zamknij

Wiadomości

Wybory: Mieczysław Kieca prezentuje swój program. Jakie ma pomysły na kolejną kadencję?

2014-10-21, Autor: Monika Krzepina
Starówka strefą handlu, inkubator pierwszej działalności gospodarczej, rewitalizacja Balatonu, ośrodek szkoleniowy narciarzy i biatlonistów, walka z zanieczyszczeniem powietrza, rozwój e-usług magistratu, atrakcyjna oferta mieszkaniowa - to tylko niektóre z założeń programu wyborczego, jakie zaprezentował dzisiaj ubiegający się o reelekcję prezydent Mieczysław Kieca. - Przez ostatnie lata zrobiliśmy bardzo wiele, przed nami nowe wyzwania - mówi.

- Proponując mieszkańcom swoją kandydaturę na urząd prezydenta gwarantuję doświadczenie, dynamikę rozwoju, umiejętność budowania zespołu współpracowników - przekonuje Mieczysław Kieca. Ubiegający się o trzecią kadencję prezydent w swoim programie wyborczym skupia się na pięciu obszarach tematycznych.

Reklama

 

Wodzisław miastem szczęśliwego mieszkańca

 

Aby przyciągnąć nowych mieszkańców do osiedlania się w Wodzisławiu prezydent stawia na rozwój budownictwa mieszkaniowego. W tym celu wprowadzone zostaną zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, powiększające obszar pod budownictwo mieszkaniowe o Zawadę, Radlin II, Radlińskie Chałupki, Marusze oraz Wilchwy. W planach jest również wprowadzenie programu zwolnień z podatku od nieruchomości dla osiedlających się mieszkańców.

 

Rewitalizacja obszaru Starego Miasta i Balatonu oraz przyległego parku to plany, które mają zapewnić estetyczną przestrzeń do życia w naszym mieście i rozwinąć dodatkowe funkcje tych miejsc - sportowe, rekreacyjne i turystyczne.

 

W temacie różnorodnej oferty edukacyjnej prezydent zapowiada m.in. kontynuację programu Maluch, wsparcie dla prywatnych żłobków, rozwój oferty przedszkoli oraz specjalizacje w szkołach podstawowych i gimnazjach w ramach współpracy z Izbą Gospodarczą. Ciekawostką jest plan uruchomienia ośrodka szkoleniowego narciarzy i biatlonistów we współpracy z Polskim Związkiem Biatlonu. - Pierwsze rozmowy w tej sprawie już się odbyły. Szkolenie dla młodzieży będą się odbywały w oparciu o infrastrukturę Rodzinnego Parku Rozrywki - wyjaśnia Mieczysław Kieca.

Wodzisław miastem bezpiecznej rodziny

 

W tym obszarze prezydent stawia na rozbudowę monitoringu w każdej dzielnicy, dalszą współpracę z policją, realizację programów prewencyjnych oraz wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Wodzisław miastem wodzisławianina XXI wieku

 

Najważniejszym wyzwaniem nowej kadencji jest walka z zanieczyszczeniem powietrza poprzez projekt uciepłowienia Starego Miasta oraz termomodernizacją budynków miejskich. Powstanie też biuro zarządzania energia, które m.in. zagwarantuje mieszkańcom wsparcie w dotarciu do różnych ekologicznych programów.

 

Wodzisław miastem zadowolonego pracownika i pracodawcy

 

Zdaniem prezydenta miasto musi jeszcze silniej oddziaływać na środowisko biznesowe. - Dlatego proponujemy kontynuować program zwolnienia z podatku od nieruchomości w zamian za stworzenie miejsc pracy - wyjaśnia. Prezydent stawia też na stworzenie centrum wsparcia biznesu poprzez inkubator pierwszej działalności gospodarczej i mini park technologiczny w halach dawnych koncentratów.

 

- Chcemy wrócić do projektu "Starówka strefą handlu" powstałego przed rokiem przy okazji oddania do użytku Galerii Karuzela. Projekt ma na celu stworzenie wspólnej oferty inwestycyjnej lokalnych przedsiębiorców skojarzonej z ofertą galerii handlowej z myślą o rynku czeskim - deklaruje prezydent. Wspomina również o zaangażowaniu w stworzenie klastra wysokich technologii w Wodzisławiu.

