zamknij

Wiadomości

Wodzisław: w mieście będą biletomaty

Wkrótce w Wodzisławiu Śląskim pojawią się dwa stacjonarne automaty biletowe. Za bilet komunikacji miejskiej będzie można zapłacić kartą, blikiem lub gotówką.

Reklama

Zakup biletomatów jest pokłosiem budowy wodzisławskiego Centrum Przesiadkowego, które ideą jest stworzenia zintegrowanego węzła przesiadkowego, łączącego w jednym punkcie miasta transportu kolejowego, autobusowego, rowerowego i samochodowego.

Celem powstania Centrum Przesiadkowego jest także zwiększenie atrakcyjności komunikacji publicznej dla mieszkańców oraz wsparcie gospodarki niskoemisyjnej na terenie miasta.

Biletomaty w Wodzisławiu Śląskim

Aby ułatwić wodzisławianom podróżowanie, w mieście staną dwa stacjonarne automaty biletowe. Decyzja w sprawie ich lokalizacji nie została jeszcze podjęta.

Biletomaty posiadają możliwość płatności bezgotówkowej - kartami zbliżeniowymi, kartami stykowymi oraz telefonami komórkowymi za pomocą systemu BLIK. Biletomaty obsługują również gotówkę i wydają resztę.

Biletomaty-1_1

 

Stacjonarne automaty biletowe będą wygodne i proste w obsłudze zarówno dla wodzisławian, jak i obcokrajowców. Podróżny będzie mógł włączyć obsługę biletomatu w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Wykonawcą tej inwestycji została firma MERA Systemy z Grodziska Mazowieckiego.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~PimpaLesna 2019-08-01 12:23:43

  Gdyby jeszcze byly autobusy to byloby super!

  15 7
 • ~Piotrek 2019-08-01 15:19:22

  Ciekawi mnie do czego te biletomaty? I w PKS i w KM, bilety są sprzedawane z kasy u kierowcy, z kolei na PKP jest biletomat KŚ.

  9 2
 • ~Wojciech Kotyla 2019-08-02 06:36:54

  Biletomaty to powinny być w autobusach a nie jako stacjonarne punkty narażone na dodatkowe akty wandalizmu. Wystarczyło to dopisać do wymogow w przetargu. Urzędnicze umysły jednak tego nie ogarniają bo na ogół z komunikacji miejskiej nie korzystają. Atrakcyjnosc komunikacji to przede wszystkim częstotliwość jej kursowania. Niezależnie od tego czy to piątek sobota czy niedziela czy okres wakacyjny czy świąteczny. Po prostu autobusy dziennie jeżdżą tak samo. Do tego niska cena biletu dobowego, nawet nie wiem czy taki funkcjonuje w Wodzisławiu, kluczowe jest jednak to aby na takim bilecie można było się przesiąść na innych przewoźników czy to mzk czy kolej lub powiatowa komunikację. Swoboda podróżowania powoduje że transport publiczny jest atrakcyjny. I nie może być tak że wychodzę z domu i czekam na autobus przez godzinę. 10-15min powinno być standardem. Autobusy powinny jeździć jednak w pętlach a szpital w mojej opinii powinien być głównym centrum przesiadkowym.

  11 7
 • ~pietruch 2019-08-03 10:43:34

  Ludzie, ruszcie tyłek i wyjedzcie do innych, większych miast. Biletomaty to standard, płatności kartą to standard, bilety okresowe to standard. Kupowanie biletu u kierowcy to lata 90 za Wałęsy i Kwaśniewskiego.

  8 7
 • ~PimpaLesna 2019-08-04 11:33:45

  @pietruch - to tylko pokazuje jaka zacofana dziura stal sie Wodzislaw pod rzadami K.

  5 7
 • ~hades 2019-08-05 19:57:53

  Szkoda, że uwagi przekazywane w konsultacjach (np. http://tek.wb.pl/ww/2019-06-07_tek-ww.pdf ) władza ma w bardzo ciemnym miejscu. Dla porównania: w Rybniku niedawno weszła kolejna apka mPay, w której można kupić bilety w tych samych cenach co korzystając z tamtejszej e-karty. Już wcześniej wprowadzono inne nowoczesne kanały sprzedaży: goPay, mobilet, zbiletem.pl, rozkład można sprawdzić przez myBus, testowane są płatności bezpośrednio kartą płatniczą, można kupić bilety autobusowo-kolejowe R+ i R++. W Wodzisławiu sukcesem jest ustawienie dwóch biletomatów, dzięki czemu aż na dwóch przystankach jakaś część podróżnych przestanie dreptać po bilet do kierowcy jak za króla Ćwieczka.

  8 3
 • ~Wojciech Kotyla 2019-08-06 08:40:06

  @hades bo wodzisław z małych sukcesów się składa ;-) a ile przy tym problemów jest do ogarnięcia i rozwiązania. pewnie postawią przy pkp i karuzeli. nie mając e-karty muszą strzelać z lokalizacjami gdzie jest najwięcej wsiadających pasażerów którzy kupują bilet.

  3 3
 • ~maziizam 2019-09-03 18:51:20

  Ile kosztowały te biletomaty i ich utrzymanie? Czy nie taniej zrobić darmową komunikację publiczną jak w Żorach, gdzie i tak 80% utrzymywane jest z dotacji. Za to autobusy byłyby pełne, mniej aut byłoby na ulicach co za tym idzie i mniej smrodu.oraz hałasu.

  2 0
 • ~Karol Piotrowicz 2019-11-04 21:06:41

  Nie ma co ukrywać, starsi ludzie nadal mają problemy z obsługą biletomatów https://frappe.pl/jak-dzialaja-biletomaty-rodzaje-biletomatow/ więc inne formy sprzedaży nadal muszą funkcjonować.

  1 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 162