zamknij

Wiadomości

Zatrzymał się na przejeździe podczas przejazdu pociągu

26 listopada na ul. Kopernika wjechał na przejazd kolejowy, choć nie miał możliwości zjechania z niego. Rogatki zablokowały samochód na przejeździe podczas przejazdu pociągu.

Reklama

Do groźnego zdarzenia doszło 26 listopada na ulicy Kopernika w Wodzisławiu. Kierowca, stojąc w korku, wjechał na przejazd kolejowy i z braku miejsca zatrzymał się po wewnwtrznej stronie szlabanów. Choć sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie, na szczęście nikomu nic się nie stało. Nagranie ze zdarzenia opublikowały PKP PLK:

 – Pamiętajmy: gdy utkniemy na przejeździe między zamkniętymi rogatkami – jeśli tylko pojazd jest sprawny – powinniśmy bezzwłocznie staranować rogatkę. Rogatki posiadają specjalne bezpieczniki, które pękają w kontrolowany sposób. Gdy nasze auto utknie na torach wskutek awarii i nie można go uruchomić, należy jak najszybciej z niego wysiąść wraz ze współpasażerami i skorzystać z żółtej naklejki, którą znajdziemy na napędzie rogatkowym od strony torów – przypomina zarząd kolei.

Procedura użycia żółtej naklejki wygląda następująco:

 1. Samochód zostaje unieruchomiony na przejeździe.
 2. Kierowca dzwoni na numer alarmowy 112, zgłasza zagrożenie i podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu, znajdujący się na Żółtej Naklejce.
 3. Operator 112 dzwoni do ekspozytury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
 4. Ekspozytura wydaje polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów.
 5. Zostaje wstrzymany ruch / wprowadzone ograniczenie prędkości pociągów w obrębie właściwego przejazdu.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~pietruch 2019-12-09 14:11:55

  Jest objazd, na Kopernika dużo większy ruch, a światła z Bogumińską bez zmian. Jeśli od strony stadionu Odry auta jadą na wprost (a z uwagi na objazd jest tak w większości) to skręcający na Chałupki blokuje cały ruch od Kopernika. I później jest w pizdu korek. Ktoś myśli, że jest zielone i ruszają, ktoś inny puści auto z biedronki i tak się zostaje na torach kolejowych. Wina kierowcy i wina zarządu dróg.

  12 7
 • ~Rychu 2019-12-09 15:37:53

  Proponuję zainstalować szlabany bliżej torów, tak żeby cały samochód się nie mieścił, wtedy będzie można publikować ciekawsze filmiki. Bo teraz to nuda jest, zmieścił się - zmieścił. Pociąg przejechał bez problemów - przejechał. To nie ma co drążyć ;)

  11 5
 • ~may 2019-12-11 11:16:51

  @pietruch: To, ze akurat prowadzone są roboty drogowe, a światła działają jak zawsze, to jedno, ale tu kierowca ewidentnie wjechał na przejazd bez upewnienia się czy ma jakiekolwiek możliwości zjazdu. I roboty drogowe, światła czy to że ktoś akurat kogoś puszczał nie są tu żadnym usprawiedliwieniem.
  Od początku zamykania się rogatek do przejazdu pociągu mija 35 sekund. 35 sekund! Gdyby nie to, że szlabany są tu dość daleko od torowiska, to mielibyśmy kolejną tragedie w tym roku ( i kolejną w samym Wodzisławiu), bo w te 0.5 minuty nikt by nawet nie zdążył zadzwonić na 112 i ostrzec o pojeździe na torach. Debil i tyle.

  6 0
 • ~siwy 2019-12-12 17:41:04

  Typowy kierowca SUVa
  liczy się tylko ja i nikt więcej.
  Większość kierowców SUVów to ludzie z małymi ptaszkami.

  3 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy najmłodsi uczniowie mogą czuć się bezpiecznie w drodze do szkoły?Oddanych głosów: 92