 

Wodzisław miastem świadomego obywatela

 

Kandydat stawia na dialog społeczny, przejrzystość decyzji i budżet obywatelski. Proponuje m.in. projekt e-usług i połączenie w jeden system informatycznych wszystkich jednostek urzędu. - Celem jest wyeliminowanie obiegu papierowych dokumentów - wyjaśnia. W nowej kadencji chciałby również zmian w statucie rady miasta i wprowadzenie imiennego głosowania nad uchwałami miejskimi.

 

Co myślicie o programie wyborczym Mieczysława Kiecy? Czekamy na Wasze opinie i komentarze!

Oceń publikację: + 1 + 40 - 1 - 40

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~Dr Svevo 2014-10-21 19:20:34

  Można powiedzieć że szału nie ma i momentami trąci banałem także jest to program kontynuacji.Jednak w porównaniu z innymi kandydatami którzy są oderwani od rzeczywistości to program Kiecy jest przynajmniej realny.

  14 0
 • ~kiax 2014-10-21 20:35:43

  Ja bym ożywił rynek w bardzo prosty sposób.
  Naprzeciwko pksu (po drugiej stronie drogi) zrobił bym porządny BEZPŁATNY monitorowany parking (zamiast tego co jest tam teraz).
  Do tego duże tablice informacyjne (na wzór tych z galerii) z mapą rynku i spisem sklepów. Takie tablice na obu końcach parkingu.
  I niech mi ktoś powie, że zrobienie z miasta - miejsca zakupowo spacerowego, to zły pomysł ?
  Do tego jeszcze ze 3 takie tablice w rynku (tj w odpowiednio dużej odległości). Także kto chce to przyjedzie i zaparkuje tam, a przejdzie sobie pieszo dalej, a dla leniwych i obeznanych, parkingi płatne tak jak są teraz :P oczywiście w zmniejszonej ilości ;)
  Do tego zamontować ławeczki w uliczkach (żeby było gdzie siąść), i wtedy rynek zacznie żyć :)
  Jeśli chodzi o dzielnice i osiedla, pewnie jak wszędzie w kraju, przydały by się siłownie na wolnym powietrzu :)
  Natomiast co do rozwoju pod kątem nowych miejsc pracy, świetnie by było, jak by powstał jakiś punkt konsultacyjny, gdzie można by porozmawiać w sprawach prawnych oraz doradczych, ew. jakieś profesjonalne cykliczne szkolenia (współfinansowane przez miasto - miasto udostępniło by miejsce szkoleniowe, ale NIE bezpłatne), co do zakładania firmy (co, gdzie, i jak).
  I tak dalej ;) ale na prezydenta nie startuję :P

  4 0
 • ~vladislav 2014-10-21 20:58:43

  A mnie podoba się propozycja ośrodka dla narciarzy i biathlonistów. Wreszcie ! Nie od dziś wiadomo, że nasze wspaniałe góry i ta masa śniegu w zimie są niezagospodarowane. Proponuje rozważyć jeszcze budowę skoczni narciarskiej na Wilchwach. Może doczekamy się następców Stocha i Małysza.

  0 0
 • ~ 2014-10-21 22:51:39

  Typowy POstokomunistyczny socjaldemokrata, obiecuje czego to nie zrobi i z czym będzie walczył, podkreśla czego to nie dokonano. Kiedy z tego miasta ludzie wyjeżdżają za pracą gdziekolwiek się da. Wodzisław Śląski to noclegownia dla pracujących mas po za miastem.

  6 0
 • ~Arteks 2014-10-22 00:31:14

  Jeśli starówka wodzisławska ma być strefą handlu - to czemu miasto pozwoliło aby lokalny biznes buduje swoją hale daleko od centrum? Natomiast generalnie jakbym mieszkał w Wodzisławiu chyba bym głosował na Kiecę. Druga jego kadencja była lepsza niż pierwsza. Kieca zaczął mi imponować, a Wodzisław mimo słabego potencjału jaki posiada jednak zmienia się powoli na plus. Najgorzej zarządzane samorządy w naszym regionie to Żory, Pszów i Jastrzębie - tam powinno się wymienić dość ospałych i nieudacznych włodarzy.

