Wysokie zwycięstwo koszykarzy MKS Wodzisław Śl.

2021-02-16, Autor: mk, źródło: MKS Wodzisław

W miniony piątek został rozegrany w SP 28 Wodzisław Śl. mecz koszykówki chłopców rocznika 2008 i młodsi / kategoria U13M / w ramach finału B śląskich rozgrywek. Nasza drużyna podejmowała zespół KS Pogoń Ruda Śl.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, a to za sprawą głównie niskiej skuteczności rzutowej naszych chłopców. Mimo wszystko do przerwy nasz zespół prowadził różnicą 13 punktów.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga drużyny z Wodzisławia Śl. Nasi chłopcy byli lepsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 94:36 (w kwartach 21:12, 18:14, 30:2, 25:8).

- Cieszy dobra postawa naszych młodych koszykarzy i fakt, że czynią stałe postępy - zauważa Mirosław Pielorz, trener drużyny.

Wyróżniającymi się zawodnikami w tym meczu byli Kamil Ochodek (36 punktów), Wojciech Gawliczek, Jakub Jachimowicz, Kamil Szeremeta.

W meczu wystąpili:

Na zdjęciu górny rząd ok lewej: Mirosław Pielorz /trener drużyny/, Jakub Jachimowicz, Kacper Kamiński, Michał Borkowski, Kamil Szeremeta, Kamil Ochodek /kapitan drużyny/, Wojciech Gawliczek, Mariusz Borkowki /pełniący funkcję kierownika drużyny/.

Dolny rząd od lewej: Jakub Świderek, Filip Dziak, Tomasz Kolarczyk, Tymoteusz Kubica, Filip Pielorz.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 6