Wodzisławianka i marklowiczanin wrócili z młodzieżowej olimpiady z medalami

Zawodnicy NKS-u Trójwieś Beskidzka – Agata Warło i Wojciech Fojcik odnieśli kolejne sukcesy w biegach narciarskich. Tym razem ścigali się z rywalami na trasach Zakopanego.

Od 25 do 28 lutego w Zakopanem odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach zimowych - Małopolska 2017. W pierwszym dniu zawodów najlepsi juniorzy w kraju wzięli udział w sprintach na dystansie 1 km stylem łyżwowy. Agata Warło z Wodzisławia Śląskiego i jej klubowy kolega Wojciech Fojcik z Marklowic zajęli w tej konkurencji 3. miejsce.

Następnego dnia juniorki wystartowały w biegu łączonym na 10 km. Wodzisławianka nie dała szans swoim rywalkom zdobywając złoty medal. Z kolei w biegu łączonym na 20 km junior z Marklowic zameldował się na mecie z czwartym czasem.

28 lutego, czyli w ostatnim dniu zawodów, Agata zdobyła drugi złoty medal. Tym razem w biegu na dystansie 5 km stylem łyżwowym. Natomiast Wojciech zdobył brązowy medal na dystansie 7,5 km, również stylem łyżwowym.

Dodajmy, że reprezentanci NKS-u Trójwieś Beskidzka trenują pod okiem Aleksandry Pustołki.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0