Za nami Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Aquatlonie

2014-07-18, Autor: Ireneusz Stachowski
II Regatta Crossfit Aquatlon ” Brama Południa" miała ostatnio miejsce na wodzisławskim Balatonie. 29 zawodników zmagało się z wodą, crossem, ćwiczeniami i parkiem linowym. Kto poradził sobie najlepiej?

Zawodnicy do pokonania mieli: pół kilometrowy odcinek wodny, 3,4 km crossu, strefę ćwiczeń crossfit oraz park linowy a na koniec kolejne 3,4km crossu. W momencie startu 29 zawodników ruszyło sprintem z plaży do wody by jak najszybciej przepłynąć półkilometrowy dystans pomiędzy bojami.

Pierwszy z wody wyszedł Artur Oślizło. Tuż za nim na plaży wylądował Sławomir SzurekWojciech Szulc. Zawodnicy szybko zakładali obuwie i odzież w strefie zmian i ruszali na 3,4 km niebieską trasę. Podczas pierwszego okrążenia zaczęły się tasowania kolejności. Zawodnicy lepiej biegający nadrabiali stracony dystans po pływaniu.

W strefie ćwiczeń crossfit Artur Oślizło miał już tylko kilku sekundową przewagę nad Sławomirem Szurkiem. Bardzo dobrze pierwsze okrążenie pobiegł Piotr Jeziorski, który wskoczył na 3. miejsce. Całkowicie pogubił się Wojciech Szulc który trzeci po pływaniu spadł na 8. miejsce.

W strefie ćwiczeń crossfit zawodnicy mieli do pokonania park linowy, ćwiczenia padnij - powstań oraz wnosili 10 km worki z piaskiem na wzniesienie.

Następnie wbiegali ponownie na niebieską trasę by pokonać ostatnie 3,4 km crossu. Na tym odcinku prowadzenie w zawodach stracił Artur Oślizło. Został wyprzedzony o minutę przez Sławomira Szurka. Trzecie miejsce obronił Piotr Jeziorski. Był mocno naciskany przez bardzo dobrze biegnących Kazimierza GrycmanaKrzysztofa Kubasę. Jeziorski pokonał Grycmana o zaledwie 4 sekundy, a Kubasę o 12.

Wśród pań prym w pływaniu wiodły: Ola Niziołek, Danuta WiśniewskaAleksandra Trocińska. Przypłynęły w pierwszej połowie całej stawki zawodników deklasując sporą część panów. W części biegowej zawodów klasę pokazała Agnieszka Chamont, która wyprzedziła konkurentki i z 20. miejsca po pływaniu wskoczyła na 9. miejsce open i tym samym wygrała rywalizację wśród kobiet. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Trocińska a trzecie Danuta Wiśniewska. Wszystkie trzy panie ukończyły zawody w pierwszej połowie całej stawki zawodników open. Miny męskiego grona były nie tęgie. Na twarzach zawodników rysowało się totalne zaskoczenie i niedowierzanie. Biorąc pod uwagę, iż zawody były bardzo wymagające siłowo i wytrzymałościowo wyczyn pań mógł niektórych zdumieć.

Należy dodać iż wszyscy startujący przekroczyli bezpiecznie linię mety. Sławomirowi Szurkowi pokonanie całej trasy zajęło 43 minuty 26 sekund. Najstarszy zawodnik, przeszło sześćdziesięcioletni Waldemar Kowalczyk potrzebował 1 godziny 21 minut i 32 sekund. Za hart ducha Pan Waldemar otrzymał specjalną nagrodę wręczoną przy aplauzie pozostałych zawodników, licznie zgromadzonych kibiców no i oczywiście żony.

II Regatta Crossfit Aquatlon ” Brama Południa ” to zarazem Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Aquatlonie”. Mistrzem Powiatu został Sławomir Szurek z Rydułtów przed Arturem Oślizłą z Połomi oraz Krzysztofem Kubasą z Wodzisławia Śląskiego. Ten ostatni okazał się najlepszym wodzisławianinem.

Mistrzynią Powiatu została Agata Chamont z Rydułtów przed Danutą Wiśniewską i Aleksandrą Niziołek. Obie panie reprezentowały Wodzisław Śląski. Najlepszą wodzisławianką została Danuta Wiśniewska. Drużynowo zawody wygrał zespół sklepu sportowego Monsun w składzie: Piotr Jeziorski, Ireneusz Stachowski, Tomasz Bachorski. Nieznacznie pokonali team Centrum Wellness Balance który reprezentowany był aż przez 7 zawodników. Klub Sportowy Forma w zawodach reprezentowany był przez Ireneusza Stachowskiego. Zakończył on zawody na 13. miejscu open i 3. miejscu w kategorii M40.

Organizatorów bardzo cieszy fakt iż w zawodach wystartowało bardzo wielu mieszkańców Powiatu Wodzisławskiego ( ołowa startujących) oraz mieszkańcy naszego miasta (8 osób). Organizatorem zawodów byli: sklep sportowy Monsun z Wodzisławia Śląskiego, Miasto Wodzisław Śląski, MOSiR Centrum Wodzisław Śląski, , Centrum Wellness Balance Wodzisław Śląski, FitOlka – studio fitness Wodzisław Śląski, Park Linowy Balaton Wodzisław Śląski oraz plac zabaw Zoolandia. Zawody współfinansowane były przez Miasto Wodzisław Śląski oraz MOSiR Centrum Wodzisław Śląski.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0