Wodzisławskie „Oderki” wyszły zwycięsko z wielkosobotnich potyczek ligowych

APN Odra Wodzisław Śląski zwycięstwem zainaugurowała w Wielką Sobotę rundę wiosenną C klasy. Odra Centrum również wygrała ligowe spotkanie pokonując w Żorach MKS 3:1.

W Wielką Sobotę Akademia Piłki Nożnej Odra Wodzisław Śląski rozegrała dwukrotnie przekładane spotkanie z LKS-em Skrbeńsko. Mimo dość niepewnej gry, spowodowanej m.in. długa przerwą i zmianami kadrowymi, udało się Odrze strzelić bramkę do przerwy, co z pewnością wprowadzilo w szeregi wodzisławskiej drużyny trochę spokoju. 60. minuta meczu przyniosła bramkę z rzutu wolnego dla drużyny gości, lecz Odra nie dała za wygraną i po składnej akcji w 77. minucie wyszła na prowadzenie, którego już do końcowego gwizdka nie oddała.

APN Odra Wodzisław - LKS Skrbeńsko 2:1 (1:0)
Bramki:
1:0 - Wolny 45'
1:1 - Tomala 60'
2:1 - Czogalik 77'

Skład Odry: Politowicz - Winsławski, Makosz, Niemczura, Wolny - Strojczyk (Pniak 73'), Martini, Czogalik, Bobrzyk, Nowikowski (Święty 90'), Gojny

MKP Odra Centrum również poradziła sobie z sobotnim rywalem, którym była drużyna MKS-u Żory. Wyjazdowe spotkanie przebiegło pod kontrolą wodzisławskiej drużyny, która zwyciężyła 3:1 i utrzymuje dystans punktowy pomiędzy liderem Unią Książenice (1 punkt) oraz trzecim Płomieniem Ochojec (10 punktów).

Tabela rybnickiej A klasy (po 20 kolejkach)