śmieci nie palę, parkuję w dozwolonych miejscach. A od wystawiania mandatów i pilnowania porządku jest policja. Popatrz na Zory, Szczyrk, Pszów tam nie ma strażników i jakoś jest porządek.

  2 0
 • ~ 2013-06-05 21:49:31

  "Podziekowanie" ?! To juz nawet brak odwagi cywilnej zwolennikom tej PiSowskiej zadymy by wystepowac pod wlasnym imieniem i nazwiskiem? I incognito wypada tylko nawolywac? Nie dziwie sie i nie jestem zaskoczony. Tego wlasnie sie spodziewalem po zwolennikach referendum. Dzialania zakulisowe, podjudzanie, budowania swojego elektoratu na ludzkiej frustracji i bezradnosci wobec ciezkich czasow dla wszystkich. To bylo zawsze skuteczne w historii wiec czemu nie sprobowac kolejny raz wybic sie na kryzysie?

  8 0
 • ~adamo 2013-06-05 22:27:26

  ~Podziekowanie rzeczywiście to jest bardzo dużo głosów. Z czego zdecydowana większość była za odwołaniem SM, szkoda, że się nie udało, ale nie o tym chciałem pisać. Szkoda, że radni i prezydent nie posłuchają tych ludzi i nie zrobią porządku ze strażą miejską. Nie chcę być złym prorokiem, ale w drugim referendum też nie będzie większości. Wodzisławianie nie chcą wziąć spraw w swoje ręce.

  0 3
 • ~ 2013-06-05 22:41:31

  @podziekowanie rzeczywiście nie potrzeba wielu głosów więcej tylko konsekwencją tych głosów będzie strata ok.20 mln w ramach funduszy unijnych w ramach ZIT - jeśli urata 10-15 mln (dane celowo zaniżone) jest dla ciebie ratunkiem dla wodzisławia to bardzo jestem ciekaw jak wytłumaczycie to mieszkańcom? naprawdę myślicie, że zwolennikom prezydenta puszczą nerwy i pójdą zagłosować zwiększając frekwencję? paradoksalnie mogą sobie zrobić flashmoba polegającego na tym, że na bieżąco będą mieć dane z lokali wyborczych co do frekwencji, bo kto siedzi w komisjach jak nie osoby wstawione przez urząd? jeśli frekwencja przekroczy próg to przeciwnicy referendum, których raczej jest większość, zaczynają flashmoba :-D przemyślcie sobie zatem strategię pójścia na głosowanie ;-)

  7 0
 • ~ 2013-06-05 23:01:26

  @adamo naprawdę myślisz, że robienie z siebie idioty poprzez pozowanie do zdjęcia na tle zakładu powiązanego w jakiś tam sposób z obecnym prezydentem jest reklamą? jak widać idotów chodzących po tym mieście nie brakuje. poza tym nie zmienia to faktu, że ani poseł ani inna osoba politycznie zaangażowana nie powinna bawić się w taką reklamę. przykład masz minister Muchy, która też można by rzec chciała zareklamować koncert madonny. problem w tym, że nik był innego zdania. matusiak niech zostanie na tej hali z tymi owcami bo widać, że tylko beeeeczeć potrafi. w żaden sposób nie zaangażował się w problem oświaty a teraz głupa rżnie kolejnym pseudo poparciem. jestem bardzo ciekaw co napiszesz na taki scenariusz: prezydent i rada zostają proponując jednocześnie w myśl twoich słów "Szkoda, że radni i prezydent nie posłuchają tych ludzi" i zaproponują tym ludziom realizację ich 7 punktu wyborczego, który zaprezentowali czyli oświaty w oparciu o dialog społeczny. dialog, którego w żaden sposób nie podjęli z osobami/instytucjami które zapytały ich o bezprawne powieszenie plakatów w IILO czy ten bardzo ciekawy zestaw pytań http://strefango.pl/wodzis%C5%82aw-%C5%9Bl/504-referendum-w%C4%85tpliwo%C5%9Bci-bez-odpowiedzi

  3 0
 • ~adamo 2013-06-05 23:30:48

  Powiem krótko, JESTEM TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA ODWOŁANIEM SM. A czy miastem rządzi ten czy tamten to mi lata. Dla mnie ważne aby w SWD powstawały nowe miejsca pracy, oraz żeby Wodzisław się rozwijał. Skoro jesteś takim obrońcą pana prezydenta, to wymień mi trzy duże zakłady pracy, które zatrudniają po 150 osób a powstały za jego urzędowania. ciągle tylko obietnice, zero konkretów.
  Co do oświaty. Prawdą jest, że trzeba rozmawiać, a puste szkoły likwidować. Jestem osobą niepełnosprawną, powiedz mi czemu twój prezydent w swoim urzędzie nie zatrudnia takowych. Czemu jest zamknięty na takie osoby.Obecnie pracuję w SJZ a chciałbym w SWD, niech Kieca mi to umożliwi, a nie obiecuje.

