Za nami 9. Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów

Tradycyjnie styczniowe zawody po pszowskich dołach przyciągnęły rzeszę biegaczy z całego regionu. Organizatorzy zamknęli listę startową, kiedy osiągnęła 150 nazwisk, czyli na dwa tygodnie przed startem. Sprawdźcie, kto wygrał tegoroczny bieg w poszczególnych klasyfikacjach.

9. Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów odbył się 22 stycznia. W niedzielnych zawodach wystartowało ostatecznie 101 biegaczy i 32 chodziarzy nordic walking. Na starcie zawodników przywitali Ireneusz Stachowski - prezes Formy Wodzisław Śląski oraz Katarzyna Sawicka-Mucha - Burmistrz Miasta Pszów.

Punktualnie o godz. 11.00 biegacze ruszyli na 12-kilometrową trasę. Natomiast „nordikowcy” mieli do pokonania odcinek o długości 5 kilometrów. Tegoroczna trasa w początkowej fazie była płaska. Dalej sportowcy musieli się zmierzyć z podbiegami, z których ostatni był najbardziej wyczerpujący.

12-kilometrowy bieg wygrał Grzegorz Szymura z Leszczyn z czasem 46 minut i 52 sekund. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Kubik z Lubomi, a trzecie Kamil Bednorz. Wśród kobiet najlepsza była Beata Wrońska z Zabrza. Drugie miejsce przypadło w udziale Michalinie Janowskiej z Rybnika, a trzecie Wioletcie Brychcy.

Zawody nordic walking wygrał Bogdan Cyrus przed Ryszardem Kłysiem oraz Piotrem Niechwiejczykiem. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Marzena Spychała. Na podium znalazły się również kolejno Barbara Olschimke-MarmurowiczSylwia Libardi-Kłyś.

Na mecie każdy z zawodników otrzymał z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Pszowa Czesława Krzystały medal, który zaprojektowała Barbara Kowalczyk-Stachowska.

Podczas dekoracji zwycięzców obecny był również wiceburmistrz Pszowa Dawid Topol, który zaprosił wszystkich zebranych na przyszłoroczną jubileuszową 10. edycję biegu.

Organizatorami zawodów byli Miasto Pszów oraz Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski.

Dodajmy, że w zawodach wzięła udział spora grupa zawodników KS-u Forma. Miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Paweł Nalepka, Krystian Noga, Arkadiusz Kubik, Krzysztof Lesik, Adam Koloska, Radosław Reclik, Iwona Dębowska.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1