  1 0
 • ~wodzislawianin1 2014-10-22 08:02:36

  Program bardzo słaby, dużo ogólnych pustych haseł o pomocy prawie wszystkim (bez konkretów jaka ta pomoc będzie). Mam wrażenie troche też haseł które nie mogą być realizowane przez UM. Jestem rozczarowany. A co z szkołami i oświatą? Żadnej reformy? Całe lata narzekaliście na oświatę a przez 8 lat nie zrobiono praktycznie nic prócz likwidacji SP28. "Powstanie też biuro zarządzania energia" - po co? Kolejna biurokracja? Żeby tworzyć kolejne ciepłe posadki? wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych - zakup nowych samochodów każdy za 500 000 złotych, które wyjadą 5 razy w roku do pożaru traw? Bez przesady! Wodzisławskie OSP mają sprzętu wystarczająco! Dlaczego wodzisławski szpital nie dostanie takiego wsparcia, co roku leczy tysiące wodzisławian! Prezydent i radni do wsparcia albo zakupu sprzętu medycznego jakoś się nie palą. Co do wsparcia OSP to proponuję na wzór Pawlaka - zostać członkiem OSP i gasić pożary traw, to będzie najlepsze wsparcie ze strony 3 prezydentów. Nowe siły, trochę treningu, strażacy dostaną konkretną pomoc - same plusy ;-)

  12 0
 • ~leokadia 2014-10-22 08:23:12

  tak szczerze jak czytam ten program i konfrontuję w myślach to wszystko co do tej pory było za rządów Kiecy to robi mi się niedobrze

  5 0
 • ~klamstwo 2014-10-22 08:49:37

  Zgadzam się z @Dr Svevo. Wodzisław miastem szczęśliwego mieszkańca - dziwna konstrukcja z tym przyciąganiem nowych mieszkańców poprzez rozwój budownictwa mieszkaniowego polegający na wprowadzeniu w mpzp nowych terenów pod zabudowę. To zupełnie nielogiczne. Każda ościenna gmina posiada multum takich terenów i nic z tego nie wynika. Nie jest problemem to, że ludzie nie mają się gdzie budować tylko, że nie mają za co się budować albo po co się budować. Czyli najprościej mówiąc problemem jest praca a właściwie jej brak. Będzie praca, będą pieniądze to wtedy można mówić o szerszej ofercie mieszkaniowej. Las Vegas powstało na pustyni nie dlatego, że były tam tereny pod mieszkania tylko z zupełnie innego powodu :). Ulga podatkowa dla nowych mieszkańców to pełna dyskryminacja tych, którzy mieszkają tu od lat i od lat płacą podatki. Zazwyczaj każda firma ma pakiet lojalnościowy wobec klienta. Miasto Wodzisław daje przekaz- liczą się tylko nowi. Reszta niech najpierw wyjedzie a dopiero wtedy zaczniemy się o Was starać. Cały ten punkt programu jest skierowany do potencjalnych mieszkańców a nie do obecnych czyli Wodzisław dla mnie nie będzie miastem szczęśliwego mieszkańca.Co do szkolenia narciarzy to...bez komentarza :). Nie ma w mieście konkretnej hali z salkami do wynajęcia, bazy sportowej z prawdziwego zdarzenia a przecież Wodzisław nie nartami stoi tylko z tego co czytam sportami walki (mistrzyni świata w bjj). Czyżby miasto szukało stołka dla naszego byłego mistrza?

  7 0
 • ~klamstwo 2014-10-22 09:02:10

  Wodzisław miastem bezpiecznej rodziny - a co z singlami? :) . Wodzisław miastem zadowolonego pracownika i pracodawcy - zwolnienia za miejsca pracy to już norma chyba wszędzie. Chciałbym wiedzieć jak się to przekłada na nowe miejsca pracy. Moim zdaniem nijak i jest to tylko hasło wyborcze bez znaczenia na rozwój rynku pracy. Klaster i inkubator to dla mnie tajemnicze hasła no ale ja prosty człowiek jestem to mogę nie wiedzieć. Wodzisław miastem wodzisławianina XXI wieku - walkę z trucicielami powietrza popieram w 100%. Niepokoi brak walki z tymi, którzy trują najbardziej a więc z tymi, którzy swoje domy opalają śmieciami. To tu jest problem moim zdaniem największy. Mam nadzieję, że pan prezydent odpuścił ten problem celowo zabiegając również o głosy prawdziwych trucicieli. Wodzisław miastem świadomego obywatela - rzucanie się na e usługi jest jak rzucanie się z motyką na księżyc. Na dzień dzisiejszy to moim zdaniem temat nie do ruszenia. Bo tak naprawdę ile procent społeczeństwa korzysta z e podpisu? Nie ma sensu kupować porsche jak się dziury w drogach ma i ograniczenie do 40/h ;). Ogólnie program słaby ale najbardziej przyziemny z trójki kandydatów. Kieca wygra wybory po raz kolejny nie siłą własnego programu tylko słabością programów pozostałych kandydatów. Ale czy to będzie powód do dumy?

