Wodzisławscy juniorzy nie dali rady faworytowi z Zabrza

Pomimo walki do ostatnich minut juniorzy wodzisławskiego MKS-u musieli uznać wyższość rywali z Zabrza i ostatecznie przegrali 59:79.

Bardzo dobra gra w pierwszej kwarcie wodzisławian pozwoliła na równorzędną rywalizację punktową z faworytem tego spotkania jakim byli goście z Zabrza. Podobna sytuacja zaistniała w trzeciej kwarcie meczu.

Jednak w dwóch pozostałych kwartach przewaga fizyczna przeciwników z Zabrza przeważyła szalę zwycięstwa na ich stronę. W grze ofensywnej wyróżnili się w zespole MKS– u Alan Jatczyk i Rafał Szlachta.

Licznie zgromadzeni kibice mogli zobaczyć zawody koszykarskie na zadowalającym poziomie.

MKS Wodzisław – MKKS Zabrze 59:79 (21:23, 12:21, 12:14, 14:21)

MKS WODZISŁAW: Alan Jatczyk 28(2x3pkt.) Rafał Szlachta 17, Szymon Kyrcz 8(2x3pkt.) Jakub Grabski 3(1x3pkt.) Robert Szlachta 2, Tomasz Kądzioła 1, Remigiusz Kaczor, Grzegorz Płonka i Tobiasz Ptak. Trener zespołu - Marek Malik.