zamknij

Wiadomości

Wodzisław. Uczniom przeszkadza zapach w szkole. Mają rację?

2019-11-07, Autor: Jakub Prokop

W ostatnich tygodniach otrzymaliśmy kilka sygnałów od naszych czytelników, że w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wodzisławiu Śląskim stale utrzymuje się nieprzyjemny zapach. Zdaniem dyrektorki placówki te opinie są przesadzone.

Reklama

Na specyficzny zapach w szkole przy ulicy Wałowej zwrócili nam uwagę uczniowie, jak i rodzice.

"Po kilkugodzinnym pobycie w szkole, ubrania córki przesiąknięte są stęchlizną, nadają się do prania".

"Nieprzyjemny zapach wyczuwam nawet czekając na dziecko przed drzwiami szkoły. To chyba nie jest normalne?" - to głosy, które do nas dotarły.

Rzeczywiście, gdy wchodzi się w szkolne mury SP nr 1, wyczuwalny jest specyficzny zapach. Zdaniem dyrektorki placówki Justyna Orszulak, opinie jakoby był on uciążliwy, są przesadzone.

– W szkołach spędzam czas od 35 lat: najpierw jako uczennica, później jako nauczyciel, a teraz jako dyrektor i wiem, że każda szkoła ma jakiś swój specyficzny zapach. Ale nie wydaje mi się, żeby był to zapach szczególnie przykry czy intensywny. Także nikt z rodziców nic takiego mi nie zgłaszał

– komentuje dyrektor szkoły.

Szkołę wybudowano w latach 70-tych, a w latach 80-tych dobudowano aulę i łącznik. Natomiast w ostatnich latach budynek przeszedł termomodernizację, a także wymianę instalacji elektrycznej.

– Wymiana wiązała się z generalnym remontem i odmalowaniem wszystkich korytarzy. Mamy posadzki, a nie stare linoleum; nowe panele i wykładziny. Parkiety w sali gimnastycznej i auli również są wymienione. Jak w każdy budynku – a szczególnie w budynku użytkowanym przez setki osób – są też bieżące remonty

– dodaje dyrektor.

Ponadto uczniowie w salach i na korytarzach mają możliwość segregowania śmieci. Dyrekcja robi więc wszystko, by zachować jak najwyższy poziom higieny.

A co Wy sądzicie na ten temat? Byliście kiedyś w tej szkole? Zgadzacie się z opiniami niezadowolonych uczniów i rodziców, czy przychylacie się do zdania dyrektorki szkoły?

Oceń publikację: + 1 + 36 - 1 - 35

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Magdalena Marulska 2019-11-07 12:36:03

  Czyli nic się nie zmienilo

  17 5
 • ~Maria Mika 2019-11-07 12:52:07

  W tej szkole jest już nieprzyjemny zapach od kilkunastu lat kiedy mój syn chodził do gimnazjum zawsze tak było nawet to można poczuć kiedy są wybory bo tam mieści się lokal wyborczy

  16 6
 • ~Sabina Zakrzewska 2019-11-07 13:21:38

  Moja corka chodzi tam tylko na zajęcia dodatkowe, zaprowadzam ja i wychodzę, spędzam tam raptem 5-10min, smierdzę stechlizna, włosy nawet na drugi dzień śmierdzą,jeśli nic z tym dyrekcja nie zdobi, nie poślę corki do tej szkoły. Dyrekcjo-Nie mówcie że tego nie czuć?

  14 9
 • ~Rychu 2019-11-07 14:52:20

  "w ostatnich latach budynek przeszedł termomodernizację" - pewnie ściany były nawilgnięte, przykryli to styropianem i teraz się grzyby hodują. Patrząc na pierwsze zdjęcie z lewej strony widać kółka na elewacji, to sugeruje błędy w wykonaniu termoizolacji. Narobili mostków termicznych i teraz są tego efekty.

  13 6
 • ~Magda Bąbel 2019-11-07 17:12:04

  Taka sama sytuacja jest w Szkole Podstawowej nr10. Może to problem chemii używanej do dezynfekcji podłóg?

  14 6
 • ~may 2019-11-07 17:48:29

  @Rychu: szczerze? Nie sądzę aby to był problem. Byłem ostatnio w mieście na wyborach (mój okręg jest w tej szkole) i wewnątrz śmierdziało dokładnie tam samo jak za czasów gdy tam chodziłem - jeszcze sporo lat przed remontem i termomodernizacją. Każda szkoła ma swój specyficzny zapach - to fakt, a tam po prostu zawsze tak śmierdziało...

  14 5
 • ~Stanisław Donata Maliński 2019-11-07 19:45:44

  Zarówno nasze dzieci jak i teraz wnuki miały i mają ubrania i włosy przesiąknięte tym dziwnym zapachem.

  14 5
 • ~Maja 2019-11-07 21:16:00

  Ten smród to starość i zapach skiszonego potu, który przesiąkł przez ściany.

  Ta szkoła jest przepełniona i nigdy nie widziałam żeby na przerwach były otwierane wszystkie okna, a szkoła żeby była porządnie i systematycznie wietrzona.

  Taki smród się wytwarza latami i jest nie do usunięcia.
  Może gdyby dyrekcja rozumiała słowo wietrzenie i na noc zostawiała uchylone okna to z czasem trochę by się poprawiło ale tak się ciągle ten sam smród kisi w środku.

  13 5
 • ~Łukasz Gra 2019-11-08 00:15:02

  faktycznie ten sam zapach od lat. córka wraca ze szkoły i dobre wspomnienia z lat dziecięcych wracają (też chodziłem do sp1) także dla mnie rewelacja ;) hehehe

  0 8
 • ~siwy 2019-11-08 10:05:33

  Bo szkoła śmierdzi...

  8 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy najmłodsi uczniowie mogą czuć się bezpiecznie w drodze do szkoły?Oddanych głosów: 79