  0 1
 • ~ 2013-06-05 23:57:59

  obrońcą prezydenta jestem od kiedy? twierdzę wręcz coś odwrotnego, a zaczęło się od komunikacji 1 stycznia, której to miasto nie chciało uruchomić bo tak wyszło z badań czy jak wolisz audytu, zaleceń firmy, która to wykonywała na zlecenie urzędu :-D w wielkim szoku jestem, że nie wybrano wykonawcy na filiżanki z logiem (200szt). nie znam tylko przyczyny. cena nie ta? akuratnie wiem, że miasto posiada takowe, może inny typ, ale ciekawi mnie ile kosztowały :-D trzeba będzie pogrzebać to wtedy wyjdzie czy to cena była nie halo czy może fakt złożenia zapytania jaki cel przyświecał filiżankom "wodzisław południowa brama polski" w ramach akcji "postaw na rodzinę". osobiście nie widzę żadnego. powiedz mi dlaczego chcesz 3 zakłady pracy, które koniecznie powstały. może powinny się też liczyć te, które się jednak rozbudowały i zwiększyły zatrudnienie? poza tym dlaczego 150 osób a nie 10 czy 20 w 10-15 firmach? nie mam takich danych, ale twoje rozumowanie mnie dziwi. w dobie nowoczesnych technologii liczba nie zatrudnia się już mnóstwa osób. nie wiem jaki poziom jest twojej niepełnosprawności i jak regulują to przepisy. całkiem niedawno był/może jest nabór na stanowiska związane z ustawą śmieciową. czujesz się na siłach to próbuj, ja twoich kwalifikacji nie znam.

  1 0
 • ~ 2013-06-06 00:14:17

  co do oświaty to jestem święcie przekonany, że referendyści omówią współpracy w przypadku przegranej i "gestu" UM by przeprowadzili konsultacje społeczne :-D

  1 0
 • ~adamo 2013-06-06 14:08:47

  do ~mhl999 mam pytanie piszesz, że miasto straci dotacje z ZIT, czy te dotacje są imienne? Jeżeli zostały przyznane, to wydaje mi się, że ewentualny komisarz może je wykorzystać. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. :-D

  0 4
 • ~dariusz_langrzyk 2013-06-06 14:15:30

  Proszę państwa patrząc na zdjęcie poniżej w artykule gdzie ręce skierowane są na zakład fotograficzny rodziny pana prezydenta oraz jego ciekawy podpis -pogoniłem1-który jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu iż to nie o dobro miasta tu walczy się lecz o partię przewodzącą . Przecież to widać gołym okiem o co tutaj chodzi moi drodzy ,plan niby ratowania miasta jest tylko przykrywką do objęcia władzy przez PIS jak i przysłowiowego stołka prezydenta . Jestem ciekaw co też nowa władza jest w stanie pokazać ? pewnie pozyska nowe fundusze z unii ? albo też zaciągnie nowe kredyty a w najgorszym przypadku z puli partyjnej będzie ratować miasto ?. Nie wydaje mi się iż już jest przygotowany super program który w cztery lata ma postawić wszystko na nogi ,to wymaga lat pracy i doświadczenia.Gdyby tak wziąść i pomyśleć na spokojnie to w naszym przez ostatnie lata prezydentur wybudowano muszlę koncertową w parku , a za prezydentury pana Kiecy mamy obwodnice mały rynek i td . a tu walka polityczna na temat szkoły podstawowej i dróg które jak widać są robione .a to ze wszystkich na raz nie da się zrobić to chyba i dziecko wie, reasumując to wszystko nie widzę potrzeby głosowania w referendum które jest nie inaczej ale walką polityczną .

  2 0
 • ~ 2013-06-06 14:37:17

  @adamo powiedz mi kto będzie negocjował środki w subregionie skoro nie będzie na nich przedstawiciela w postaci prezydenta w tym przypadku kiecy. komisarz przyjedzie? jak myślisz co wynegocjuje jako "nowy"? przyjmie postawę roszczeniową? albo rzuci na pożarcie jakiegoś pracownika do negocjacji? nic nie zostało przyznane, po prostu będzie skarbonka z pieniędzmi, którymi trzeba się będzie w subregionie podzielić. skoro sytuacja w wodzisławiu będzie jaka będzie, w przypadku pozytywnego referendum to kto sięgnie do skarbonki w imieniu wodzisławia? wiadomo, że każdy chce jak najwięcej dla siebie, wodzisław nie będzie się liczył w tej rozgrywce. od biedy dostanie jakieś ochłapy na jeden mało znaczący projekt.

  0 2
 • ~Maja 2013-06-06 14:58:37

  Ciekawe w którym lumpeksie poseł Matusiak znalazł te gustowne ubranko pastucha w którym sie lansuje na facebooku ? Jak to mówia czlowiek sie moze wyprowadzic ze wsi ale wiocha z niego nigdy nie wyjdzie.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 674