zamknij

Wiadomości

Wodzisław: wielkie wysypisko obok torowiska. Czy zostanie posprzątane?

2019-04-03, Autor: ig

Szklane butelki, plastikowe opakowania, cegły, odpadki ze sklepów, a nawet kompakt WC. Na to wszystko można natrafić spacerując wzdłuż wodzisławskiego torowiska. Lokalizacja ta stała się popularnym miejscem nielegalnego składowania śmieci. Czy istnieje szansa, że wkrótce ktoś posprząta ten bałagan?

Rewitalizacja wodzisławskiego dworca PKP zbliża się ku końcowi. Od 17 maja podróżnych witać będzie gruntownie wyremontowane Centrum Przesiadkowe. Jednak okolica dworca wciąż pozostawia wiele do życzenia. W połowie marca o tragicznym stanie terenów zlokalizowanych wzdłuż wodzisławskiego torowiska poinformował nas zbulwersowany mieszkaniec miasta.

Reklama

- Proszę zobaczyć jak wygląda teren w Wodzisławiu Ślaskim za sklepami Biedronką i Kaufland. Teren przylega do stacji kolejowej, więc nie wiadomo kto odpowiada za to miejsce. To jest centrum miasta, nikt tego nie widzi? Czy tak miasto się promuje pasażerom pociągów międzynarodowych? Widok mają okropny z okien pociągu – pisał.

Na zdjęciach, które wykonaliśmy kilka dni po zgłoszeniu, doskonale widać skale problemu. Plastikowe opakowania, butelki, cegły, kompakt WC i wiele wiele innych śmieci. Wśród wyrzucanych odpadów są te zapakowane w worki, co oznacza, że ktoś celowo upatrzył sobie doskonałe miejsce do nielegalnego pozbycia się odpadów z własnego gospodarstwa domowego.

Sprawę skierowaliśmy do wodzisławskiego magistratu. - Tereny w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP, aż po działki zlokalizowane za hipermarketami Kaufland i Biedronka stanowią własność PKP oraz właściciela prywatnego. Informacje o zaśmiecaniu tego terenu wpłynęły do Straży Miejskiej – tłumaczy Mateusz Jamioła z Wydziału Rozwoju i Dialogu.

- Zgodnie z informacją przekazaną przez Straż Miejską, podjęto czynności wyjaśniające dotyczące zaśmiecenia terenu przy ul. Witosa pomiędzy nieruchomościami: hipermarket Biedronka i Kaufland oraz ZUS a torami kolejowymi. Ustalono, że przedmiotowe zaśmiecenie znajduje się na działkach których właścicielem jest Skarb Państwa a które są w użytkowaniu Polskich Kolei Państwowych SA z siedzibą w Warszawie. Wobec powyższego zostało wystosowane pismo do PKP, celem uprzątnięcia w/w zaśmiecenia – dodaje.

Do sprawy będziemy wracać.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~mwh 2019-04-03 19:12:33

  A jakiegoś kierownika czy nadzorcy tej stacji z ramienia PKP PLK to nie ma? Kto odpowiada za ten skandaliczny stan na stacji? Trzeba chyba skargę napisać do Warszawy, bo skoro ta osoba nie widzi problemów to znaczy, że się nie nadaje do sprawowania funkcji.

  12 2
 • ~Mieszkaniec 33 2019-04-03 23:22:21

  To że właściciel terenu nie widzi tego brudu to jeszcze nic w tym że nie widzą go również strażnicy miejscy, policjanci i służba kolei którzy to miejsce upatrzyli sobie do postojów w czasie pracy, myślę przerw? Nie przeszkadza im panujący wokół bałagan, a za peta na chodniku już by mandat dali ha ha ha. Dobrze że jest odważna redakcja co pokazuje również inne miejsca w mieście, nie tylko wysprzatany codziennie rynek i okolice urzędu miasta.

  11 2
 • ~Mieszkaniec 33 2019-04-06 10:52:56

  Dalej taki sam bajzel, nikt palcem nie ruszył, jak można nie reagować na taki bałagan? Czy naprawdę już nikogo nie razi wszeobecny brud?

  5 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy popierasz strajk nauczycieli?
Oddanych głosów: 1021