zamknij

Wiadomości

Wściekli górnicy rozsypują węgiel pod drzwiami posłów i senatorów (video)

2020-02-17, Autor: AB

Dziś od godziny szóstej rozpoczął się strajk ostrzegawczy górników w kopalniach i zakładach należących do Polskiej Grupy Górniczej. Trwał on dwie godziny, teraz protestujący górnicy rozsypuj a węgiel pod drzwiami biur poselskich i senatorskich polityków PiS-u.

Reklama

Pracownicy kopalni i zakładów należących do PGG przeprowadzili dzisiaj dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Górnicy z jednej strony protestują z powodu braku porozumienia w sporze zbiorowym dotyczącym płac, a z drugiej pogłębiającego się problemu przedsiębiorstwa związane ze sprzedażą węgla. 

- 25 lutego planujemy referendum strajkowe, 28 lutego z kolei wyjazd do Warszawy. To harmonogram. Nie jest jednak wykluczone, że w tym czasie nie będą pojawiały się inne, spontaniczne akcje mające być wyrazem niezadowolenia górników - powiedział Patryk Kosela z „Sierpnia 80”.

Po zakończeniu porannego strajku delegacje górników „odwiedzały” kolejne biura poselskie i senatorskie na Śląsku i pod ich drzwiami rozsypywały węgiel wydobyty w kopalniach PGG. Górnicy pojawili się między innymi w biurze poselskim Mateusza Morawieckiego w Katowicach, czy biurze senatorskim Wojciecha Piechy w Rybniku.

Takie wydarzenie miało również miejsce pod drzwiami Biura Poselskiego Teresy Glenc w Wodzisławiu Śląskim i w Biurze Poselsko-Senatorskim Adama GawędyEwy Marii Gawędy. Tak dokumentują swoje poczynania górnicy:

- Biuro poselskie Adama Gawędy - ministra odpowiedzialnego za lansowanie swojej własnej osoby, zamiast za ratowanie polskiego górnictwa. Wstyd, panie ministrze! - czytamy na FB „Solidarności 80”.

Na profilu senator Ewy Gawędy pojawił się komentarz dotyczący dzisiejszych wydarzeń w wodzisławskim biurze poselsko-senatorskim:

- Dziś w moim biurze senatorskim miał miejsce akt wandalizmu, którego dopuścili się członkowie związku zawodowego Sierpień 80 z KWK ROW Ruch Marcel. Górnicy wtargnęli do biura, które wynajmujemy, rozsypali 350 kg węgla, niszcząc w ten sposób mienie prywatne. Dialogu nie prowadzi się, dewastując czyjąś własność. W demokratycznym kraju nie powinno być przyzwolenia na tego typu chuligańskie zachowania! - napisała Ewa Gawęda.

 

Oceń publikację: + 1 + 44 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Grazyna Gojny 2020-02-17 14:07:34

  Niech sobie znajdom innom prace albo niech zaglosujom za Po

  21 18
 • ~wodzislawianin1 2020-02-17 14:08:30

  jeszcze im mało zarabiać? 13stki, 14stki, barbórki i dalej mało? Wydajność pracy gorsza niż za komuny, połowę tych kopalń nierentownych PGG powinni pozamykac.

  29 20
 • ~pietruch 2020-02-17 14:53:59

  I jak tu nie będąc górnikiem mieć do nich szacunek :)

  26 11
 • ~Rychu 2020-02-17 15:00:43

  Ruszcie swoje 4 litery i szukajcie odbiorców na swój drogi węgiel. A nie tylko - daj i daj. Komunizm się skończył i nie chce wrócić, mimo usilnych starań pisu.

  33 14
 • ~Piotrek 2020-02-17 18:22:31

  Naprawdę byłbym w stanie ich zrozumieć, gdyby jakość ich pracy i wydajność była na takim samym poziomie jak 20-30 lat temu. Są tylko roszczeniowi, daj, daj, daj, nam się należy i należy i tak w koło.
  A prawda jest taka, że są najlepiej opłacaną grupą w Polsce.
  Są na wygranej pozycji, tylko dlatego, że ten chory kraj dalej jest w ciemnej d... z gazyfikacją i źródłami odnawialnymi, i ciągle stoi węglem i starą technologią.
  Pochodzę z rodziny górniczej, zawsze były pieniądze, nikt nie zaznał głodu, mój ojciec, dziadek, wujek nigdy nie strajkowali i byli dumni ze swojego zawodu. To co jest teraz, to roszczeniowa hołota, która wywęszyła złote źródełko. Ale w końcu przyjdzie kryska na Matyska i sami zbankrutują kopalnie.

  35 8
 • ~SędziaDred 2020-02-21 07:58:11

  Głosuję na POpierdawę Błońską! To jedyna osoba i jej partia, która zgodnie z unijnymi wytycznymi pozamyka kopalnie oraz raz na zawsze zlikwiduje te protesty, a niezadowolonym z życia górnikom na pewno pomoże znaleźć lepszą pracę! Także protestujcie bracia górnicy skutecznie osłabiając obecny rząd, a lepsze dla was czasy z PewnOścią nadejdą!!!

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w wyborach 10 maja?
Oddanych głosów: 877