Wysokie zwycięstwo Olimpii Wodzisław w ostatnim meczu roku

2019-12-22, Autor: JP, źródło: Olimpia

W piątek (20 grudnia) zespół kadetek U16 Olimpii Wodzisław podejmował we własnej hali MKS Strzelce Opolskie. Olimpijki odniosły zwycięstwo stosunkiem 105:41 (27:5, 11:15, 39:8, 28:13).

Od pierwszego gwizdka sędziego dziewczyny z Olimpii z zaangażowaniem realizowały założenia trenera, koncentrując się na szczelnej obronie i wykorzystaniu atutu zespołu jakim jest szybki atak. W efekcie pierwsza kwarta kończy się wynikiem 27:5.

Druga kwarta to duża niemoc naszych dziewczyn, gdzie przez ponad 6 minut tej części gry nie potrafią zdobyć punktów, ostatecznie przegrywając tę część meczu 11:15. Do przerwy Olimpia wygrywa 38:20.

Po zmianie stron Olimpijki pokazały, dlaczego są w czołówce zespołów w Polsce w swojej kategorii wiekowej. III kwartę wygrywamy 39:8, a ostatnią część meczu 28:13, co przełożyło się na wysokie zwycięstwo.

Na wyróżnienie w meczu zasługuje Laura Stukator, która nareszcie zagrała na miarę swoich możliwości zdobywając 27 punktów i dobrze funkcjonowała w grze obronnej. Bardzo dobry mecz rozegrała Paulina Raudner, która do zdobytych 8 punktów, dołożyła wiele przechwytów i zbiórek. Widać w grze Pauli, że nabiera pewności siebie, a my liczymy, że z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej. Niestety, w IV kwarcie kontuzji palca doznała Majka Stefaniak i czeka ją dłuższa przerwa w treningach.

W zawodach brały udział: Laura Stukator 27pkt. (2x3pkt), Majka Stefaniak 14, Anna Juszczyk 13 (1x3pkt.), Agata Bąk 13, Vanessa Turek 10, Paulina Raudner 8, Wiktoria Pawlus 7 (1x3pkt), Julia Bączkiewicz 5 (1x3pkt.), Kinga Karwot 4, Laura Brawańska 4, Weronika Szewczyk, Magda Bernacka.

- Cieszy kolejne wysokie zwycięstwo. Poza II kwartą, gdzie dziewczyny nie miały pomysłu na grę, reszta spotkania wyglądała bardzo dobrze. Dziewczyny realizowały moje założenia taktyczne, a dodatkowo dodały grze swojej młodzieńczej fantazji i kibice mieli wiele okazji do gromkich braw. Przed nami dwa tygodnie przerwy i z początkiem roku wracamy do realizacji ligowej. Przed nami jeszcze wiele meczy, w których musimy udowodnić, że gra w ubiegłym sezonie w Finałach Mistrzostw Polski U14 nie była przypadkiem - komentuje trener zespołu Damian Hnida

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 6