Na pytanie, czy wierzy w sukces, przy wynikach sondaży, które dają marginalne szanse PJN na wejście do Sejmu, odpowiada: - Gdybym nie wierzył, nie startowałbym. Już nieraz zdarzyło się, że partia miała nie wejść do Sejmu, a po wyborach okazało się, że sondaże były mylące. Proszę pamiętać, że mamy ponad 20 % ludzi jeszcze nie zdecydowanych. Chcemy ich do siebie przekonać - mówi poseł.
Lista PJN-u nie jest jeszcze zamknięta. Choć wiadomo już, że wystartuje z niej była rzeczniczka ZUS-u Anna Lepiarczyk i Piotr Klima – szef raciborskiego PJN-u.
Numerem jeden PO w nadchodzących wyborach z naszego okręgu jest Joanna Kluzik-Rostkowska. Zdetronizowała dotychczasowego kandydata nr 1 - Marka Krząkałę z Rybnika. Nr 3 na liście PO jest Krzysztof Gadowski z Jastrzębia. Dalej sytuuje się Henryk Siedlaczek z Raciborza i Aneta Bokuniewicz z Rybnika. Kandydat z Wodzisławia - Ryszard Zawadzki wystartuje najprawdopodobniej z numerem 6.
Decyzją Rady Krajowej SLD w jesiennych wyborach do Sejmu w naszym okręgu z numerem 1 wystartuje poseł Tadeusz Motowidło z Jastrzębia. Dwójka przypadła pochodzącej z Rybnika Magdalenie Ogórek, która wcześniej związana była z kancelarią prezydenta Kwaśniewskiego, a w zeszłym roku pracowała w sztabie wyborczym Grzegorza Napieralskiego. Trzecie miejsce, podobnie jak jedynka, przypadła jastrzębianinowi – radnemu wojewódzkiemu Marianowi Jaroszowi.
Polskie Stronnictwo Ludowe także zaprezentowało listę swoich kandydatów do Sejmu. Mająca w naszym okręgu słabe wyniki partia, o głosy chce walczyć w południowej części regionu. Listę ludowców otwiera Bronisław Karasek z Gołkowic. Czwarta na liście jest Krystyna Kuczera - urzędniczka Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu.
Ciekawie zapowiada się rywalizacja w wyborach do Senatu. "Pewniak" Platformy Obywatelskiej, mieszkający w Czyżowicach Antoni Motyczka zdecydował się na start w nowoutworzonym okręgu rybnickim (obejmuje Rybnik, powiat rybnicki i mikołowski). W naszym okręgu kandydatem PO będzie Adam Zdziebło z Żor.
Nie jest jeszcze oficjalnie znany kandydat do Senatu Prawa i Sprawiedliwości. Z naszych informacji wynika, że będzie nim Grzegorz Dziewior z Rydułtów.
Z kolei SLD wystawi Andrzeja Bielawskiego z Żor, a PSL również żorzanina - Tadeusza Jedynaka.
O głosy w wyborach do Senatu chcą też powalczyć bezpartyjni kandydaci. Mówi się o tym, że powołany przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza ruch Obywatele do Senatu wystawi starostę raciborskiego - Adama Hajduka. W wyborcze szranki chce też stanąć Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego - Eugeniusz Wala, który kilka miesięcy temu był przymierzany do startu jako kandydat PO.
Otwarta jest jeszcze lista kandydatów do Senatu. Dotychczasowy pewniak PO Antoni Motyczka zdecydował się na start z okręgu rybnickiego. Kto wystartuje z naszego terenu jeszcze nie wiadomo. Mówiło się wiele o Eugeniuszu Wali – m powiatu wodzisławskiego. – Potwierdzam swój start w wyborach do Senatu. Liczę na głosy mieszkańców, gdyż jestem kandydatem bezpartyjnym – mówi Eugeniusz Wala.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Policja zakończyła poszukiwania 17-latka. Nastolatek odnalazł się cały i zdrowy
20727Zatrzymano trzech policjantów z Wodzisławia Śląskiego. Czynności cały czas trwają
14766Targowisko przeniosło się na ul. Rzeczną. "Warunki są skandaliczne"
14276Syrynia: wypadek na skrzyżowaniu Raciborskiej i Bukowskiej. Do szpitala trafiło 5-letnie dziecko
6922Rodzice walczą o zapisanie dzieci do SP nr 4. Mają problem z przemeldowaniem
6347Zatrzymano trzech policjantów z Wodzisławia Śląskiego. Czynności cały czas trwają
+33 / -7Wiceprzewodniczący Rady Miasta opuszcza koalicję. Szatyło: Obecna koalicja przestała spełniać swoje zadanie
+16 / -3Kolizja w Syryni. Sprawcą poszukiwany listem gończym Czech!
+13 / -1Poszukiwania zakończone. Mundurowi odnaleźli ciało 37-latka ze Skrzyszowa
+20 / -9Policjant po służbie zapobiegł tragedii. Kierujący miał 3 promile!
+11 / -1Karol Nawrocki w Radlinie: "Polska albo będzie wielka, albo jej nie będzie"
1Karol Nawrocki w Jastrzębiu-Zdroju: „Strzelano do górników, którzy upominali się o swoją przyszłość”
1Szukasz miłości w internecie? Nie daj się oszukać!
0Odprawa roczna policji za nami. Jak przedstawiają się statystyki policji za 2024 rok?
0W czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego. Zamiast więzienia zaległa kara finansowa
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert