zamknij

Wiadomości

Wodzisław Śl.: uczniowie mają lekcje w plenerze – brud w SP 3

2018-09-05, Autor: Tomasz Raudner

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu Śląskim alarmują, że ich dzieci mają lekcje w plenerze. Powodem jest brud w szkole po remoncie.

Jak informują portal tuWodzisław.pl rodzice, pierwsze klasy miały dziś normalnie zajęcia, ale od jutra do piątku mają mieć zajęcia poza szkołą.

Reklama

- Pozostałe klasy od dziś miały lekcje z wychowawcami poza szkołą. Z tego co wiem, to większość klas poszła na Trzy Wzgórza – mówi jeden z rodziców (nazwisko do wiadomości redakcji). Rodzice mówią, że w piątek mają się dowiedzieć, czy szkoła będzie się nadawała do prowadzenia lekcji od poniedziałku, czy nie.

Szkoła Podstawowa nr 3 przechodzi gruntowną modernizację . Rodzice zdawali sobie sprawę, że prace będą prowadzone jeszcze podczas roku szkolnego. Nie spodziewali się jednak, że zakłóci to naukę. - W zeszłym tygodniu prezydent Kieca wizytował szkołę i miał zdecydować, czy rozpoczynać w niej normalnie rok szkolny – mówi nam poddenerwowana matka.

Nauka rozpoczęła się, w poniedziałek pierwszoklasiści dostali tyty. We wtorek przyszli normalnie na lekcje. Okazało się jednak, że w szkole jest brudno. - Jest pełno brudu rozwalającego się po szkole. Inne mamy mówiły, że kable wiszą i że jest pełno kurzu – mówi rodzic.

Wczoraj z kontrolą w szkole pojawili się inspektorzy sanepidu. - Nie było tak źle, jak to opisują czytelnicy – mówi Barbara Orzechowska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim.

Była to druga wizyta pracowników stacji. Pierwszą wizytację przeprowadzili tydzień wcześniej. Wówczas w szkole trwały jeszcze intensywne prace i nie było sensu sprawdzania stopnia gotowości placówki do rozpoczęcia zajęć. Dyrektor sanepidu mówi, że szkoła, poza basenem i salą gimnastyczną, w których prace zaplanowane są jeszcze na kilka tygodni, miała być gotowa na pierwszy dzwonek. Dlatego wczoraj inspektorzy przyszli sprawdzić stan faktyczny. - Nie stwierdziliśmy żadnego zagrożenia, dlatego nie wydawaliśmy żadnej decyzji. Natomiast wydaliśmy zalecenia, że szkołę należy wysprzątać. Dotyczy to przede wszystkim korytarzy. Było tam siwo po remoncie. Klasy były czyste – dodaje szefowa sanepidu.

Barbara Orzechowska w rozmowie z prezydentem Mieczysławem Kiecą dowiedziała się, że firma remontująca sprowadza maszyny czyszczące. Biorąc pod uwagę wielkość przestrzeni do uprzątnięcia sprzątaczki szkolne nie poradziłyby sobie w miarę szybko z robotą.

Dyrektor szkoły Włodzimierz Sidorow potwierdza, że dziś uczniowie w ramach zajęć poszli z wychowawcami do Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy Wzgórza. Te z dzieci, które czekały na rodziców, miały potem zapewnioną opiekę w świetlicy. Jutro w ramach lekcji uczniowie pójdą do WCK na film. - Jutro też podejmę decyzję, czy szkoła będzie należycie wysprzątana i dzieci będą mogły mieć zajęcia od piątku – mówi dyrektor SP 3.

Tłumaczy, że szkołę miała wysprzątać firma prowadząca termomodernizację. - Nie do końca wywiązała się ze swoich obowiązków. Dopiero po interwencji prezydenta Kiecy sprowadziła maszynę czyszczącą – mówi Włodzimierz Sidorow.

Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem istniało ryzyko, że firma nie uprzątnie placówki. Dlatego dyrektor poprosił szefów innych szkół w Wodzisławiu, aby wysłali do pomocy sprzątaczki. Wspólnymi siłami udało się doprowadzić szkołę do ładu przed 3 września. - Ale wiadomo jak to jest przy remoncie. Pył trzeba zmywać kilka razy – mówi Włodzimierz Sidorow. Wczoraj uczniowie mieli zajęcia w klasach, które są czyste. Było jednak wiadomo, że sprzątanie jest konieczne. A ponieważ prace miały objąć przede wszystkim szkolne korytarze dyrektor zdecydował, aby lekcje odbyły się w plenerze. Dni bez zajęć w klasach uczniowie nie będą odrabiać, bo to nie są dni wolne od zajęć. Włodzimierz Sidorow wyjaśnia, że zajęcia są prowadzone w innej formie.

Co sądzicie w całej sprawie? Czy firma prowadząca prace nie wywiązała się z obowiązków? A może zawiódł nadzór nad prowadzeniem remontów?

Oceń publikację: + 1 + 31 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2018-09-05 21:14:48

  Jaki stan szkoły taki stan miasta ... skoro rezydent zaakceptował syf to zapewne stwierdził, że nie odbiega znacząco od syfu w mieście ... więc nie kumam rozgoryczenia rodziców dzieci.

  11 15
 • ~Malgorzata Zalewska 2018-09-05 22:08:36

  Zastanawiam się nad jednym że jest tyle negatywnych głosów rodziców o tym że na czas dzieci się nie mogą normalnie uczyć i winę wszędzie widzą ,ale dlaczego sami się nie zorganizowali jako rodzice i nie pomogą w posprzątaniu . Pamiętam jak kiedyś po wybudowaniu szkoły nr. 28 rodzice przychodzili aby pomóc posprzątać i na pewno to miało wpływ na to że na czas dzieci mogły normalnie się uczyć. Po drugie dzieciom nie zaszkodzą spacery gdy jest taka piękna pogoda to dobrze wpłynie na ich zdrowie i myślę że dzieci z takiej sytuacji się bardzo cieszą bo mają jeszcze luz .

  26 11
 • ~Mieszkaniec 33 2018-09-08 10:05:48

  Tak jest, zawsze się paryaczy usprawiedliwia, nic się nie stało. Tak samo jak inwestycje miasto chce milionowe, a podstawowego porządku w mieście nie jest w stanie utrzymać. Niedaleko tej szkoły są miejsca jak by czas zatrzymał się tam 40 lat temu. I też nic się nie stało, zawsze wytłumaczenia. Chodniki że nogi polamać idzie, drogi dziura na dziurze, ale pod Urzędem miejskim co parę lat nowy asfalt. Nad drobnymi, ale ważnymi sprawami Prezydent się nie pochyla, jego interesują miliony, a syf na ulicach wcale. Dość tej jego sitwy, nic nie usprawiedliwia gospodarza miasta, dla którego bycie prezydentem to dobrze płatną fucha.

  1 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy drogi w powiecie wodzisławskim są dobrze odśnieżone?
Oddanych głosów: 190