zamknij

Wiadomości

Wodzisław: zajęcia dodatkowe nie znikną z przedszkoli?

2013-10-08, Autor: mk
Zgodnie z nową ustawą rodzice za dodatkowe zajęcia w przedszkolu nie mogą zapłacić więcej niż 1 zł. Oznacza to, że koszt takich zajęć powinien pokryć samorząd. W wielu przypadkach gmin na to nie stać, w praktyce oznacza więc to likwidację dodatkowych godzin. A jak jest w wodzisławskich przedszkolach?

Reklama

Zmiany weszły w życie 1 września. Zgodnie z nimi rodzice za każdą dodatkową godzinę opieki nad dzieckiem, (ponad gwarantowane 5) nie mogą płacić więcej niż 1 zł. Konsekwencją takiego zapisu jest konieczność rezygnacji z wielu zajęć, organizowanych np. przez zewnętrzne firmy, których koszt przekraczał symboliczną opłatę.

W Wodzisławiu do 16 przedszkoli uczęszcza obecnie 1427 dzieci. Zgodnie z decyzją prezydenta dla wszystkich przedszkolaków uruchomione zostaną zajęcia dodatkowe.

 

- Decyzję o tym jakiego rodzaju to będą zajęcia pozostawiam dyrektorom i rodzicom. Jednak wiem, że najbardziej rodzice czekają na uruchomienie zajęć z języka obcego i taka była moja sugestia – wyjaśnia prezydent Mieczysław Kieca.

 

W wodzisławskich przedszkolach dzieci będą mogły uczestniczyć bezpłatnie w dwóch dodatkowych zajęciach tygodniowo. Te godziny sfinansowane zostaną z budżetu miasta.

 

Pierwsze zajęcia dodatkowe powinny ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Hyca 2013-10-08 13:56:06

  Kiedyś może nie było zajęć z angielskiego, bo i tak dzieci sie go nie nauczą na poziomie pzredszkolnym, może lepiej zainwestować w zdrowie i rozwój fizyczny - zajęcia korekcyjne na pewno by się przydały!

  1 0
 • ~ 2013-10-08 21:07:41

  do Hyca
  Absolutnie nie zgadzam sie z tym co mówisz zajęcia zdrowotne moje 6 letnie dziecko uczęszczające 3 rok do przedszkola ma w standardzie przedszkola a dzieci w tym wieku najbardziej chłoną język obcy i jest to świetnym przygotowaniem do startu w szkole, ponieważ kiedyś zaczynało sie lekcje jezyka obcego w 4 klasie a teraz dzieciaki zaczynają już od 1 klasy i na prawde jest to bardzo pomomocne, a o zdrowie dziecka powinni zadbać rodzice a nie przedszkole!!!!
  ]

  0 0
 • ~2plus2 2013-10-09 11:37:57

  powinno więc zrobić pełny pakiet zajęć dodatkowych - do korekcyjnej i języka obcego wg warto dodać jeszcze: zajęcia artystyczne, taneczne, wokalne etc. na podstawie tego rodzice ocenią, w jakim kierunku ich dziecko najlepiej się rozwija!

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?
Oddanych głosów: 768