zamknij

Koronawirus na Śląsku. Informacje

Zarażona pielęgniarka z rybnickiego szpitala pracowała również w gorzyckim ośrodku odwykowym

2020-05-06, Autor: BF

Koronawirus dotarł do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Wynik pozytywny potwierdzono u pielęgniarki, która pracowała w Wojewódzkim Ośrodku Lecznictwa Odwykowego i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.Obecnie przebywa na kwarantannie.

Reklama

Jak informuje Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego, w szpitalu psychiatrycznym objęte kwarantanną zostały 4 inne osoby z kadry, które miały kontakt z zarażoną pielęgniarką. Pomieszczenia zdezynfekowano, wstrzymano przyjęcia i wypisy na oddziale ogólnym-psychiatrycznym.

- Zarażona została mieszkanka powiatu wodzisławskiego, która świadczyła usługi w szpitalu psychiatrycznym, ale w ośrodku odwykowym w Gorzycach. Na szczęście w oby ośrodkach nie miała kontaktu z pacjentami. Zajmowała się przygotowaniem leków, obsługą sanitarną - dodaje.

Ponadto w Wojewódzkim Ośrodku Leczniczo-Odwykowym w Gorzycach kwarantanną zostało objętych 6 osób. 

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 25

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~toomann 2020-05-06
  17:36:18

  11 4

  Szanowna Redakcjo! Korekta tekstu przed publikacją!!! To naprawdę da się ogarnąć.

 • ~toomann 2020-05-06
  19:20:05

  9 5

  Ehhh...... W dawnych czasach, gdy ta strona miała jeszcze inny układ graficzny, pod każdym artykułem był link "zgłoś błąd", gdzie można było redaktorowi zwrócić uwagę na jakieś mankamenty szybkiej pracy edytorskiej. Teraz zostały tylko komentarze.

  Drogie dzieci! Znajdźcie w poniższych zdaniach błędy stylistyczne, składniowe i literówki. Oczywiście, jeśli występują.
  " Zarażona została mieszkanka powiatu wodzisławskiego, która świadczyła usługi w szpitalu psychiatrycznym, ale w ośrodku odwykowym w Gorzycach. Na szczęście w oby ośrodkach nie miała kontaktu z pacjentami."

 • ~bunia2002 2020-05-06
  23:34:07

  29 4

  Hallo, mamy 21 wiek i wszyscy mają komórki. Mi wystarczyło kilka telefonów do pacjentów, a po sznurku do ich rodzin, by ustalić nieco więcej: pani pielęgniarka ponad tydzień chodziła do dwu zakładów pracy z objawami covid19, a temperaturę zbijała ogólnie dostępnymi lekami, z całą pewnością miała kontakt z pacjentami, którzy o tym opowiadają, oraz personelem, sprawowała nadzór nad personelem i podlegał jej cały budynek gdzie mieszczą się cztery oddziały, więc zrobiła to świadomie, oraz nie była nie wykształconą medycznie amatorką. Będąc pewna cudownej boskiej opieki, albo poprostu bezkarności, prowadziła nawet akcję pobierania krwi do badań. A artykuł wydaje się sponsorowany przez w/w ośrodki, albo napisany przez kogoś,komu nie chciało się wykonać kilku telefonów, lub chciał szybko odfajkować polecania redaktora naczelnego.

 • ~Aga Blanik 2020-05-07
  18:18:30

  10 13

  Z dostępnych naukowych danych jeszcze nikt nie wiedział, że jest nosicielem koronawirusa przed wykonaniem testu. Również przed pandemią ludzie umierający na covid nie wiedzieli o tym, że przyczyną może być wirus-teraz zresztą często też tak jest choć jesteśmy bardziej uważni. Jest też i druga strona medalu : osoby z pozytywnym wynikiem, gdzie przyczyna zgonu jest inna, są wliczane do zgonów spowodowanych koronawirusem. Taki zarzut jest kierowany m. in. W stronę Włoch gdzie praktykowano liczenie zgonów w ten sposób dlatego liczby były tak ogromne przy rzeczywistym dużo niższym wskaźnikiem śmiertelności spowodowanym covid. Byłabym daleka od komentarzy typu :"robiła to świadomie ". Zarzutem może być to, że chora z objawami przeziębienia bądź grypy -chodziła do pracy a nie, że świadomie zarażała koronawirusem-komentarze tego typu są grubo przesadzone. Niestety pracownicy ochrony zdrowia nie mają możliwości wykonania testu profilaktycznie - nikt nie ma takiej możliwości chyba, że ma duże pieniądze i chce je przeznaczyc na co tygodniowe badania. Polecam czytać sprawdzone artykuły naukowe lub słuchać naukowców wypowiadających się na temat wirusa.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Którędy powinna przebiegać linia kolejowa łącząca Wodzisław z Jastrzębiem?
Oddanych głosów: 2317

Prezentacje firm