Wodzisławianki wicemistrzami Polski w futsalu!

Podopieczne Radosław Borowskiego sprawiły niemałą niespodziankę swoim kibicom i w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu U18 kobiet drużyna SWD Wodzisław Śląski otarła się o złoto.

W sobotnich meczach fazy grupowej wodzisławianki wygrały 6:1 z FSA Kraków i 6:3 ze Stomilankami Olsztyn. Natomiast w niedzielnej fazie pucharowej wygrały w ćwierćfinale 4:0 z Pogonią Tczew, a następnie w półfinale 3:0 z UKS Trójka Staszówka Jelna. W finale zmierzyły się z łodziankami.

SWD Wodzisław Śląski – UKS SMS Łódź: finał

W 6 minucie Katarzyna Jaszek wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką rywalek, ale te błyskawicznie odpowiedziały. Potrzebowały bowiem 57 sekund, żeby wyrównać, a po kolejnych 56 sekundach wyszły na prowadzenie i zadowolone schodziły na przerwę prowadząc 2:1.

Na drugie 12 minut wodzisławianki wyszły jednak bardzo zmobilizowane i już w 33 sekundzie po wznowieniu gry Nicole Jędrzejczyk po zagraniu Roksany Gulec doprowadziła do wyrównania. Także na trzeciego gola, strzelonego przez łodzianki w 17 minucie zespół SWD odpowiedział trafieniem Jędrzejczyk i od 18 minuty do ostatniego gwizdka na tablicy wyników utrzymał się wynik 3:3.

To oznaczało, że mistrza Polski wyłonią karne, w których po pierwszej serii drużna SWD prowadziła 1:0, bo Alicja Bzowska obroniła strzał rywalki, a Roksana Gulec była skuteczna. W drugiej serii i łodzianka i Jędrzejczyk były skuteczne, tak samo jak w trzeciej serii łodzianka i Katja Skupień. W czwartej kolejce jednak zawodniczka SMS strzeliła celnie, a Zuzanna Karwowska nie zdołała pokonać bramkarki rywalek i nastąpiło wyrównanie.

Od tego momentu łodzianki podchodziły do piłki i lokowały ją w siatce, a wodzisławianki odpowiadały: w piątej serii Jaszek, w szóstej Julia Piętakiewicz i w siódmej Oliwia Kąsek. Jednak w ósmej kolejce Katarzyna Psota nie zdołała pokonać bramkarki UKS-u SMS-u Łódź i przeciwniczki zaczęły tańczyć z radości, a zawodniczki SWD Wodzisław Śląski płakały z rozpaczy.

- Pomimo porażki w decydującym meczu jesteśmy dumni z naszej drużyny. Zespół, na który nikt nie stawiał sprawił dużą niespodziankę i rozkręcając się z meczu na mecz wywalczył srebrny medal – słyszymy w drużynie.

Na pocieszenie: Alicja Bzowska – Katja Skupień, Wiktora Błatoń, Roksana Gulec, Nicole Jędrzejczyk, Katarzyna Jaszek, Julia Piętakiewicz, Zuzanna Karwowska, Oliwia Kąsek, Katarzyna Psota, Nikola Żuchowicz, Paulina Herzok i Dorota Burdzik otrzymały srebrne medale oraz nagrody ufundowane przez PZPN, MOSiR Jastrzębie-Zdrój oraz Fundację JSW, a na koniec kapitan mogła wznieść w górę wręczony przez prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę puchar za wicemistrzostwo Polski.

Dodajmy jeszcze, że indywidualną nagrodę dla najlepszej strzelczyni turnieju otrzymała Roksana Gulec autorka 10 goli, natomiast klub został uhonorowany pamiątkowym zegarem 95-lecia Podokręgu Rybnik wręczonym przez jego prezesa Andrzeja Paulusa.

Rozgrywki odbyły się w miniony weekend (5-6 grudnia) na sali MOSiR-u w Jastrzębiu-Zdroju, a organizatorem była drużyna SWD Wodzisław Śląski.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 10