zamknij

Wiadomości

Zapuszczone trawniki w Wodzisławiu. Miasto ma problem z zielenią?

2019-05-30, Autor: ig

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego skarżą się na problemy z miejską zielenią. Zapuszczone trawniki bardziej przypominają chaszcze. W niektórych przypadkach krótko po skoszeniu trawy pojawia się nowy problem. Zieleń nie zostaje uprzątnięta i gnije.

Reklama

Wodzisław Śląski zarasta. Na tempo koszenia traw szczególnie skarżą się mieszkańcy Nowego Miasta. Miejscami trawa zaczyna sięgać człowiekowi kolan.

Pojawiają się również inne problemy. Przy ulicy Piastowskiej mieszkańcy przyznają, że, a i owszem trawa została skoszona, ale nie uprzątnięta. Dezyderiusz Szwagrzak, przewodniczący Rady Miejskiej, w imieniu mieszkańców pytał, czy zieleń nie wymyka się służbom miejskim spod kontroli?

Prezydent Mieczysław Kieca otwarcie przyznaje, że nie jest zadowolony z jakości wykonywanych usług w zakresie koszenia traw na terenie Miasta.

- Zarówno dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, dyrektor Służb Komunalnych Miasta, jak i inni pracownicy, wiedzą o tym, dlatego zleciłem im analizę – mówił prezydent.

Służby mają przeprowadzić pełną inwentaryzację wszystkich terenów zielonych. Problem zostanie rozpatrzony również pod kątem osobowo-sprzętowym, tak by zadanie było wykonywane w sposób ciągły.

Wkrótce ma zostać zaproponowane rozwiązanie, które usprawni prace służb. Rozważane są dwie opcje. Miasto może przeprowadzić proces inwestycyjny polegający na dokupieniu sprzętu i rozbudowanie jednostki zajmującej się zielenią miejską albo zlecić dodatkowe czynności w tym zakresie firmom zewnętrznym.

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Piotrek 2019-05-31 09:45:54

  Tu nie ma czego analizować i prezydent dobrze o tym wie.
  SKM ma za mało ludzi i o tym wiadomo już od dawna.

  15 2
 • ~Wojciech Kotyla 2019-05-31 10:32:32

  Piotrek uzupełnię cię nieco, terenów do utrzymania przybywa, a kasa jak znam życie w SKM nadal na tym samym poziomie jak nie mniejsza po odliczeniu stałych kosztów. Kieca wyraża swoje niezadowolenie bo wyjścia nie ma. Jakby to było, że włodarz akceptuje taki syf na mieście. Pora chyba przeliczyć koszty stałe i na nowo skonstruować budżet miasta.

  13 3
 • ~Janusz Czech 2019-05-31 10:40:34

  Tylko firmy zewnętrzne i to do wszystkiego. Nie będą się wyrabiać, to wyrzucić. Gorzej raczej nie będzie. I pod rozwagę. Donice na Boguminskiej kosztowały 275000. 200000 wyrzucono z unijnych pieniędzy, 75000 z miejskich. Ile można skosić za 75000?

  15 1
 • ~ 2019-05-31 12:05:02

  Też jestem zwolennikiem firm zewnętrznych do koszenia, z tym, że wtedy pojawią się zarzuty zlecania znajomym niezależnie od aktualnie rządzącej opcji.

  0 3
 • ~pietruch 2019-05-31 19:12:25

  Ludzie, najbardziej deszczowy maj od lat. Działkę bida jest skosić.

  6 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co czytają wodzisławianie?
Oddanych głosów: 122