  4 0
 • ~ 2014-10-22 09:05:19

  @kiax - rzeczywiście okolice starego miasta rozprzestrzeniają się na ciężkich hektarach, że bez tablic informacyjnych dorosły się zgubi na lata po prostu i policja będzie go poszukiwała ;) kto zapłaci za ten bezpłatny monitorowany parking skoro to teren prywatny. handlowcy czy miasto? siłownie na świeżym powietrzu może i się podobają jako pomysł, ale gorzej z korzystaniem - wszak wystarczy popatrzeć ilu spędza czas wolny w aktywny sposób. raczej tłumów nie widać ;) nie ma lokalnych inicjatyw, które by aktywizowały lokalnie ludzi do "ruchu". @wodzislawianin - program może i hasłowy, ale wszystko na konferencji omówiono w większych detalach ;) w oświacie reformy nie będzie - mieczysław liczy, że tworząc na wilchwach szkołę z lepszą infrastrukturą (np. sportową) do gimnazjum walić będą drzwiami i oknami dzieciaki z sąsiednich gmin. jak słyszę, że szkoły to centra kultury to już po prostu mam ubaw, bo nic nie stoi na przeszkodzie by w ten sposób wykorzystywać szkoły. rzecz w tym, że w szkołach dużych szkołach jest wiele wolnych sal lekcyjnych i to się powinno zoptymalizować, optymalizując tym samym liczbę nauczycieli, ale wszyscy będą się bronić jak tylko można by tematu nie poruszyć.

  1 0
 • ~ 2014-10-22 09:07:07

  tak poza tym mnie się podoba (czyt.bawi) hasło "Wodzisław miastem szczęśliwego mieszkańca", bo o szczęściu przede wszystkim to powinna decydować dobra praca, a o resztę to już człowiek na ogół sam sobie zadba, tu jednak mamy przypadek nadmiernej troski władzy o obywatela.

  4 0
 • ~odrok 2014-10-22 10:47:13

  Program Kiecy to zwykłe rozdawnictwo publicznych pieniędzy, typowe dla socjaldemokratów. Najbardziej optymalny i przyszłościowy program ma Kania. @klamstwo, @Dr Svevo i resztę głosujących za socjalistą Kieca powinno się opodatkować podwójnie i obciąć z wypłaty na spłatę odsetek od długu.

  0 1
 • ~MisBialy 2014-10-22 17:48:46

  Kazdy dobry gospodarz miasta powinienen postawic wiekoszosc swojego wysilku na rozwoj gospodarczy, bez tego pozostaje stagnacja, wzrost przestepstw i wymieranie masta. Nie pomoga tutaj kwiaty na klombach i remont jednej czy dwoch ulic, to sa drobne sprawy , prawie niezauwazalane przy walce o byt mieszkancow!. Absolutnie niczego nie rozwiazuje tutaj budowanie supermarkietow, to praca niskoplatna i malo satysfakcjonujaca. Kieca zostal wybrany na prezydenta w bardzo mlodym wieku , nie majac pojecia o wielkim biznesie i kierowaniu miastem, uczyl sie a lata plynely no i miasto jest gdzie jest. Mlodych coraz mniej, pozostana osoby starsze i element przestepczy. Ambitni za chlebem pojada w swiat. Lza w oko sie kreci do czego politycy doprowadzili nasze miasta, nasz kraj.

  4 0
 • ~ 2014-10-22 19:36:23

  Niech najpierw dokończy, to co rozgrzebał. Łopata do łapy i w jary.

  4 0
 • ~pudzian28 2014-10-22 20:46:15

  jak czytam te wasze głupotyto na myśl przychodzi mi tylko jedni: weźcie dupę w troki i kandydujcie wy wielcy prezydentowie.....,radni może.... proszę każdy ma swój czas .... zapraszam mądrali. Będziemy na Was głosować.

  4 0
 • ~ 2014-10-23 17:42:56

  pudzian, ale jemu nic się nie udaje. ile jeszcze lat potrzebuje, żeby spełniły się jego obietnice? puste obietnice

  4 0
 • ~wodnik 2014-10-24 12:50:33

  kieca nadal łyka pijar i nic po za tym nie

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy 500+ na pierwsze dziecko to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 743