zamknij

Sport i rekreacja

Za nami XII Wodzisławski Półmaraton!

Za nami XII Wodzisławski Półmaraton, w którym wzięło udział ponad 300 uczestników! Najlepsi zawodnicy otrzymali trofea sportowe, nagrody finansowe oraz drobne upominki.

Reklama

W niedzielę 18 listopada o godz. 10:00 ulicami Wodzisławia przebiegli uczestnicy XII Pólmaratonu Wodzisławskiego. Biegacze mieli do wyboru 2 dystanse: półmaraton (21 km) i minimaraton (7 km). W półmaratonie wzięło udział aż 225 osób, a w minimaratonie 90 zawodników.

Minimaraton i półmaraton wystartowały ze stadionu miejskiego przy ul. Bogumińskiej. Niezbędną przed biegiem rozgrzewkę poprowadziła pełna energii i radości FitOlka Ola Trocińska. Meta zawodów mieściła się na Rynku. Imprezę komentował Jarosław Świta.

W tym roku zawodnicy przebiegli nową atrakcyjną trasą. W półmaratonie zamiast 7 okrążeń były tylko 3 pętle, minimaraton natomiast kończył się po jednej pętli. Urozmaicona trasa biegła m.in. przez Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” i wodzisławski Rynek, na którym po zakończeniu zmagań zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM”.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali trofea sportowe, nagrody finansowe oraz drobne upominki. Ponadto każdy, kto ukończył bieg na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Medal ten był ostatnią częścią składanego medalu cyklu #3biegiSWD, w skład którego wchodziły IX Błękitna Wstęga Balatonu rozegrana w marcu na Ośrodku Rekreacyjnym „Balaton” oraz IV Nocny Bieg z Gwiazdami na Trzech Wzgórzach. Po podsumowaniu minimaratonu i półmaratonu wyróżnieni zostali również zwycięzcy całego cyklu.

Wodzisławski Minimaraton:

Kategoria OPEN kobiet:
1. Dominika Brol z Siemianowic Śląskich
2. Elżbieta Lewicka z Knurowa
3. Małgorzata Rencz z Orzesza

Kategoria OPEN mężczyzn:
1. Wojciech Lichota ze Skoczowa
2. Robert Zielonka z Chrzanowa
3. Grzegorz Wowry z Cieszyna

Szczegółowe wyniki minimaratonu znajdziecie Tutaj.

Wodzisławski Półmaraton:

Kategoria OPEN kobiet:
1. Ruth Mbatha z Eldoret (Kenia)
2. Valentyna Kiliarska z Mykolaiwa (Ukraina)
3. Hellen Kimutai z Eldoret (Kenia)

Kategoria OPEN mężczyzn:
1. Abel Rop z Eldoret (Kenia)
2. Evans Tanui z Eldoret (Kenia)
3. Mateusz Mrówka z Radlina

Szczegółowe wyniki półmaratonu znajdziecie Tutaj.

Nagrodzono również najlepsze wodzisławianki i wodzisławian.

Wodzisławski Półmaraton:

Wodzisławianki:
1. Magdalena Patas
2. Marta Krakowczyk
3. Martyna Koczy

Wodzisławianie:
1. Sebastian Bartosik
2. Paweł Nalepka
3. Krzysztof Knesz
4. Ireneusz Stachowski
5. Krzysztof Pisaniec

#3biegiSWD kobiety:
1. Magdalena Patas z Wodzisławia Śląskiego
2. Sabina Wojtaszewska z Raciborza
3. Oleksandra Jadach z Raciborza

#3biegiSWD mężczyźni:
1. Mateusz Mrówka z Radlina
2. Mateusz Wolnik z Lysek
3. Roman Rajwa z Jastrzębia Zdroju/Bzie

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~wodzislawianin1 2018-11-20 12:36:08

  Tylko dlaczego ten półmaraton (fajna impreza dla biegaczy) jest w listopadzie?! Latem można by posiedzieć, pokibicować, rodziny zawodników z okolic by przyjechały. W Rybniku w czerwcu jest pełno ludzi, a u nas MOSiR organizuje półmaraton w ... listopadzie, kiedy zimno i smog dusi na całym mieście!!!!

  8 6
 • ~pietruch 2018-11-20 13:10:12

  ~wodzislawianin1 Latem warunki do biegania są kiepskie. Najlepiej biega się na jesieni, latem nie ma czym oddychać. A wiosną nie ma formy po zimie. Bardzo dobrze, że jest o tej porze!

  4 6
 • ~may 2018-11-21 11:42:20

  @ wodzislawianin1: poza tym co napisał pietruch, weź pod uwagę, że zarówno na wiosnę jak i latem były inny imprezy biegowe. Na wiosnę była Błękitna Wstęga Balatonu (10km), latem Bieg z Gwiazdami (5km) na Trzech Wzgórzach. Wszystko wchodziło w skład imprezy #3biegiSWD (półmaraton był 3). Jest też cała masa innych imprez biegowych na Śląsku, ciężko upchać terminy, żeby się za bardzo nie pokrywały

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że polska reprezentacja ma jeszcze szansę na wyjście z grupy?
Oddanych głosów: 93