zamknij

Sport i rekreacja

Za nami XII Wodzisławski Półmaraton!

Za nami XII Wodzisławski Półmaraton, w którym wzięło udział ponad 300 uczestników! Najlepsi zawodnicy otrzymali trofea sportowe, nagrody finansowe oraz drobne upominki.

Reklama

W niedzielę 18 listopada o godz. 10:00 ulicami Wodzisławia przebiegli uczestnicy XII Pólmaratonu Wodzisławskiego. Biegacze mieli do wyboru 2 dystanse: półmaraton (21 km) i minimaraton (7 km). W półmaratonie wzięło udział aż 225 osób, a w minimaratonie 90 zawodników.

Minimaraton i półmaraton wystartowały ze stadionu miejskiego przy ul. Bogumińskiej. Niezbędną przed biegiem rozgrzewkę poprowadziła pełna energii i radości FitOlka Ola Trocińska. Meta zawodów mieściła się na Rynku. Imprezę komentował Jarosław Świta.

W tym roku zawodnicy przebiegli nową atrakcyjną trasą. W półmaratonie zamiast 7 okrążeń były tylko 3 pętle, minimaraton natomiast kończył się po jednej pętli. Urozmaicona trasa biegła m.in. przez Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” i wodzisławski Rynek, na którym po zakończeniu zmagań zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM”.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali trofea sportowe, nagrody finansowe oraz drobne upominki. Ponadto każdy, kto ukończył bieg na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Medal ten był ostatnią częścią składanego medalu cyklu #3biegiSWD, w skład którego wchodziły IX Błękitna Wstęga Balatonu rozegrana w marcu na Ośrodku Rekreacyjnym „Balaton” oraz IV Nocny Bieg z Gwiazdami na Trzech Wzgórzach. Po podsumowaniu minimaratonu i półmaratonu wyróżnieni zostali również zwycięzcy całego cyklu.

Wodzisławski Minimaraton:

Kategoria OPEN kobiet:
1. Dominika Brol z Siemianowic Śląskich
2. Elżbieta Lewicka z Knurowa
3. Małgorzata Rencz z Orzesza

Kategoria OPEN mężczyzn:
1. Wojciech Lichota ze Skoczowa
2. Robert Zielonka z Chrzanowa
3. Grzegorz Wowry z Cieszyna

Szczegółowe wyniki minimaratonu znajdziecie Tutaj.

Wodzisławski Półmaraton:

Kategoria OPEN kobiet:
1. Ruth Mbatha z Eldoret (Kenia)
2. Valentyna Kiliarska z Mykolaiwa (Ukraina)
3. Hellen Kimutai z Eldoret (Kenia)

Kategoria OPEN mężczyzn:
1. Abel Rop z Eldoret (Kenia)
2. Evans Tanui z Eldoret (Kenia)
3. Mateusz Mrówka z Radlina

Szczegółowe wyniki półmaratonu znajdziecie Tutaj.

Nagrodzono również najlepsze wodzisławianki i wodzisławian.

Wodzisławski Półmaraton:

Wodzisławianki:
1. Magdalena Patas
2. Marta Krakowczyk
3. Martyna Koczy

Wodzisławianie:
1. Sebastian Bartosik
2. Paweł Nalepka
3. Krzysztof Knesz
4. Ireneusz Stachowski
5. Krzysztof Pisaniec

#3biegiSWD kobiety:
1. Magdalena Patas z Wodzisławia Śląskiego
2. Sabina Wojtaszewska z Raciborza
3. Oleksandra Jadach z Raciborza

#3biegiSWD mężczyźni:
1. Mateusz Mrówka z Radlina
2. Mateusz Wolnik z Lysek
3. Roman Rajwa z Jastrzębia Zdroju/Bzie

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~wodzislawianin1 2018-11-20
  12:36:08

  8 6

  Tylko dlaczego ten półmaraton (fajna impreza dla biegaczy) jest w listopadzie?! Latem można by posiedzieć, pokibicować, rodziny zawodników z okolic by przyjechały. W Rybniku w czerwcu jest pełno ludzi, a u nas MOSiR organizuje półmaraton w ... listopadzie, kiedy zimno i smog dusi na całym mieście!!!!

 • ~pietruch 2018-11-20
  13:10:12

  4 6

  ~wodzislawianin1 Latem warunki do biegania są kiepskie. Najlepiej biega się na jesieni, latem nie ma czym oddychać. A wiosną nie ma formy po zimie. Bardzo dobrze, że jest o tej porze!

 • ~may 2018-11-21
  11:42:20

  3 0

  @ wodzislawianin1: poza tym co napisał pietruch, weź pod uwagę, że zarówno na wiosnę jak i latem były inny imprezy biegowe. Na wiosnę była Błękitna Wstęga Balatonu (10km), latem Bieg z Gwiazdami (5km) na Trzech Wzgórzach. Wszystko wchodziło w skład imprezy #3biegiSWD (półmaraton był 3). Jest też cała masa innych imprez biegowych na Śląsku, ciężko upchać terminy, żeby się za bardzo nie pokrywały

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 116