zamknij

Wiadomości

Wodzisław: uwaga, rodzice maluchów. Są jeszcze wolne miejsca w przedszkolach

2013-09-30, Autor: mk
Urząd Miasta informuje o wolnych miejscach w wodzisławskich przedszkolach.

Reklama

Rodzice mogą zapisać jeszcze dzieci do Publicznego Przedszkola nr 9 (jedno miejsce w grupie 3-4 - latków oraz 3 miejsca w grupie 5-6 latków), Publicznego Przedszkola nr 12 (jedno miejsce w grupie 3-4 - latków oraz 4 miejsca w grupie 5-6 latków), Publicznego Przedszkole nr 15 (jedno miejsce w grupie 5-6 latków) oraz Publicznego Przedszkola nr 18 (jedno miejsce w grupie 5-6 latków).
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Hyca 2013-09-30 11:45:52

  Ciekawe, jak to się stało? pewnie mądrzejsi rodzice woleli przenieść dziecko do prywatnego przedszkola, gdzie program jest indywidualny, a dzieci mogą się bardziej rozwijać!

  0 6
 • ~ 2013-09-30 12:01:58

  Jak już to bogatsi, a nie mądrzejsi. Albo po prostu w Wodzisławiu jest coraz mniej dzieci... A to są dobre informacje dla rodziców maluszków. W mojej miejscowości na przyszły rok nie ma już miejsc. Co mają zrobić rodzice dzieci, które nie dostaną się do przedszkola? W dzisiejszych czasach nie można sobie pozwolić na ten luksus, żeby nie pracować i siedzieć w domu z dzieckiem. Rząd wzywa do pracy nad przyrostem naturalnym, ale praktyka zmusza do poważnego zastanowienia nad tym krokiem...

  0 0
 • ~BPM 2013-09-30 12:32:25

  Do Hyca. Nie wiem czy wiesz, ale w Wodzisławiu nie funkcjonuje żadne prywatne przedszkole. Mamy z tego co się orientuję jedynie dwa prywatne Kluby Malucha. Wolne miejsca, a przede wszystkim brak problemów w tym temacie wynika z utworzenia trzech nowych oddziałów przedszkolnych.

  6 0
 • ~ 2013-10-01 07:45:44

  @Hyca - stało się tak, że miasto dostało "z góry" dodatkową kasę na przedszkola i otworzyli 3 oddziały. nie wiem w czym masz problem, jeśli potrafisz przewidzieć 100% obłożenie co do sztuki to zacznij grać w LOTTO zamiast chrzanić farmazony. Brak jednego dzieciaka na oddziale to w praktyce żaden brak. można by się spierać czy te 3 i 4 to dużo czy mało. Gdybyś zapytał jaki jest procent obłożenia przedszkola w stosunku do jego "pojemności całkowitej" to rzeczywiście można by szukać wniosków. Ty jednak wolisz cudaczyć o darmowych przedszkolach. Zastanawiam się tylko jak bardzo takie 3 latek może bardziej się rozwinąć w prywatnym przedszkolu w stosunku do tego państwowego. Wg mnie jest to nie do zmierzenia. @Katarzyna Cilska - widzisz rok temu podobny problem miało parę osób w pszowie, kiedy zapytali o podstawę prawną dlaczego nie ma miejsca dla dziecka, którego rodzice oboje pracują miejsca nagle się znalazły i problemów nie było. Jeśli twoja miejscowość to Turza, to w planach macie budowę przedszkola. To czy ono powstanie zależy od tego jak podzielone zostały bądź zostaną środki w subregionie, których to podział obecnie trwa.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?
Oddanych głosów: 768