Zawodniczki Olimpii Wodzisław zrehabilitowały się za zeszłotygodniową porażkę

W minioną sobotę koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski udały się na kolejny wyjazdowy mecz - tym razem do Częstochowy. Po nieudanym i w efekcie przegranym meczu z AZS-em Katowice, kolejne spotkanie z drużyną akademicką, mimo że zdecydowanie niżej notowaną w tabeli, nie zapowiadało się na łatwe.

Sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, gdy z powodu korków na trasie zawodniczki Olimpii przybyły na mecz praktycznie w ostatniej chwili. Dzięki sportowej postawie trenera drużyny przeciwnej oraz wyrozumiałości sędziów spotkanie rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem, co pozwoliło wodzisławskim koszykarkom na krótką rozgrzewkę.

Mecz skutecznymi akcjami rozpoczęły Agata Majka oraz Sonia Krupa, a w kolejnych minutach do gry szybko włączały się kolejne zawodniczki Olimpii. Skutecznością i walecznością w pierwszej części meczu szczególnie imponowała Joanna Sobota. Kapitan wodzisławskiej drużyny w ciągu 12 pierwszych minut gry zdobyła 15 punktów, a serią dziewięciu zdobytych punktów z rzędu wyprowadziła Olimpię na prowadzenie 31:7 w 2. minucie drugiej kwarty.

W następnych minutach ciężar ofensywnych działań na swoje barki wzięła Kinga Dzierbicka - najskuteczniejsza jak się później okazało zawodniczka meczu. Dziesięć zdobytych przez nią punktów w kolejnych sześciu minutach (w tym 2 x 3), wsparte trafieniami A. Majki S. Krupy i J. Kocon powiększyło przewagę wodzisławskich koszykarek do 52:14 na koniec kwarty drugiej.

Pierwsze 5 minut trzeciej części to prawdziwy popis gry olimpijek. Mimo że na boisku przebywały już zmienniczki podstawowych zawodniczek, to dobra gra w obronie oraz skuteczna w ataku spowodowały, że tę kwartę przyjezdne wygrały 19:0 powiększając przewagę do 71:14.

W kolejnych minutach meczu obraz gry nie ulegał zmianie. Dobry fragment zanotowała wracająca do zespołu po kontuzji W. Oskwarek (7 pkt. w tym 1x3). Bardzo udany występ zaliczyła również K. Pawlik, która zdobyła swoje pierwsze 7 punktów w tym sezonie dokładając jeszcze kilka efektownych zbiórek na bronionej tablicy. Setny punkt dla Olimpii zdobyła W. Walocha, a ostateczny wynik meczu celnym rzutem po kontrze ustaliła jej siostra Karolina w ostatnich sekundach spotkania. Tym samym, przekraczając barierę stu punktów, mecz zwyciężyły wodzisławianki - 106:40.

AZS Politechnika Częstochowa  - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 40:106 (7:24, 7:28, 10:28, 16:26)

Punkty w meczu zdobyły: Dzierbicka K. 33 (5x3), Sobota J. 20 (2x3), Majka A. 13, Krupa S. 11, Kocon J. 7, Oskwarek W. 7 (1x3), Pawlik K. 7, Walocha K. 6, Walocha W. 2,  oraz Kurzawa P., Grzegorzek W i Cichy L. 0

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0