Wodzisławianka dwukrotną wicemistrzynią Polski

Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych zakończyły się sukcesem Alicji Wojs. Mieszkanka Wodzisławia dwukrotnie stanęła na podium.

Mistrzostwa Polski odbywały się w dniach 25.08-30.08 we Wrocławiu. Z powodu zachowania zasad obostrzeń epidemiologicznych zawody zostały podzielone na dwie tury. Grupy starsze do lat 14, 16, 18 rozegrały zawody w dniach 25-27.08. Grupy młodsze do lat 8, 10, 12 rywalizowały zaś w dniach 28-30.08.

Na Mistrzostwach rozegrano partie Szach Szybkich i Błyskawicznych. Szachy Szybkie zostały rozegrane na dystansie 11 rund z czasem 15 minut + 10 sekund na zawodnika. Szachy Błyskawiczne rozegrano na dystansie 13 rund z czasem 3 minuty + 2 sekundy na zawodnika.

Alicja Wojs, która grała przeciwko starszym przeciwnikom, dwukrotnie stanęła na podium. Alicja, grając jako młodsza (rocznik 2009), grała przeciwko starszym (rocznik 2008). Mimo tego tegoroczne Mistrzostwa Polski zakończyły się dla niej sukcesem. Stanęła dwukrotnie na podium, zdobywając tytuł Wicemistrzyni Polski.

Dużym sukcesem zakończył się także debiut Mai Głomskiej. W klasyfikacji końcowej na grupie D8 Maja zajęła 19 miejsce w szachach szybkich i błyskawicznych.

Mistrzostwa zakończyły się bardzo dobrymi wynikami również innych zawodników UKS Baszta. Pokazali oni, że tak długa przerwa w uczestnictwie nie stanowiła dla nich przeszkody. Przez cały czas pandemii, nawet w okresie wakacyjnym, prowadzone były zajęcia online. W prowadzonych przez trenerów UKS Baszta treningach uczestniczyli zawodnicy klubu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy woli walki w każdej rozegranej partii.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 5