Wodzisławianie w czołówce śląskich UKS-ów

2011-03-16, Autor: Sławomir Kubica
2 marca zawodnicy wodzisławskiego UKS-u kolejny raz pokazali swoje znakomite umiejętności na trasach Kubalonki w Wiśle. Rozegrano tam Mistrzostwa UKS-ów województwa śląskiego w biathlonie. Młodzież udowodniła, że można zdobywać czołowe miejsca i podążać za mistrzem Tomaszem Sikorą.

Zawody zostały podzielone na cztery kategorie: młodziczki, młodzicy, nadzieje biathlonowe dziewcząt oraz nadzieje biathlonowe chłopców.

W biegu indywidualnym młodziczek z dwoma strzeleniami najlepsza okazała się Sonia Fulneczek, uzyskując przewagę nad następną zawodniczką aż 40 sekund. Paweł Sosna też pokazał swoją klasę i zdobył złoty medal w kategorii młodzików, 10 miejsce należało do Dawida Sosny.

Kategoria nadziei biathlonowych dziewcząt również została obstawiona dobrymi zawodniczkami, które zdobyły kolejne miejsca: Karolina Tytko - 3 miejsce, Anna Bargiel -4 miejsce, Klaudia Sosna -7 miejsce, 8 miejsce Kamila Kowol, 9 miejsce Katarzyna Wardenga, 13 Martyna Brzezinka, 14 Laura Bacek. Chłopcy z tego samego przedziału wiekowego uplasowali się na następnych pozycjach: Piotr Kopacz na 5, Miłosz Mokry był 9, Paweł Nowak 12, Krystian Brawański 17 oraz Bartosz Miechówka 24.

W ogólnej klasyfikacji klubowej w kategorii młodzików i młodziczek UKS Strzał z Wodzisławia zdobył 3 miejsce. W kategorii nadziei biathlonowych dziewcząt i chłopców wodzisławianie uplasowali się na 2 pozycji.

Uczestnicy zawodów to w większości uczniowie klasy sportowej w Szkoły Podstawowej nr 21 (ZSP 5). Osiągane przez nich wyniki i sukcesy są dowodem na to, że warto rozwijać i kształtować ich umiejętności w tej szkole.